Dzisiaj jest sobota, 13 sierpnia 2022 r., 225 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

We wtorek 22 marca 2022 r. gościem dęblińskiego muzeum będzie dr Alina Barczyk, która wygłosi prelekcję pt. Założenie pałacowo-ogrodowe Mniszchów w Dęblinie. Historia – architektura – program ideowy.

 

Wystąpienie będzie dotyczyć m.in. prezentacji dziejów rezydencji w Dęblinie, omówienia brył i wnętrz oraz analizy najważniejszych projektów architektonicznych. Dr Alina Barczyk przybliży także postacie właścicieli, których gustom założenie pałacowe zawdzięczało kolejne etapy przekształceń.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 285

Spotkanie integracyjno-edukacyjne dla rodzin polskich i ukraińskich w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Stosunki między Ukrainą a Polską łączy cały szereg czynników, w szczególności  współpraca handlowa i gospodarcza, migracja zarobkowa, współpraca transgraniczna. Elementem wspólnym jest przede wszystkim kultura, religia, dziedzictwo natury oraz tysiącletnia (niełatwa) historia.

 

W 2012 roku byliśmy połączeni wspólnym wydarzeniem- Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Polski i ukraiński hymn łączy podobna niezgoda na trudną rzeczywistość i zapowiedź odwetu na zaborcach. Ukraińcy śpiewają: „szczo ne wmerła Ukrajina”,. Polacy utwierdzają się, że „jeszcze nie zginęła i siłą odbierzemy”. Oba nasze narody to potomkowie wędrówek ludów, podbojów, zmian władzy, wiary, języka i granic.  kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 337

W związku z obchodami Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Dęblinie zapraszają do udziału w KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ „O POEZJĘ TRZEBA DBAĆ” pod patronatem Burmistrz Miasta Dęblin. 

 

Mając na uwadze rangę tego święta zachęcamy poprzez swoje działania do popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i wokalnych oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 344

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dęblinie w porozumieniu z Urzędem Miasta Dęblin prowadzi zbiórkę potrzebnych rzeczy dla miasta partnerskiego Drohobycza.

 

Dary można zostawiać w budynku SPZOZ przy ul. Rynek 14 przy rejestracji.

 

Punkt czynny jest w godzinach 7.30 – 18.00.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 319

Zapraszamy do wypożyczenia książek w MBP przy ul. Okólnej 19 w Dęblinie w języku ukraińskim. 

 

Miejska Biblioteka Publiczna pozyskała kilkanaście pozycji dziecięcej literatury ukraińskiej. kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 300

W dniach 10-11 marca 2022 r. (bądź do wyczerpania zapasów) w godz. 9:00-11:00 mieszkańcy Dęblina mogą odbierać maseczki bezpłatnie w punktach zlokalizowanych:

 

świetlica w osiedlu „Masów” (remiza OSP),

Świetlica w osiedlu „Mierzwiączka”,

Świetlica w osiedlu „Młynki”,

Świetlica w osiedlu „Wiślana”,

oraz w budynku Urzędu Miasta Dęblin w godz. 7.30 – 15.30.

 

Miasto Dęblin otrzymało maseczki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

 kategoria: Miasto Dęblin, dodano: 10-03-2022 19:46

W związku z prośbą wysłaną  przez Mera Drohobycza Tarasa Kuchmę, informujemy o organizacji specjalnej zbiórki na rzecz mieszkańców miasta partnerskiego - Drohobycza na Ukrainie.

 

Zbiórka obędzie się w dwóch formach: rzeczowej i pieniężnej.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 505

Wszyscy mieszkańcy miasta Dęblin, którzy udzielili lub udzielą wsparcia poprzez przyjęcie obywateli Ukrainy do swoich domów proszeni są o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Miasta Dęblin podając liczbę osób i wiek dzieci.

 

Działanie to ma na celu stworzenie ewidencji określającej liczbę napływających uchodźców z Ukrainy (w tym do celów szkolno-wychowawczych).

 kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 04-03-2022 18:24

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Rynek 14 w Dęblinie oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób przybywających z Ukrainy, szczególnie dzieci i młodzieży. 

 

Wsparcie psychologiczne oferuje Pani mgr Joanna Jeł, natomiast w zakresie terapii środowiskowej Pani mgr Kinga Hołda.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Panią mgr Joanną Jeł: 505 268 446

 

SPZOZ Dęblin 

 

 kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 04-03-2022 17:20

W dniu 28 lutego w Ratuszu Miejskim odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Dęblin.

 

Wszyscy uczestnicy sesji przed jej rozpoczęciem, na prośbę Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Macieja Krygrowskiego, uczcili ofiary wojny na Ukrainie minutą ciszy.

 

Na tej sesji z inicjatywy dęblińskich radnych została podjęta Uchwała Nr LVIII/337/2022 w sprawie wsparcia Ukrainy. Wszyscy Radni byli jednogłośni.

 

Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z pracownikami Urzędu Miasta Dęblin przedstawili i omówili zasady w jakich powinniśmy postępować w ramach pomocy dla narodu Ukraińskiego. Omówiono zasady odgórne oraz wewnętrzne.

 

Na temat tego w jaki sposób możesz pomóc Ukrainie dowiesz się z poprzednich i bieżących publikacji na naszej stronie oraz fanpage na FB Miasto Dęblin.kategoria: Miasto Dęblin,Top, Aktualności, odsłon: 581

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook