Dzisiaj jest sobota, 01 kwietnia 2023 r., 91 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W czwartkowe popołudnie, 10 listopada, mieszkańcy miasta Dęblin spotkali się na Cmentarzu Wojennym „Balonna”, na akcji „Znicz dla Niepodległej”. Liczna grupa zebranych, punktualnie o 17.00, wyruszyła Aleją Rodzin Dęblińskich niosących pomoc Żydom w czasie holocaustu, zapalając 30 pochodni.

 

Harcerze przygotowali fragmenty książki opisującej życie w mieście i w obozie … Następnie wszyscy zgromadzili się przy cmentarnym obelisku, gdzie ksiądz proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Loretańskiej – płk Mariusz Stolarczyk, odmówił modlitwę za poległych żołnierzy walczących o wolność kraju, a dr Marcin Paluch opowiedział o odzyskiwaniu niepodległości.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 295

W dniu 10 listopada uczniowie SOSW upamiętnili wydarzenie, które miało miejsce 104 lata temu, otóż 11 listopada 1918r., Józef Piłsudski przejął z rąk Rady Regencyjnej władzę zwierzchnią nad polskim wojskiem oraz został mianowany jego naczelnym dowódcą.

 

Również w historii Szkoły Podstawowej nr 1 a później Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie stał się niezmiernie ważną postacią, bo patronem.

 

Jesteśmy dumni, że przekazał nam wartości uniwersalne: patriotyzm, dobro, sprawiedliwość, odpowiedzialność co stanowi swoisty testament, który należy przekazywać z pokolenia na pokolenie.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 340

Przedsiębiorco! Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

 

 

Do tej pory obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mieli płatnicy rozliczający składki za więcej niż 5 osób.

 

Po zmianach obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 257

Zostań wystawcą na Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Dęblinie.

 

Zgłoszenie udziału przyjmowane jest do dnia 9 grudnia br. pod numerem telefonu 505 491 974

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 244

10 listopada br. w przed dzień Narodowego Święta Niepodległości, delegacja władz samorządowych Miasta Dęblin odwiedziła dęblińskie miejsca Pamięci Narodowej oraz złożyła kwiaty i zapaliła znicze.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 317

Uroczystości miejskie rozpoczęły się wczesnym porankiem od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w centrum miasta, przed Ratuszem Miejskim w Dęblinie.

 

Kwiaty złożyli przedstawiciele władz samorządowych miasta oraz jednostek wojskowych Garnizonu Dęblin i chętni delegaci instytucji miejskich i pozamiejskich.

 

W następnej kolejności o godz. 9 w kościele p.w. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez wszystkich proboszczów dęblińskich parafii.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 568

We wtorek, 8 listopada 2022 roku o godzinie 10.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie odbyła się już dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego.

 

Konkurs odbywał się pod hasłem „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo” i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , Miasto Dęblin, odsłon: 661

W ramach realizacji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Czytamy z sercem” wieczorem w Internacie ZSZ Nr 1 w Dęblinie odbyło się spotkanie młodzieży z lekarzem pod tytułem „Porozmawiajmy o sercu…” Zorganizowane było z inicjatywy Pań: Małgosi Radomskiej oraz Marzeny Teodorowicz.

 

Gośćmi były dwie Panie Lekarki: Mariia Tertychenko – prywatnie mama ucznia ZSZ nr 1 oraz Larysa Yefimova. Obie Panie pochodzą z Ukrainy, a od jakiegoś czasu pracują w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dęblinie.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, Miasto Dęblin, odsłon: 542

Już w najbliższy weekend na własnym stadionie MKS Czarni 1947 Dęblin zmierzą się w trzynastej i zarazem ostatniej kolejce tej rundy z drużyną KS Amator Leopoldów-Rososz.

 kategoria: Top,Aktualności, Sport, Miasto Dęblin, odsłon: 672

Zapraszamy Serdecznie na Miejskie Uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

 

 

Miasto Dęblin Pozytywnie

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 849

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM GOSPODARSTWO WRAZ Z ZABUDOWANIAMI ORAZ ZIEMIĄ ROLNA O Ł...
SPRZEDAM GOSPODARSTWO WRAZ Z ZABUDOWANIAMI ORAZ ZIEMIĄ ROLNA O Ł...
Sprzedam gospodarstwo wraz z zabudowaniami oraz ziemią rolna o łącznej powierzchni 4,0900ha. Przedmiotowe działki są położone w Wysokim Kole gmina Gniewoszów powiat Kozienicki.Nieruchomość zabudowana jest domem murownym wraz z budynkami gospoda...
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sprzedam gospodarstwo wraz z zabudowaniami oraz ziemią rolna o łącznej powierzchni 4,0900ha
Sprzedam gospodarstwo wraz z zabudowaniami oraz ziemią rolna o łącznej powierzchni 4,0900ha. Przedmiotowe działki są położo...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent wsparcia utrzymania usług IT - zdalnie
Poszukujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko: Asystent wsparcia utrzymania usług IT - praca zdalna ...
Szczegóły ogłoszenia

Biesiadowanie z piecem do pizzy (piecem chlebowym).
Piec do pizzy może być zamontowany w salonie lub w pomieszczeniu kuchennym. Jest bardzo dobrze zaizolowany, więc może stać bezpo...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia

Sadzonki Roślin, Nasiona, Cebulki, Narzędzia - do 70% rabatu
Ogrodniku, potrzebujesz nowych roślin do swojego ogrodu?Zapraszamy do sklepu online, który posiada szeroki wybór roślin.-drzewka...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook