Dzisiaj jest wtorek, 09 sierpnia 2022 r., 221 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Piłeś? Pomyśl! Nie siadaj za kółko!
Dodał: EdytaD, 03-01-2014 14:59, odsłon: 2477

Tak bardzo nagłaśniane sprawy w ostatnim czasie w telewizji publicznej, internecie czy tabloidach na temat trzeźwości kierowców na drogach oraz kary dla tych "odważnych", którzy po alkoholu siadają za kierownicę, również po tragedii jaka wydarzyła się nie tak dawno, gdzie kierowca pod wpływem alkoholu potrącił śmiertelnie rodzinę sześcioosobową w Kamieniu Pomorskim, oraz coraz wyższe kary niestety nie dają zbytnio rezultatów. 

 

 

My daleko szukać nie musimy. Z informacji przesłanych przez Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach, Jacka Wójcika wynika, że w tak krótkim okresie - między 30 grudnia 2013 a 3 stycznia 2014 policja na drogach naszego powiatu zajmowała się prawie tylko kierowcami, którzy jechali na tzw "podwójnym gazie". 

 

I nie jest ważne czy śmiałek kierował rowerem czy samochodem, ważne jest, że zagrożenie na drodze taka osoba stwarza nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazuje się również, że na chodnikach też bezpiecznie nie jest. 

 

Jak walczyć z nietrzeźwymi kierowcami? Czy stosowane obecnie kary są wciąż za małe? 

 

A w naszym powiecie: 

 

2014/01/01 20:00  


Ryki, ul. Przemysłowa: policjanci KPP Ryki zatrzymali A. S. (zam. Lublin), lat 56, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości 0,58 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

    

 2014/01/01 15:50   


Nowy Bazanów: R. J. zam. gmina Ryki, lat 43, kierował samochodem osobowym po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości, 0,84 mg/l.

 

2013/09/01 10:30   


Nowodwór: policjanci KPP Ryki zatrzymali W. P. lat 48, zam. gm. Nowodwór, który kierował po drodze publicznej samochodem w stanie nietrzeźwości 0,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  

2013/12/31 22:10   


Piotrowice: funkcjonariusze  Komisariatu Policji w Dęblinie zostali poinformowani o kolizji drogowej. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali oddalającego się z miejsca kolizji mężczyznę znajdującego się w stanie nietrzeźwości, 0,97 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazał się nim M. R. lat 47, zam.gm. Maciejowice. Mężczyzna poruszał się samochodem marki VW i w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uszkodził ogrodzenie posesji.

  

2014/01/01 09:10   


Dęblin, ul. Wiślana: M. J. zam. Dęblin, 19 lat, kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości, wynoszącym 0,60mg/l,

      

2014/01/01 17:20


Dęblin, ul. Wiślana: A. C. zam. gm. Sieciechów, 18 lat, będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,03mg/l, kierując bez uprawnień po drodze publicznej samochodem osobowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze gdzie uszkodził tablicę ogłoszeniową.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świ...
źródło: WOT
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości ks...
Fot Policja Lu
Na wodzie i na lądzie trwają szeroko zakrojone poszukiwania 20-letniego Szymona Masarskiego, któ...
Fot. Czytelnik
W poniedziałek pierwszego sierpnia na trasie między Dęblinem a Rykami (przez Stawy) doszło do pożaru samo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook