Dzisiaj jest sobota, 24 lutego 2024 r., 55 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Remont i modernizacja Dworcowej. Umowa podpisana
Dodał: admin, 23-01-2023 17:39, odsłon: 810

W dniu 22 listopada 2021 roku Miasto Dęblin reprezentowane przez Burmistrz Miasta Dęblin Beatę Siedlecką przy wsparciu Dowódcy Garnizonu Dęblin gen. bryg. pil. dr inż. Grzegorza Ślusarza i Rektora – Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztofa Cura, podjęło pierwsze kroki w sprawie zagospodarowania terenu wokół dworca PKP w Dęblin celem poprawy jego funkcjonalności i estetyki.

 

Chodzi o ulice równoległe do torów kolejowych w obrębie stacji Dęblin, a mianowicie ulice Dworcową i Kolejową.

Prośba skierowana była do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka i zawierała podjęcie interwencji w PKP S.A Odział Nieruchomości w celu rewitalizacji ulicy Dworcowej i Kolejowej w Dęblinie wraz z ich otoczeniem, poprzez wykonanie nowych nawierzchni ulic, chodników i zatok parkingowych oraz estetyczne wygrodzenie terenów wokół dworca i peronów.

 

Ta sama prośba skierowana została również w dniu 7 lutego 2022 roku do Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina oraz ponownie do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Kolejna rozmowy przebiegały już na linii Miasto Dęblin – PKP S.A. Centrala. W rozmowach uczestniczyli również Senator RP Stanisław Gogacz i Szef Gabinetu Prezesa PiS Michał Moskal.

 

Tereny te są w zarządzie PKP S.A Odział Nieruchomości wobec czego ani Miasto Dęblin, ani Powiat Rycki nie może realizować tych zadań we własnym zakresie.

 

Podpisanie umowy

 

Mamy pierwsze rezultaty tych długich i niekiedy niełatwych rozmów. Dziś tj. 23 stycznia br. w Urzędzie Miasta Dęblin odbyło się spotkanie w sprawie podpisania umowy na remont i modernizację przystanku autobusowego wraz z zatoczką na ul. Dworcowej. Umowę w obecności Burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej podpisali Krzysztof Golubiewski Członek Zarządu PKP S.A., jako zamawiający i Kazimierz Chodoła Prezes Poltor Sp. z o.o. Dęblin, jako wykonawca robót.

 

Obecni na spotkaniu byli również: Leszek Kowalczyk – Poseł RP, Dariusz Szczygielski – Starosta Rycki, Michał Moskal – Szef gabinetu Prezes PiS, Izabela Walińska – Trzewik – Pełnomocnik Zarządu PKP S.A. ds. Zarządzania Nieruchomościami, Michał Kręcisz – Z-ca Dyr. Biura Obsługi Nieruchomości PKP S.A., Violetta Szumilak – Dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Krakowie i Aneta Wojdat – Inżynier budowy Poltor Sp. z o.o. Dęblin.

 

Przedmiotem Umowy jest wykonanie modernizacji zatoczki autobusowej i chodnika przy zatoczce wzdłuż ulicy Dworcowej w Dęblinie. Zamawiający przekaże wykonawcy teren robót budowlanych w terminie 5 dni roboczych od podpisania umowy, zaś wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w nieprzekraczalnym terminie do 6 tygodni licząc od dnia przekazania terenu robót budowlanych. Wartość tej inwestycji to ponad 300 tys. zł.

 

Remont i modernizacje przystanku autobusowego wraz z zatoczką na ul. Dworcowej to pierwszy etap całej inwestycji jaka ma być zrealizowana w bliskiej okolicy Dworca kolejowego w Dęblinie.

 

Jak mówił Krzysztof Golubiewski Członek Zarządu PKP S.A.; „Można powiedzieć że PKP dziś symbolicznie wbija łopatę i rozpoczyna dużą inwestycje na terenie Dęblina. Zaczynamy od pierwszego etapu polegającego na modernizacji zatoczki autobusowej oraz chodnika. Te prace zostaną wykonane jeszcze tej zimy. Pod koniec roku 2023 mają rozpocząć się prace modernizacji Dworca PKP i ul. Dworcowej. Powstanie nowa droga wraz z odwodnieniem, nowym chodnikiem, zostanie wyasfaltowana ul. Dworcowa wraz z częścią która dziś jest gruntowa, powstaną nowe miejsca parkingowe. Dworzec otrzyma nowe ogrzewanie, stolarkę, system informacji i węzeł sanitarny. Inwestycja ma zakończyć się w 2025 roku…”

 

 

Tak więc, starania naszych władz samorządowych przynoszą efekty w sprawie otoczenia Dworca PKP w Dęblinie. Jeszcze przed zakończeniem tej zimy powinniśmy cieszyć się pierwszym etapem tej dużej inwestycji.

 

 

/Tekst i zdjęcia: Miasto Dęblin / inspektor ds. promocji Miasta Dęblin Kamil Krypski/

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 25 lutego 2024 r. (w niedzielę) odbędą się „Dęblińskie obchody 256. zawiązania konfedera...
Fot. KPP Ryki
Wczoraj w nocy 67 latek powiadomił policjantów, że wywrócił się na motorowerze, przez co do...
1 lutego 2024 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie odbył się Koncert Piosenki w wykon...
W niedzielne popołudnie 18 lutego członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy Miejsk...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Wkręty Gwoździe Kotwy i Wszystko Co Potrzebujesz Do Budowy
Sprzedam wkręty do drewna , śruby, gwoździe i inne produkty firmy ESSVE. [url=http://www.tartakjaromin.pl/]www.tartakjaromin.p...
Szczegóły ogłoszenia

Świece Sojowe z Bursztynowym Pyłem
Zanurz się w wyjątkowym świetle! Nasze ręcznie robione świece sojowez bursztynowym pyłem to esencja elegancji i relaksu. Każda ś...
Szczegóły ogłoszenia

ROMANTYCZNY POBYT we dwoje Mazury
ZIMOWA OFERTA SPECJALNA - Cały dom tylko dla Państwa na wyłączność. W każdym związku potrzebna jest randka we dwoje - z dala od ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Spawanie Światłowodów
Wykonujemy instalacje światłowodowe jednomodowe i multimodowe, dla sieci komputerowych LAN i WAN, OPGW, monitoringu oraz autom...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook