Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lutego 2023 r., 37 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Dzień Dziecka w policyjnym gronie. Festyn integracyjny na terenie Pływalni Powiatowej
Dodał: EdytaD, 02-06-2014 16:57, odsłon: 3217
KWP Lublin
KWP Lublin

W sobotę w Radzyniu Podlaskim na terenie parku miejskiego odbył się festyn związany z obchodami Światowego Dnia Rodziny ONZ. W obchody tego święta włączyli się także radzyńscy policjanci. W trakcie imprezy na policyjnym stoisku można było oznakować rower oraz obejrzeć sprzęt, którym posługują się stróże prawa. Była okazja usiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć kamizelkę kuloodporną. Radzyńscy funkcjonariusze wzięli również udział w obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych dla najmłodszych w miejscowości Stójka. Również w Rykach na terenie Pływalni Powiatowej odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. W obchody tego święta włączyli się także ryccy policjanci.

 

 

Radzyńscy policjanci wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Rodziny ONZ. Festyn z okazji tego święta odbył się wczoraj na terenie parku miejskiego w Radzyniu Podlaskim. Organizatorem powyższego przedsięwzięcia był Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelickiej w Radzyniu Podlaskim. W organizację włączyło się również wiele radzyńskich instytucji i organizacji. Honorowym patronatem imprezę objął: Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki oraz Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie.

 

W trakcie festynu nie mogło także zabraknąć radzyńskich policjantów, którzy chętnie włączyli się w tą inicjatywę. Na przygotowanym przez mundurowych stoisku można było obejrzeć sprzęt, którym posługują się stróże prawa podczas swojej codziennej służby. Była okazja usiąść za kierownicą radiowozu, przymierzyć kamizelkę kuloodporną jak też obejrzeć inne policyjne "gadżety".

 

Dodatkowo w ramach akcji "Czy psy muszą gryźć" dzieci spotkały się z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem.

 

Tego dnia policjanci uczestniczyli również w Dniu Dziecka zorganizowanym dla najmłodszych w miejscowości Stójka. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania po drodze. Uzyskały informacje na temat podstawowego wyposażenie roweru oraz tego jak ważne jest noszenie odblasków. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się bliżej z pracą funkcjonariuszy oraz obejrzały sprzęt będący na wyposażeniu Policji. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się radiowóz, za kierownicą którego chciało usiąść każde dziecko.

 

Również tutaj najmłodsi spotkali się z "policyjnym czworonogiem" i dowiedzieli się jak postępować w przypadku ataku agresywnego psa. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli namiastkę umiejętności psa policyjnego podczas zorganizowanego pokazu.

 

Podczas spotkań zarówno dorośli jak i dzieci mogli z bliska przyjrzeć się pracy policjantów oraz usłyszeć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa.

 

Także ryccy policjanci wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka. Festyn z okazji tego święta odbył się wczoraj na terenie Pływalni Powiatowej w Rykach. Organizatorem festynu integracyjnego w ramach promocji aktywnego trybu życia było Starostwo Powiatowe w Rykach. Podczas festynu dzieci mogły podziwiać zgromadzony na placu sprzęt służb mundurowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się radiowóz, za kierownicą którego chciało usiąść każde dziecko.

 

Jednym z punktów programu było znakowanie rowerów, które cieszyło się, jak co roku dużą popularnością. Dodatkowo dzieci spotkały się z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli namiastkę umiejętności psa policyjnego podczas zorganizowanego pokazu.

 

 

 Źródło KWP Lublin

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W piątkowe popołudnie bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie. W ramach spo...
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dzia...
13 035,05zł z takim deklarowanym wynikiem zakończył zbiórkę na rzecz 31 Finału Wielkiej Orkiestry ...
Dobiegły końca ferie zimowe, a tym samym zajęcia zorganizowane na ten czas dla dzieci w Miejskiej Bibliot...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna
Poszukujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna Zakre...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent wsparcia działu zakupów - praca zdalna z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od 20-stu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się jednym z na...
Szczegóły ogłoszenia

Monar Moje Ocalenie
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczenie jest możliwe. Książka cieszy si...
Szczegóły ogłoszenia

New Apple iPhone 14 Pro Max/ASUS RTX 4090 Graphics Card/Sony PS 5
Wszystko, co sprzedajemy tutaj w naszej firmie, jest fabrycznie nowe, oryginalne, zapieczętowane w pudełku, jest również wyposaż...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook