Dzisiaj jest czwartek, 30 maja 2024 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy”. Dęblin uzyskał frekwencję w na poziomie 74.65%. Profrekwencyjna inicjatywa „Bitwa o remizy” to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

W ramach akcji w każdym powiecie, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w gminie do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją – uzyskaną w wyborach do Sejmu i Senatu RP – jednostki OSP otrzymają do 1 mln zł dotacji na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 574

25 października odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły ZSO w Dęblinie. Udział w nim wzięły następujące reprezentacje: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz finaliści wewnątrzszkolnego turnieju naszej „Piąteczki”.

 

Po rozegraniu zaciętych meczy wyłoniono zwycięzców. Za zajęcie pierwszych miejsc w kategorii klas 4-6 oraz 7-8 dziewcząt i chłopców dyrektor Joanna Pardo wręczyła puchary, natomiast zawodnicy z miejsc 2 i 3 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 504

25 listopada oficjalnie obchodzimy w Polsce Dzień Kolejarza i Pracowników Kolei. Data nawiązuje do wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest patronką kolejarzy.

 

19 listopada Dęblińscy Kolejarze obchodzili swoje Święto w kościele parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie, w którym odbyła się uroczysta Masza Święta w ich intencji. Koncelebrę odprawili gospodarz Ksiądz Proboszcz Andrzej Kania oraz Ksiądz Proboszcz parafii pw. Piusa V Papieża w Dęblinie Franciszek Klebaniuk.

 

We mszy świętej wzięli udział przedstawiciele władz kolei oraz pracownicy wraz z pocztami sztandarowymi.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 860
Fot. Kamil Krypski

W minioną sobotę mieszkańcy Dęblina świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Obchody Narodowego Święta rozpoczęły się wczesnym porankiem od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, następnie odbyła się msza święta w kościele p.w. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie odprawiona w intencji Ojczyzny.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 1221

12 listopada mieszkańcy Dęblina dalej Świętowali Niepodległość, tym razem na osiedlu Stawy i to w aktywny sposób.

 

O godz. 11:11 wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie Przewodniczący Zarządu Osiedla Łukasz Majchrzak przywitał zebranych i otworzył wydarzenie.

 

Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka opowiedziała o trasach nordic walking, które po chwili zostały oficjalnie otwarte.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 915

W dniu 19 października 2023 r. w Urzędzie Miasta Dęblin odbyło się spotkanie dotyczące problematyki parkowania w naszym mieście. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek wojskowych garnizonu Dęblin tj. 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego, 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego, 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, jak również Burmistrz Miasta Dęblin, Radni Rady Miasta Dęblin i przedstawicielka zarządu Osiedla Lotnisko.

 

Na spotkaniu poruszano temat braku miejsc parkingowych w centrum miasta, na osiedlu lotnisko, a także w okolicy ul. Saperów, spowodowany długotrwałym zajmowaniem miejsc postojowych przez studentów i kursantów wojskowych.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 1035

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek , która w tym roku odbywa się pod hasłem „Absurd nie czytać”, do biblioteki zawitały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Dęblinie.

 

Podczas spotkania bibliotekarka zachęciła dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz odwiedzania tego miejsca. kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 694
Źródło: Miasto Dęblin

W dniach 23, 24 i 27 listopada bieżącego roku w ramach jazd testowych na ulice Dęblina wyjedzie zeroemisyjny, niskopodłogowy autobus elektryczny.

 

Zastąpi on w te dni dotychczasowy tabor, którym MZK – Puławy Spółka z o.o. świadczy usługi przewozowe w ramach obsługi linii komunikacyjnej nr 31.

 

Godziny odjazdów z poszczególnych przystanków nie ulegają zmianie.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z przejazdu.

 kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 16-11-2023 16:06

Zapraszamy do udziału w nowej inicjatywie jaką jest organizacja Targu Staroci w Dęblinie przy ul. Niepodległości 9. Pierwsza edycja już 10 grudnia br. w godz. 9:00 - 14:00. Kolejne edycje odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca.

 

Sprzedających zapraszamy do zgłaszania swojej obecności pod numerem telefonu 81 880 18 48  w godzinach pracy Urzędu Miasta Dęblin 7:30 - 15:30. 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Do zobaczenia na Targu Staroci w Dęblinie!

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 1041

Informujemy, kasa Urzędu Miasta Dęblin będzie nieczynna w dniach od 15 do 17 listopada br.

 

Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do płatności elektronicznej lub płatności bezprowizji w Oddziałach Lubelskiego Banku Spódzielczego filie w Dęblinie przy ul. Rynek 44 oraz ul. Steżycka 22. 

 kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 14-11-2023 19:39

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Studio StreamOnline - studio filmowe Warszawa
Zlokalizowane w sercu Mokotowa, Studio StreamOnline oferuje pełne spektrum możliwości produkcyjnych na potrzeby najnowocześniejs...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook