Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lutego 2023 r., 37 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Kolejne praktyki w Sewilli dla mechaników lotniczych
Dodał: admin, 22-11-2022 16:51, odsłon: 324

Kilkanaście dni temu, ze słonecznej Malagi wrócili uczniowie ZSZ nr 1, czyli elektrycy i informatycy z praktyk zagranicznych finansowanych ze środków europejskich.

 

13 listopada spod budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie wyruszyła kolejna ekipa. Tym razem przyszła kolej na naszych 16 mechaników lotniczych z klas czwartych.

 

Polecieli do Sevilli, by przez najbliższe 2 tygodnie zdobywać nowe doświadczenia i poznawać życie Hiszpanów. Wszystko to dzięki projektowi praktyk zagranicznych współfinansowanych ze środków europejskich, organizacji partnerskiej Euromind, a także szkole ADA prowadzącej dla nas zajęcia.

 

 

Dzień pierwszy okazał się dniem przepełnionym pozytywnymi emocjami. Podróż rozpoczęliśmy już o 3 rano transferem na lotnisko, później lot w przepięknym słońcu ponad chmurami podziwiając krajobrazy począwszy od Krakowa, a kończąc na Sevilli. Świat wtedy wygląda znacznie inaczej… znacznie ciekawiej.

 

Na lotnisku czekał na nas już kierowca autobusu, który dowiózł wszystkich bezpiecznie do naszej rezydencji.Tu na miejscu przywitała nas bardzo serdecznie Pani Izabela Kołodziejczyk, wyjaśniła nam obowiązujące zasady, przedstawiła zarys tego co oferuje Sevilla, a także zapoznała nas z naszym planem na najbliższe dwa tygodnie. Po wypakowaniu się i chwili odpoczynku w rezydencji Calle Maestro Falla wszyscy ruszyliśmy na spacer zapoznając się z okolicą, w której będziemy mieszkać.

 

Bardzo szybko okazało się, że ludność hiszpańska porozumiewa się przede wszystkim w swoim języku- języku hiszpańskim, ale także po francusku i angielsku. Na szczęście pilnie uczyliśmy się i języka angielskiego jak i hiszpańskiego podczas zajęć przygotowujących, więc nie było między nami bariery językowej.

 

Już po tym pierwszym dniu wiemy, że ten wyjazd będzie miał duży wpływ na nasz osobisty rozwój, rozwój naszych umiejętności zawodowych jak i językowych. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że to właśnie nam udało się tu przyjechać, a także zaintrygowani tym co przyniesie jutrzejszy dzień – pierwszy dzień praktyk i spacer po Sevilli.

 

 

 

/Autor: Iwona Wierzchowska-Kuta/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W piątkowe popołudnie bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie. W ramach spo...
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dzia...
13 035,05zł z takim deklarowanym wynikiem zakończył zbiórkę na rzecz 31 Finału Wielkiej Orkiestry ...
Dobiegły końca ferie zimowe, a tym samym zajęcia zorganizowane na ten czas dla dzieci w Miejskiej Bibliot...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna
Poszukujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna Zakre...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent wsparcia działu zakupów - praca zdalna z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od 20-stu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się jednym z na...
Szczegóły ogłoszenia

Monar Moje Ocalenie
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczenie jest możliwe. Książka cieszy si...
Szczegóły ogłoszenia

New Apple iPhone 14 Pro Max/ASUS RTX 4090 Graphics Card/Sony PS 5
Wszystko, co sprzedajemy tutaj w naszej firmie, jest fabrycznie nowe, oryginalne, zapieczętowane w pudełku, jest również wyposaż...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook