Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Ryki: Macierewicz zamiast Kaczyńskiego
Dodał: EdytaD, 15-09-2013 22:10, odsłon: 2796

Dnia 15 września  o godzinie 18.30 w kinie Renesans w Rykach odbyło się spotkanie z przedstawicielem partii PiS-u, Antonim Macierewiczem. Sala kinowa pękała w szwach, przybyło około 350 mieszkańców Ryk i okolic.

 

Na spotkaniu nie pojawił się jednak zapowiedziany wcześniej Prezes partii Jarosław Kaczyński, ponieważ przebywał w tym czasie w Częstochowie.

 

Macierewicz w swoim wystąpieniu poruszył przede wszystkim kwestię tragedii smoleńskiej oraz społecznej i gospodarczej sytuacji państwa Polskiego.

 

 

Już na samym wstępie Macierewicz mówił o skandalicznych sytuacjach do jakich dochodziło podczas rządów PO, a do których nie doszłoby gdyby nie tragedia Smoleńska.

 

Minister wskazywał na problem bagatelizowania realnych problemów gospodarczych Polski oraz krytykował rozgłaszanie fikcyjnych.

 

W swojej wypowiedzi zwrócił szczególną uwagę na kryzys w państwie oraz kwestię bezrobocia, które osiągnęło krytyczny poziom, a jako wyjście z tej sytuacji wskazał program rozwoju i wsparcia narodowego przemysłu oraz ograniczenie w tej  kwestii ingerencji innych państw.

 

Podkreślił, iż w trakcie rządów PO narodowy przemysł został znacznie ograniczony na rzecz zagranicznego.  Wskazał dwa podstawowe czynniki gospodarcze mające wpłynąć na dynamiczny rozwój państwa, jakimi są ziemia i energetyka.

 

Krytykował uzależnienie od Unii Europejskiej oraz coraz większą utratę suwerenności państwa. Jako wyjście z obecnej złej sytuacji gospodarczej Polski wskazał przykład Węgier i sposób rządów Viktora Orbana. Macierewicz zwrócił szczególną uwagę na problem sytuacji w sejmie: "W sejmie nie ma znaczenia prawda tylko liczba głosów" - mówił - "decyduje kartka wyborcza" to jego wypowiedzi.

 

Namawiał do głosowania na jedna partię, która pozwoli na zmianę obecnej sytuacji i pokonanie kryzysu, tak jak było na Węgrzech.

 

W dalszej części wypowiedzi została podjęta kwestia tragedii w Smoleńsku. Jego zespół współpracowników wciąż bada katastrofę w Smoleńsku. Macierewicz jako szef parlamentarnego zespołu do spraw zbadania katastrofy smoleńskiej zwrócił się do prokuratora generalnego o objęcie osobistym nadzorem postępowania w sprawie katastrofy. Wciąż podkreślał, że jest wiele niejasności i pytań bez odpowiedzi w sprawie Smoleńska.

 

 

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook