Dzisiaj jest poniedziałek, 05 grudnia 2022 r., 339 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza w dniach 3-5 listopada 2022 r. przedstawicieli muzeów wojskowych, stowarzyszeń, fundacji, instytucji, jednostek wojskowych oraz pasjonatów techniki militarnej na VISeminarium Muzealnictwa Wojskowego – spotkanie w formie konferencji połączonej  z objazdem studyjnym.

 

Przez 3 dni konferencji odbędą się debaty nad problematyką ochrony zabytków techniki,  perspektyw dla muzeów historycznych o profilu wojskowym oraz ich miejsca w strategiach rozwoju i promocji o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

 

Seminarium ma zasięg ogólnopolski, adresowane jest do szerokiego środowiska osób związanych z muzealnictwem wojskowym, edukacją historyczną i upowszechnianiem dziedzictwa architektury i techniki wojskowej.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 182

W czwartek,  20 października, odbył się w MDK Dęblin Turniej Jednego Wiersza (forma konkursowa), który był zwieńczeniem dwudniowych Warsztatów Poetyckich (18-19.10.2022) "Przystań Wisła.

 

Między wierszami a brzegiem Wisły", skierowanych do młodzieży od 14 do 18 r.ż. oraz dorosłych. Warsztaty prowadzili uznani poeci: Izabela Zubko i Maciej Filipek.


W jury konkursowym Turnieju Jednego Wiersza zasiedli: Izabela Zubko (przewodnicząca), Maciej Filipek,  Michał Pastuszak. kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 272

W czerwcu 2022r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wziął udział w konkursie pt. „ESA dla OSE.”

 

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych pod kierunkiem wychowawcy, Wioletty Sowy wykonali plakat pod hasłem „Strażnik powietrza”.

 

Spośród 533 prac zgłoszeniowych praca naszych uczniów znalazła się wśród zwycięzców.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 205
Fot. Kamil Krypski

Było to trzecie serce ok. 480 kg nakrętek przekazane dla Wojtusia Stępnia.

 

Z osobistą wizytą przybył do Urzędu Miasta Dęblin tata Wojtusia - Pan Paweł, składając serdeczne podziękowania za okazaną pomoc na ręce pani burmistrz. Dziękujemy i pozdrawiamy.

 

Dziękujemy, wszystkim darczyńcom w imieniu Wojtusia i jego rodziców.

 

Walka o lepsze życie- razem dla Wojtusia. Jesteście wspaniali.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 288
Fot. Archiwum Dęblin24

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ...! Serdecznie zapraszamy na KWIECISTE ROZPOCZĘCIE SEZONU MORSOWEGO - morsowanie dla hospicjum.

 

Szczegóły na plakacie oraz w wydarzeniu na fanpage Nieformalny Klub Morsa - Z łabędziem być.

 

Nie może Was zabraknąć! Bardzo dziękujemy Firmie Figaro Drukarnia & Agencja Reklamowa za pomoc w utworzeniu plakatu.

 

Zachęcamy do udostępniania!

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, Sport, odsłon: 364
Fot. Martyna Kopacz

W dniu 1 października br. w Urzędzie Miasta Dęblin na sali ślubów odbyła się uroczystość 50 - lecia pożycia małżeńskiego dęblińskich par tzn. „Złote Gody”. Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Dęblinie Małgorzata Zamojska wraz z pracownikami.

 

Jubilaci podczas tej rocznicy otrzymują od Prezydenta RP odznaczenie. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. Przewodniczący Rady Miasta Dęblin Maciej Krygrowski złożył na ręce, każdej pary listy gratulacyjne z życzeniami od władz samorządowych Miasta Dęblin. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin Mieczysław Grobel wręczył każdej parze kwiaty oraz okolicznościową pamiątkę.

 

W uroczystości wzięło udział 40 par, które zamieszkują gminę Dęblin.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 508

Co nasze szkoły powinny przestać, a co zacząć robić? Co szkoły powinny robić mniej, więcej i inaczej? To pytania, które postawiono podczas pierwszej debaty oświatowej w Mieście Dęblin pt. „Kierunki rozwoju dęblińskiej oświaty w myśleniu o uczniu XXI wieku”.

 

29 września w Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Dęblinie odbyła się 1. debata oświatowa. Jej inicjatorem był organ prowadzący - Miasto Dęblin, a poprowadzona została przez specjalistów z Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych w Warszawie.

 

Debatę poprzedziło spotkanie informacyjne z trenerem Panią Anną Barczak wraz z dyrektorkami dęblińskich szkół, które miało na celu zainaugurowanie realizacji programu „EDU Kompas”, służące podniesieniu kompetencji nauczycieli, czego rezultatem ma być rozwój uczniów i lepsze wyniki w nauce.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 425

Powiatowa Liga Lekkoatletyczna rozegrana została na stadionie ZSO w Dęblinie i przyniosła zwycięstwo lekkoatletom ZSZ nr 1 w Dęblinie.


Oto skład „Mechanika” Dęblin:
100 m. – Jakub Kępka 4 TL, Patryk Cieśla 4 E4, Jakub Bauman 4 TK4,
400 m. – Mikusek Kacper – 2 TK, Capała Mikołaj 1 TE, Komosa Maciej 2 TL,
1500 m. – Kacper Karpiński 4 TL, Roman Salnytsky – 1 TL, Patryk Paćkowski – 2 TE,
Pchnięcie kulą – Sebastian Soból 4 E4, Darii Manziuk – 4 TI 4 A,
Skok w dal – Piotr Małysz 1 TK, Krzysztof Błachnio 1 TI,
Sztafeta 4 x 100 m. – Sebastian Cieśla, Jakub Kępka, Krzysztof Błachnio, Jakub Bauman.

 W najbliższą sobotę (15.10.2022) drużyna MKS Czarni 1947 Dęblin na własnym stadionie rozegra spotkanie w ramach IX. Kolejki Lubelskiej Keeza Klasy, gdzie zmierzy się z Powiślak II Końskowola!


Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim w Dęblinie i już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszej drużyny z trybun

 

Warto dodać, że obie drużyny jeszcze w poprzednim sezonie występowały w Lubelskiej Keeza Klasie B, jednakże po wywalczeniu promocji do wyższej ligi dosyć solidnie radzą sobie w Klasie A

 kategoria: Top,Aktualności, Sport, Miasto Dęblin, odsłon: 291
Na zdjęciu - Miłosz Madejski. Zdjęcie udostępnione przez Lubelski Klub Szachowy

Rewelacyjny wynik młodziutkiego szachisty - Miłosza Madejskiego. Miłosz jest  uczniem klasy 4 a SP 5. Jest też zawodnikiem w Lubelskim Klubie Szachowym.

 

Dzięki ogromnemu talentowi oraz ciężkiej pracy uzyskał  drugie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy Lubelsko - Podlaskiej Chłopców, które odbyły się  w dniach 30.09-02.10.2022 w Radzyniu Podlaskim. 

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników.
Szczegóły ogłoszenia

Oriflame Wszystko - 20% Plus Bonusy
Jeśli lubisz kosmetyki Oriflamei chciałabyś je mieć 20% taniej,a do tego zdobywać nagrody, otrzymywać dodatkowe zniżki do -80%,t...
Szczegóły ogłoszenia

Rozwiązania skalujące, GPU Rigs, Bitmain, Antminer, iPollo, Bobcat dostępne na sprzedaż
Aby uzyskać wyczerpującą listę i szczegółowe informacje o produktach, odwiedź nas na stronie: https://www.viconicsmines.com/ E-...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kosmetyki Oriflame - 20%, Nagrody, Bonusy
Lubisz i zamawiasz kosmetyki Oriflame? To świetnie! Ponieważ dołączając do Klubu Oriflame możesz je mieć 20% taniej, do tego...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook