Dzisiaj jest sobota, 13 sierpnia 2022 r., 225 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

X edycja Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dęblinie odbędzie się w terminie 4 września br., podczas obchodów Święta 15. Pułku Piechoty "Wilków". 

 

Planowana liczba miejsc tak jak co roku jest ograniczona. Jednak patrząc na poprzednie lata i wasze zaangażowanie oraz udział w poprzedniej IX edycji biegu zakupiliśmy, aż 300 pakietów startowych. 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 387

W związku z wystąpieniem przypadków wścieklizny w okolicach Miasta Dęblin posiadacze psów i kotów są zobowiązani do zaszczepienia swoich zwierzaków przeciwko wściekliźnie.

 

Wścieklizna to śmiertelna wirusowa choroba, która może dotyczyć zarówno zwierząt jak i ludzi. Regularne szczepienie chroni przed zachorowaniem nie tylko zaszczepione psy i koty, ale również otaczających ich domowników. 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 360

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na spotkanie z cyklu „Muzealne Wieczory Filmowe”.

 

1 marca 2022 r o godzinie 18.00 (wtorek)

 

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaprezentowany zostanie film dokumentalny pt. „Rozkaz: rozbić więzienie UB!”.

 

Filmowy dokument przedstawiający przebieg akcji rozbicia więzienia w Radomiu, przeprowadzonej 9 września 1945 roku przez oddziały podziemia niepodległościowego pod dowództwem por. Stefana Bembińskiego ps. Harnaś.

 

Projekcję poprzedzi spotkanie z reżyserem Przemysławem Bednarczykiem oraz wprowadzenie historyczne.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 420

W 2022 roku obchodzimy 102. rocznicę tego ważnego dla naszego Państwa wydarzenia. Również Dęblin – jako jedno z miast kultywujących tradycje zaślubinowe- włączył się w upamiętnienie rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk.

 

W przed dzień wigilii historycznej daty, przy replice słupa zaślubin, umiejscowionego w 2020 roku na brzegu Wisły przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie, hołd i wieniec złożyła burmistrz Miasta Dęblina -Beata Siedlecka w asyście Moniki Żmudy dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie oraz Jacka Zagożdżona kierownika Działu Edukacji, Organizacji i Udostępniania Wystaw w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Tym symbolicznym gestem pragniemy w imieniu mieszkańców Dęblina przesłać za pośrednictwem Wisły- rzeki łączącej Polaków- nasze pozdrowienia dla mieszkańców Pucka i wszystkich ludzi morza.

 kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, odsłon: 467

ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCĄ USTAWĄ Z DNIA 29.10.2021r. O UŁATWIENIACH W PROWADZENIU HANDLU W PIĄTKI I SOBOTY PRZEZ ROLNIKÓW I ICH DOMOWNIKÓW (Dz.U. z 2021r. POZ. 2290) ORAZ UCHWAŁĄ NR LVI/334/2022 RADY MIASTA DĘBLIN Z DNIA 21.01.2022r. INFORMUJĘ, ŻE WYZNACZA SIĘ MIEJSCE DO PROWADZENIA BEZPŁATNEGO HANDLU W PIĄTKI I SOBOTY DLA ROLNIKÓW I ICH DOMOWNIKÓW NA TERENIE: TARGOWISKA MIEJSKIEGO „MÓJ RYNEK” PRZY UL. NIEPODLEGŁOŚCI W DĘBLINIE

 kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 10-02-2022 16:23

W związku z 80.rocznicą powołania Armii Krajowej Towarzystwo Przyjaciół Dęblina oraz Klub 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego zaprasza w niedziele 13 lutego 2022 do symbolicznego uczczenia pamięci wszystkich poległych, zamordowanych i zmarłych członków ZWZ - AK.

 

Zapalmy znicze na mogiłach naszych żołnierzy: o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym, - o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym. Informujemy, że w tym dniu w kościele Piusa V o godzinie 10.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji żołnierzy Armii Krajowej.

 kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 07-02-2022 18:39

W dniu 21 stycznia br. na Cmentarzu Komunalnym w Dęblinie odbyła się uroczystość upamiętnienia 120. rocznicy urodzin ppłka. pil. Jana Hryniewicza, zorganizowana przez Dębliński Oddział Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

 

Postać ppłka Hryniewicza przybliżył Wiceprezes DO SSLW RP płk dypl. pil. Zdzisław Mularski. Sekretarz Oddziału Pani Anna Sawińska wręczyła uczestnikom uroczystości folder z życiorysem Jubilata.

 

Pani Magdalena Ciepiela przeczytała wiersz o płk. Hryniewiczu i poczęstowała wszystkich cukierkami, nawiązując do tego, że pułkownik w Dęblinie zawsze chodził ze słodyczami i wszystkich częstował.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 404

LAWP LAWP Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłosiła konkurs w ramach Działania 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki. Nabór skierowany jest do przedsiębiorców z Lubelszczyzny, poszukujących rozwiązań sprzyjających podnoszeniu efektywności energetycznej oraz wykorzystaniu energii z OZE.

 

Samorząd Województwa Lubelskiego na dofinansowanie projekt6w rodzimych firm przeznaczył blisko 20,5 min euro. Środki pochodzą z unijnego instrumentu REACT-EU.

 

REACT-EU – 20,5 mln Euro dla lubelskich firm!

Rusza Działanie 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 375

Masz 50-69 lat? Powinnaś co dwa lata badać swoje piersi. Znowu w trasę ruszyły mammobusy i dostęp do badań jest teraz dużo łatwiejszy. 

 

Zbyt późno wykryty rak piersi zabija. Dlatego skorzystaj z bezpłatnego programu NFZ i zbadaj się. 

 

Możesz skorzystać z badania bez żadnego skierowania, jeśli:

  • nie miałaś mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat,
  • miałaś mammografię w ciągu ostatnich dwóch lat, ale otrzymałaś pismo, które wskazuje Cię do badania z powodu:
    • raka piersi wśród członków rodziny
    • mutacji w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2.

Uwaga! Dotyczy kobiet, które nie miały wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej piersi.

 kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, odsłon: 414

6957,85 zł

Z takim deklarowanym wynikiem zakończył zbiórkę na rzecz 30 Finału WOŚP Sztab przy Domu Kultury w Dęblinie.

 

Drodzy wolontariusze, zagraliście wspaniale!!!

 

Pomimo złych warunków pogodowych oraz trwającej pandemii.


 kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, odsłon: 328

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook