Dzisiaj jest sobota, 09 grudnia 2023 r., 343 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
PRZEDSZKOLE NR 2 W RYKACH NA LUDOWO!
Dodał: EdytaD, 30-09-2013 09:21, odsłon: 6201

"Na ludową nutę" - to hasło festynu jaki odbył się 29 września, w Samorządowym Przedszkolu nr 2 im. M. Kownackiej w Rykach. 

 

Celem festynu było przede wszystkim przybliżenie i kultywowanie kultury i twórczości ludowej jak również integrowanie społeczności przedszkolnej, zwłaszcza nowych rodziców, których dzieci dopiero w tym roku szkolnym dołączyły do wychowanków przedszkola.

  Festyn uświetniły występy o charakterze ludowym. Na scenie znalazły się koła gospodyń z naszej gminy: Koło Gospodyń Wiejskich II z Sierskowoli, z którym przedszkole miało już przyjemność współpracować oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanki, z którym ta współpraca dopiero się rozpoczęła. Panie rozgrzały zebranych wesołymi przyśpiewkami i nowymi aranżacjami znanych utworów. 

  

  Następnie na scenie pojawiły się maluchy z przdeszkola, działające w Małym Towarzystwie Przyjaciół Ryk, które pod kierunkiem Pani Joanny Gąska zaprezentowały wiązankę tańców ludowych i zaśpiewały. Po naszych maluchach na scenie pojawili się ich starsi koledzy z Dziecięcego zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Zespole Szkół ogólnokształcących nr 1 w Rykach wraz z kapelą "Rykowiacy".

 

  Ponadto podczas festynu można bylo podziwiać rękodzieło artystyczne, wykonane przez Panią Jolantę Grudniak, babcię jednej z wychowanek przedszkola. 

  Nie zabrakło również atrakcji dla naszych milusińskich, bardzo ostatnio popularne malowanie buzi, dmuchane zjeżdżalnie oraz smaczna wata cukrowa.

 

  Mamy mogły skorzystać z porad kosmetycznych i wykonać sobie manicure, dzięki konsultantom jednej z firm katalogowych, mogły także wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, sprawdzić ciśnienie oraz uzyskać ciekawe informacje związane z profilaktyką zdrowia kobiet dzieki uprzejmości pracowników jednego z Zakładów Medycznych w Rykach.

 

  Za sprawą ludzi sprzyjającym placówce i współpracujących z przedszkolem zostały rozlosowane atrakcyjne zabawki dla dzieci oraz kupony dla przyszłych Panien Młodych na suknię ślubną, makijaż, fryzurę oraz wiązankę ślubną, natomiast przyszli Panowie Młodzi mogli liczyć na kupon na masaż relaksacyjny. 

 

  Atmosfera była niezwykle miła i radosna, wszyscy bawili sie świetnie i chociaż jesienne chłody dały juz znac o sobie to przygotowany przez Panie kucharki poczęstunek pozwolił sie rozgrzać i dobrze bawić wszystkim zgromadzonym na przedszkolnym placu.

 

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 2 w Rykch pragnie podziękować wszystkim, dzięki którym ten festyn się odbył i był tak atrakcyjny dla wszystkich obecnych. 

 

  W materiale przesłanym do redakcji podziękowaniom nie było końca:

 

Dziękujemy: 

 

  1. Wszystkim, którzy uświetnili ten festyn występami scenicznymi, na bardzo wysokim poziomie i tchnęli życie w tę uroczystość.
  2. Jerzemu Gąsce Burmistrzowi Ryk oraz Pani Bogumile Porowskiej Dyrektor Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Rykach za współpracę.
  3. Jackowi Czerniak Posłowi na Sejm RP za ufundowanie zabawek dla dzieci.
  4. Monice Kominek za ufundowanie sukni ślubnej.
  5. Magdalenie Maj za ufundowanie makijażu ślubnego.
  6. Monice Piętak za ufundowanie fryzury ślubnej.
  7. Magdalenie Pastuszka za ufundowanie wiązanki ślubnej.
  8. Tomaszowi Czyżewskiemu za zaoferowany masaż.
  9. Adamowi i Damianowi Szymańskiemu za zapewnienie zabawy na pompowanych zjeżdżalniach i zamkach.

  Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Bogdana Meyera oraz Mirosława Rodaka za przekazanie na nasz ludowy festyn swojskiej, przepysznej przekąski- smalcu domowego.

 

  Bez Was wszystkich nie udałoby nam się zorganizować takiej świetnej zabawy dla środowiska przedszkolnego i lokalnego. Dziękujemy - pisze nam w mailu Pani Anna Oździńska.

 

  A redakcja Dęblin24 pragnie podziękować Pani Annie Oździńskiej za przesłany do redakcji materiał oraz zdjęcia. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje uczestnictwo zgłosiło wielu wystawców. Zapraszamy na...
6 grudnia, na Osiedlu Wiślana - Żwica był wyjątkowo magiczny, pełen uśmiechów i radości. Dzie...
To fenomenalne zakończenie 2023 roku, a każdy konkurs to wiele wzruszeń, emocji i niegasnącej radości jak...
Burmistrz Miasta Dęblin przeprowadził konsultacje w zakresie wyboru nazwy dla nowopowstałego ronda zlokal...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook