Dzisiaj jest czwartek, 16 września 2021 r., 259 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Żabka
Muzeum na rzecz klimatu
Dodał: admin, 05-07-2021 12:19, odsłon: 317

Widzowie od lipca br. będą mieli okazję zobaczyć na naszej ekspozycji plenerowej „Rogata Eskadrę” składającą się z niewielkiego stada kóz alpejskich: Kozy z dwiema młodymi i dwóch koziołków, które na czas wypasu użycza nam Fundacja Habitat Organic.

 

Te miłe i żarłoczne zwierzęta pełnią służbę na naszych terenach zielonych jako eko-kosiarki, zastępując maszyny i urządzenia koszące, tym samym oszczędzając czas pracy i koszty paliwa.

 

„Rogata eskadra” bez problemu radzi sobie z koszeniem trawy, przy okazji racicami napowietrza glebę, wbija w nią nasiona i nawozi. Trawa nie jest także zbyt nisko wykoszona, co zatrzymuje wodę w glebie i zapobiega niepotrzebnemu jej wysuszeniu.

 

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zdecydowało się na wdrożenie tego rozwiązania ekologicznego i ekonomicznego, które już od kilku lat jest stosowane w dużych miastach na całym świecie, a także w polskich muzeach- m.in. w Muzeum Obrony Wybrzeża- Fort Gerharda w Świnoujściu. Pozwoli nam zaoszczędzić koszty paliwa do kosiarek, ale przede wszystkim dzięki temu świadomie dołączamy do instytucji i organizacji działających na rzecz poprawy warunków klimatycznych i ochrony środowiska.

 

Ekologiczne kosiarki to kolejny etap zwiększania gotowości naszej instytucji na zmiany klimatu. Dostrzegamy zagrożenia i ich nieuchronne konsekwencje. Jako instytucja odpowiedzialna społecznie pragniemy włączyć się aktywnie w działania naprawcze i wprowadzać szereg procedur na rzecz zrównoważonego korzystania z dostępnych zasobów w celu ograniczenia skutków zmian klimatycznych. Kilka działań zostało już wdrożonych: jak pojemniki do segregowania odpadów, procedury i zalecenia dla pracowników racjonalizujące zużycie energii elektrycznej, wody i materiałów biurowych.

„Rogata eskadra” jest zatem kolejnym krokiem w racjonalnej gospodarce blisko 4 ha terenów zielonych w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Mamy nadzieję, że nasza „zielona” aktywność wpłynie na podniesienie świadomości widzów i otoczenia Muzeum w podejmowaniu wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska.

 

Tekst i zdjęcia: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie/ Malwina Markiewicz Kierownik Działu Marketingu i Wydawnictw

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ten weekend, 4-5 września br. trwają planowe ćwiczenia żołnierzy Lubelskiej Brygady OT. Zgodnie z obowi...
Z przykrością musimy Państwa poinformować o aktach wandalizmu na dęblińskich miejscach pamięci. Na nowo u...
Po raz piąty zapraszamy do Dęblina na uroczyste Zaślubiny z Wisłą. Okazją do wspólnego odśpie...
Seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Dębl...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Tłumacz ze znajomością języka chorwackiego praca zdalna
Dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności Podstawowe obowiązki: • tłumaczenie opisów produktów, dokumentów w dziale handlo...
Szczegóły ogłoszenia

Projektant CAD – praca zdalna
Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od dwudziestu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się je...
Szczegóły ogłoszenia

Ciężko pracujesz i nie możesz nauczyć się niemieckiego? Zrób to teraz!
Dla osób, które nie mają czasu, są dorosłe i MUSZĄ mówićpo niemiecku.Uczyłaś się lub uczysz niemieckiego z mniejszym lub większy...
Szczegóły ogłoszenia

Szybka i niezawodna oferta finansowania
Szukasz środków na reaktywację swojej działalności, czy to na realizację projektu, na zakup mieszkania, na rolnictwo, na promocj...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy z Ukrainy
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook