Dzisiaj jest środa, 31 maja 2023 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Biegusiem dla Zosi. Relacja
Dodał: EdytaD, 03-12-2013 22:57, odsłon: 6354

Zachęceni świetną atmosferą uczestnicy 1. Dobowej Sztafety Andrzejkowej postanowili na wzór ubiegłorocznej imprezy zorganizować podobny bieg w tym roku. 

Idea była prosta - grupa osób bierze udział w sztafecie, która trwa nieprzerwanie przez 24 godziny. Uczestnicy mogli wybrać dowolną trasę i tempo biegu a każda ze zmian biegła przez godzinę. 

 

 

W tym roku oprócz emocji związanych z udziałem w biegu mieliśmy do zrealizowania bardzo ważne zadanie - pomoc Zosi Zagożdżon z Dęblina. Warto podkreślić, że w naszą akcje włączyli się przedstawiciele władz krajowych i lokalnych: Poseł Jarosław Żaczek, Radny Województwa Grzegorz Kapusta oraz Kierownik ARiMR Tomasz Prządka, którzy zadeklarowali, że za każdy kilometr przebiegnięty przez zawodników sztafety przekażą na pomoc Zosi złotówkę.

 

Podjęliśmy wyzwanie i pałeczkę. Na dwa tygodnie przed startem ruszyła machina zapisów i organizacji. Wiadomość o imprezie rozeszła się błyskawicznie i w ciągu zaledwie 2 dni mieliśmy zapełnioną listę zmian godzinowych a do sztafety dołączały kolejne osoby.

 

W piątek 29 listopada, punktualnie o 18.00 spod pizzerii Vega ruszyła pierwsza 9-osobowa zmiana sztafety. Warto podkreślić, że sztafeta biegła także w oddalonych o 300 km od Ryk Mysłowicach. Tam Dorota i Przemek Styczyńscy postanowili włączyć się w akcję i 3-krotnie w ciągu doby wyjść na ścieżki biegowe i przebiec wspólnie ponad 90 kilometrów!

 

Na kolejnych zmianach sztafety w Rykach pojawiały się coraz liczniejsze grupy biegaczy, a rekordową pod tym względem była zmiana z godziny 21.00. Wspólny bieg prowadziło wtedy 20 osób, wśród nich tata Zosi - Jacek a także zaprzyjaźnieni biegacze z klubu Truchtacz z Garwolina.

 

Dużym powodzeniem cieszyły się również zmiany w późnych godzinach nocnych, w których brało udział po kilka osób. W sobotę 30 listopada tuż po godzinie 18.00 przy aplauzie kilkudziesięciu zgromadzonych biegaczy zakończyła się 2. Dobowa Sztafeta Andrzejkowa. Jej koniec przypieczętował Marian Kowalczyk przebiegając w godzinę blisko 10 kilometrów.

 

W trakcie trwania sztafety uczestnicy dodatkowo zbierali pieniądze do puszki. Miłą niespodzianką okazały się dość znaczne sumy pieniędzy, które przekazywały osoby pragnące zachować anonimowość.

 

Po zakończeniu biegu w pizzerii Vega odbyło się podsumowanie imprezy. Oprócz uczestników na podsumowaniu pojawili się także Poseł Jarosław Żaczek, Radny Grzegorz Kapusta oraz Kierownik ARiMR Tomasz Prządka. W sztafecie wzięło udział 101 osób, przebiegliśmy łącznie 1350 kilometrów. Rekordzistami okazali się Stanisław Kupiec (6 biegów i ponad 60 kilometrów) oraz Przemek Styczyński (3 biegi, ponad 50 kilometrów).

 

Na zakończenie z rąk Jacka Zagożdżona otrzymaliśmy bardzo miły prezent - obraz przestawiający sztafetę biegusiem.pl widziany oczami Zosi. Zosiu - dziękujemy!

 

 

A jak bieg wspominają uczestnicy? Każda z osób podkreślała, że to dzięki Zosi mieli mnóstwo sił i energii a także ogromną motywację do stawienia się na biegowej ścieżce.

 

Asia Draniczarek tak wspomina swój występ: - Sztafeta ta uświadomiła mi jak wspaniali ludzie mnie otaczają, ludzie, którzy nie tylko mają siłę fizyczną, ale i ogromne serca. Cieszę się, że mogę należeć do grupy biegusiem.pl, bo jak to ktoś mądry powiedział : - Czasem rzeczy najzwyklejsze - kiedy się je dzieli z właściwymi ludźmi - bywają niezwykłe.

 

Zadowolona była także Krysia Bębas: - Super bieg w miłym towarzystwie! Cel dodał mi skrzydeł.

 

Debiutant Michał Pawlik również był zadowolony z występu: - Pierwszy raz brałem w czymś takim udział. No i było świetnie. Tyle się działo, sam bieg w doborowym towarzystwie - świetna sprawa, a przy okazji w szczytnym celu-coś dla siebie i dla kogoś.

 

Jego zdanie podziela Bartosz Materek: - Pozytywna atmosfera nieporównywalna z niczym innym. Było super i cieszę się, że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu.

 

Czy za rok pobiegnie 3. Dobowa Sztafeta Andrzejkowa? Oczywiście, że tak. Już teraz zapraszamy wszystkich w ostatni piątek listopada 2014 roku. Tym bardziej, że nie wszyscy mogli na nią dotrzeć do Ryk - o czym wspomina Przemek Styczyński: -Jedyne czego żałujemy to to, że nie mogliśmy być ze wszystkimi w Rykach - pewnie zrobilibyśmy jeszcze więcej kilometrów ale to może w przyszłym roku.

 

Na koniec chcielibyśmy złożyć gorące podziękowania dla Posła Jarosława Żaczka, Radnego Województwa Grzegorza Kapusty i Kierownika ARiMR Tomasza Prządki za finansowe wsparcie inicjatywy. Dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały pieniądze na pomoc Zosi. Dziękujemy - Pizzerii Vega, która jak zwykle nie zawiodła i przyjęła nas pod swój dach, Robertowi Kępce i Studiu Mosaic za stworzenie numerów startowych, pamiątkowych naklejek i plakatów, ekipie technicznej, która czuwała w namiocie niemal przez całą dobę.

 

Dziękujemy Wam wszystkim - biegusiom, przyjaciołom ekipy, grupie Truchtacz z Garwolina, wszystkim osobom, które postanowiły dołączyć do sztafety. Bez Was nie dalibyśmy rady zrealizować naszego planu!

 

Zdjęcia i relację z 2.Dobowej Sztafety Andrzejkowej przesłał do redakcji Dęblin24 pan Piotr Romański - dziękujemy 

 Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W weekend 10 czerwca Uczniowsko-Miejski Klub Tenisa Stołowego zorganizuje dla mieszkańców turniej ...
W czwartek 1 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Dęblinie o godz.18:00 odbędą się Skrzydlate Juwenal...
Przemoc jest jedną z najczęściej występujących form naruszenia praw człowieka. Dotyka przede wszystkim ko...
W piątek 26 maja w Łęcznej odbyły się finały wojewódzkie w piłkę nożną chłopców z rocznika ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Roleta rzymska do Pergoli
Pora rozpocząć przygotowania do wiosny! Porządki w ogrodzie to jedno, jednakże jeśli chcecie,żeby słońce nie przeszkadzało Wam...
Szczegóły ogłoszenia

Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inne Warszawa tel. 22 300 25 25
Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inneOferujemy pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy .Kawa Ekspresy Serwis ,...
Szczegóły ogłoszenia

Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inne Warszawa tel. 22 300 25 25
Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inneOferujemy pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy .Kawa Ekspresy Serwis ,...
Szczegóły ogłoszenia

Monar Moje Ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczeniejest możliwe.Książka cieszy się d...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook