Dzisiaj jest poniedziałek, 08 sierpnia 2022 r., 220 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Biegusiem dla Zosi. Relacja
Dodał: EdytaD, 03-12-2013 22:57, odsłon: 5859

Zachęceni świetną atmosferą uczestnicy 1. Dobowej Sztafety Andrzejkowej postanowili na wzór ubiegłorocznej imprezy zorganizować podobny bieg w tym roku. 

Idea była prosta - grupa osób bierze udział w sztafecie, która trwa nieprzerwanie przez 24 godziny. Uczestnicy mogli wybrać dowolną trasę i tempo biegu a każda ze zmian biegła przez godzinę. 

 

 

W tym roku oprócz emocji związanych z udziałem w biegu mieliśmy do zrealizowania bardzo ważne zadanie - pomoc Zosi Zagożdżon z Dęblina. Warto podkreślić, że w naszą akcje włączyli się przedstawiciele władz krajowych i lokalnych: Poseł Jarosław Żaczek, Radny Województwa Grzegorz Kapusta oraz Kierownik ARiMR Tomasz Prządka, którzy zadeklarowali, że za każdy kilometr przebiegnięty przez zawodników sztafety przekażą na pomoc Zosi złotówkę.

 

Podjęliśmy wyzwanie i pałeczkę. Na dwa tygodnie przed startem ruszyła machina zapisów i organizacji. Wiadomość o imprezie rozeszła się błyskawicznie i w ciągu zaledwie 2 dni mieliśmy zapełnioną listę zmian godzinowych a do sztafety dołączały kolejne osoby.

 

W piątek 29 listopada, punktualnie o 18.00 spod pizzerii Vega ruszyła pierwsza 9-osobowa zmiana sztafety. Warto podkreślić, że sztafeta biegła także w oddalonych o 300 km od Ryk Mysłowicach. Tam Dorota i Przemek Styczyńscy postanowili włączyć się w akcję i 3-krotnie w ciągu doby wyjść na ścieżki biegowe i przebiec wspólnie ponad 90 kilometrów!

 

Na kolejnych zmianach sztafety w Rykach pojawiały się coraz liczniejsze grupy biegaczy, a rekordową pod tym względem była zmiana z godziny 21.00. Wspólny bieg prowadziło wtedy 20 osób, wśród nich tata Zosi - Jacek a także zaprzyjaźnieni biegacze z klubu Truchtacz z Garwolina.

 

Dużym powodzeniem cieszyły się również zmiany w późnych godzinach nocnych, w których brało udział po kilka osób. W sobotę 30 listopada tuż po godzinie 18.00 przy aplauzie kilkudziesięciu zgromadzonych biegaczy zakończyła się 2. Dobowa Sztafeta Andrzejkowa. Jej koniec przypieczętował Marian Kowalczyk przebiegając w godzinę blisko 10 kilometrów.

 

W trakcie trwania sztafety uczestnicy dodatkowo zbierali pieniądze do puszki. Miłą niespodzianką okazały się dość znaczne sumy pieniędzy, które przekazywały osoby pragnące zachować anonimowość.

 

Po zakończeniu biegu w pizzerii Vega odbyło się podsumowanie imprezy. Oprócz uczestników na podsumowaniu pojawili się także Poseł Jarosław Żaczek, Radny Grzegorz Kapusta oraz Kierownik ARiMR Tomasz Prządka. W sztafecie wzięło udział 101 osób, przebiegliśmy łącznie 1350 kilometrów. Rekordzistami okazali się Stanisław Kupiec (6 biegów i ponad 60 kilometrów) oraz Przemek Styczyński (3 biegi, ponad 50 kilometrów).

 

Na zakończenie z rąk Jacka Zagożdżona otrzymaliśmy bardzo miły prezent - obraz przestawiający sztafetę biegusiem.pl widziany oczami Zosi. Zosiu - dziękujemy!

 

 

A jak bieg wspominają uczestnicy? Każda z osób podkreślała, że to dzięki Zosi mieli mnóstwo sił i energii a także ogromną motywację do stawienia się na biegowej ścieżce.

 

Asia Draniczarek tak wspomina swój występ: - Sztafeta ta uświadomiła mi jak wspaniali ludzie mnie otaczają, ludzie, którzy nie tylko mają siłę fizyczną, ale i ogromne serca. Cieszę się, że mogę należeć do grupy biegusiem.pl, bo jak to ktoś mądry powiedział : - Czasem rzeczy najzwyklejsze - kiedy się je dzieli z właściwymi ludźmi - bywają niezwykłe.

 

Zadowolona była także Krysia Bębas: - Super bieg w miłym towarzystwie! Cel dodał mi skrzydeł.

 

Debiutant Michał Pawlik również był zadowolony z występu: - Pierwszy raz brałem w czymś takim udział. No i było świetnie. Tyle się działo, sam bieg w doborowym towarzystwie - świetna sprawa, a przy okazji w szczytnym celu-coś dla siebie i dla kogoś.

 

Jego zdanie podziela Bartosz Materek: - Pozytywna atmosfera nieporównywalna z niczym innym. Było super i cieszę się, że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu.

 

Czy za rok pobiegnie 3. Dobowa Sztafeta Andrzejkowa? Oczywiście, że tak. Już teraz zapraszamy wszystkich w ostatni piątek listopada 2014 roku. Tym bardziej, że nie wszyscy mogli na nią dotrzeć do Ryk - o czym wspomina Przemek Styczyński: -Jedyne czego żałujemy to to, że nie mogliśmy być ze wszystkimi w Rykach - pewnie zrobilibyśmy jeszcze więcej kilometrów ale to może w przyszłym roku.

 

Na koniec chcielibyśmy złożyć gorące podziękowania dla Posła Jarosława Żaczka, Radnego Województwa Grzegorza Kapusty i Kierownika ARiMR Tomasza Prządki za finansowe wsparcie inicjatywy. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały pieniądze na pomoc Zosi. Dziękujemy - Pizzerii Vega, która jak zwykle nie zawiodła i przyjęła nas pod swój dach, Robertowi Kępce i Studiu Mosaic za stworzenie numerów startowych, pamiątkowych naklejek i plakatów, ekipie technicznej, która czuwała w namiocie niemal przez całą dobę.

 

Dziękujemy Wam wszystkim - biegusiom, przyjaciołom ekipy, grupie Truchtacz z Garwolina, wszystkim osobom, które postanowiły dołączyć do sztafety. Bez Was nie dalibyśmy rady zrealizować naszego planu!

 

Zdjęcia i relację z 2.Dobowej Sztafety Andrzejkowej przesłał do redakcji Dęblin24 pan Piotr Romański - dziękujemy 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świ...
źródło: WOT
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości ks...
Fot Policja Lu
Na wodzie i na lądzie trwają szeroko zakrojone poszukiwania 20-letniego Szymona Masarskiego, któ...
Fot. Czytelnik
W poniedziałek pierwszego sierpnia na trasie między Dęblinem a Rykami (przez Stawy) doszło do pożaru samo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook