W miniony czwartek po południu w miejscowości Czernic doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy.
Tylko dzięki szybkiej reakcji uczestników i służb nie zakończyło się ono tragedią.
Jak wynika z ustaleń policji, 50-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, kierując samochodem marki Mercedes, znajdował się pod silnym wpływem alkoholu. Na łuku drogi mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Citroenem, prowadzonym przez 43-letnią kobietę.
Po przybyciu na miejsce patrolu funkcjonariusze potwierdzili, że od kierowcy mercedesa wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci odebrali mu prawo jazdy.
Na szczególne uznanie zasługuje postawa kierującej citroenem, która – podejrzewając, że sprawca jest nietrzeźwy – zabrała mu kluczyki i natychmiast powiadomiła odpowiednie służby. Dzięki jej zdecydowanej reakcji udało się zapobiec dalszemu zagrożeniu.
Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, świadczenie pieniężne sięgające nawet 60 tysięcy złotych, a także przepadek pojazdu lub jego równowartości.
Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Alkohol za kierownicą stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. W takich sytuacjach warto reagować – szybka interwencja może uratować czyjeś życie.
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin |
