Dzisiaj jest wtorek, 09 sierpnia 2022 r., 221 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Przy suto zastawionym stole z rodziną czy ze znajomymi na stoku narciarskim?
Dodał: EdytaD, 06-12-2013 11:16, odsłon: 2623

Za stołem z rodziną czy na nartach ze znajomymi? Dwanaście tradycyjnych świątecznych dań czy sushi i butelka czerwonego wina? A może wyprawa do ciepłych krajów lub relaks w spa? 

 

Jak wygląda Boże Narodzenie wśród mieszkańców naszego powiatu? 

 

 

Z roku na rok świąteczne szaleństwa zaczynają się coraz wcześniej. Akcenty Bożego Narodzenia pojawiają się w sklepach już po 1 listopada, kiedy tylko znikną znicze. W oknach wystaw sklepowych niemalże natychmiast pojawiają się świąteczne dekoracje. 

 

Wielu z nas czuje, że zatracamy powoli istotę świąt, zapominamy o religijnym wymiarze. Skupiamy się głównie na zakupach - co i za ile kupić, co ugotować i jak ze wszystkim zdążyć na czas. 

 

Mimo to wielu z nas deklaruje, że święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas i zamierza spędzić go wyłącznie w gronie rodzinnym. 

 

Zapytaliśmy mieszkańców naszego powiatu jak spędzają Święta Bożego Narodzenia?

 

Pani Agnieszka z Kłoczewa - Jestem pielęgniarką. W Wigilię wypada akurat mój dyżur, cały dzień, więc kolacja wigilijna spada na barki mojego męża i 16-letniej córki Madzi. W tym roku przyjeżdża też moja teściowa, niestety pierwszy rok sama, więc mężowi pomoże. To będą smutne święta z powodu śmierci mojego teścia.Teściowa jednak zadeklarowała, że pomoże mężowi przy kolacji. Ja dotrę do domu po 20.00 dopiero.

 

Choinkę ubieram już na tydzień przed świętami - mówi pani Kasia z Ryk - stanowczo za krótko to świąteczne drzewko jest w naszych domach. Daje tyle radości. Ja nie pracuję, więc Wigilię przygotuję sama. Z mężem i dziećmi zostajemy w domu. Może na drugi dzień świąt pojedziemy do mojej siostry do Puław.

 

Wyjeżdżamy z mężem do siostry do Londynu - mieszkanka Kłoczewa.

 

Pani Janina z Zalesia: Ja wszystko umiem sama ugotować i zrobić, ciasta też upiekę. Dwie córki z rodziną będą już po 15-stej, to pomogą, syn pracuje to będą po 20-stej z żoną i dziećmi. A dzieci choinkę ubiorą jak przyjadą, śpiewają wtedy kolędy co się w szkole nauczyły. W nocy idziemy do kościoła na Pasterkę.

 

Pani Małgosia z Dęblina: Ja w Wigilię wszystko przygotuję, gotuję tradycyjne potrawy, nie wymyślam żadnych specyficznych, mięsa też nie będzie. Talerzyk dodatkowy dla niespodziewanego gościa i sianko pod obrusem obowiązkowo. W pierwszy dzień świąt akurat wypada mi dyżur w szpitalu w Puławach, więc będą takie trochę rozwalone. Nie odpocznę.

 

Do Świąt zostało już tylko 18 dni!

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świ...
źródło: WOT
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości ks...
Fot Policja Lu
Na wodzie i na lądzie trwają szeroko zakrojone poszukiwania 20-letniego Szymona Masarskiego, któ...
Fot. Czytelnik
W poniedziałek pierwszego sierpnia na trasie między Dęblinem a Rykami (przez Stawy) doszło do pożaru samo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook