Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Powodzie po ulewach. Mieszkańcom zalewa piwnice
Dodał: EdytaD, 18-05-2016 14:38, odsłon: 1903

Po ostatnich majowych ulewach mieszkańcy Ryk narzekają na zalane piwnice i podmokłe mury domów. Na podwórku pani Moniki Piotrowskiej powstał dosłownie rwący potok. Czy przyczyną zalanych podwórek może być nielegalne podłączenie do kanalizacji sanitarnej? 

 

 

W ubiegłą środę, po intensywnych opadach deszczu na podwórku pani Moniki Piotrowskiej, mieszkanki Ryk wylała studzienka, podwórko zostało zalane i dodatkowo woda dostała się do piwnicy. Teraz to jedno wielkie bajoro.

 

- PGKiM już nie pracował, a ponieważ działo się to po 15.00 zadzwoniłam do pana, który w tym dniu pełnił dyżur. Zgłoszenie zostało przyjęte. W czwartek zgłosiłam jeszcze raz i usłyszałam, że ktoś się pojawi - mówi pani Monika, mieszkanka Ryk - przyjechali koło 14.00 i jedynie co zrobili to przepchali studzienkę na podwórku, a cały brud z ulicy i tak spływał do mnie na podwórko - dodaje Piotrowska. 

 

Pani Monika poprosiła też o sprawdzenie zaworu zwrotnego, bo jej zdaniem został on uszkodzony. 

 

Tak wygląda podwórko pani Moniki Piotrowskiej. Po ostatnich ulewach woda nie ma gdzie odpływać. 

 

Panowie pojawili się ponownie w piątek, po raz kolejny przepchali studzienkę na działce i dodatkowo na ulicy. Odnośnie zaworu, jak twierdzi pani Monika usłyszała od pracowników PGMiK - zawór albo będzie działał, albo nie! 

 

W sobotę po kolejnych opadach deszczu sytuacja na podwórku pani Moniki powtórzyła się, jak twierdzi - z pięciokrotną siłą! 

 

Po ponownej prośbie o pomoc u jednego z pracowników PGMiK usłyszała, że nie powinna się budować w tym miejscu. 

 

- W tej chwili podejrzewam, że głównym problemem jest fakt, że ludzie mają rynny podłączone do kanalizacji nie burzowej, tylko ściekowej - mówi Monika Piotrowska - pomoc uzyskałam od strażaków, którzy przekopali ogródek, żeby woda nie szła na dom. I co z tego? wszystko zostało zniszczone przez wodę - żali się pani Monika - Gdyby pracownicy PGKiM zjawili się zaraz po moim zgłoszeniu, tyle wody nie poszłoby na dom. Na ten moment ja się boję każdego deszczu - dodaje. 

 

Ściany domu pani Piotrowskiej są nasiąknięte wodą i na ten momen nie ma możliwości na ich osuszenie. Fundamenty są całkowicie mokre. 

 

Rwący potok przepłynął po podwórku Moniki Piotrowskiej

 

Według Piotrowskiej nie ma możliwości na porozumienie się z sąsiadami, którzy mają deszczówki podłączone do kanalizacji. Każdy z nich ma swoją teorię na ten temat. Niektórzy twierdzą, że nie jest to zabronione, ale być tak nie powinno, a zdaniem innych jest to legalne. 

 

Z naszych informacji wynika, że dom pani Piotrowskiej to nie jest jedyny zalany dom na tej ulicy. U sąsiadów z boku również zalane są piwnice. 

 

Włodzimierz Jankowski, sołtys obiecał pomóc pani Monice. Nie odwrócił się od niej również prezes PGKiM Tomasz Pośpiech. Powiedział, że zajmie się sprawą i wyciągnie konsekwencje co do osób odpowiedzialnych za sprawdzenie zaworu ulicznego.  

 

Pani Monika Piotrowska podwórko ma nadal zalane, zawór nie został zmieniony, ale z informacji, które posiadamy zawór został zamówiony. 

 

Według art. 9 ust. 1 Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Dz. U. z 2015 r. poz. 139 opady atmosferyczne, potocznie zwane deszczówką, nie mogą byd odprowadzane do kanalizacji sanitarnej, gdyż jej wyłącznym przeznaczeniem jest transport ścieków bytowych do oczyszczalni. 

 

Pomimo, iż ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków wyraźnie zabrania wprowadzania wód opadowych, jak i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej, pod groźbą kar finansowych (do 10 tyś. zł – art. 28 ust 4a ustawy), na terenie wielu nieruchomości ten proceder nadal jest powszechny.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook