Dzisiaj jest wtorek, 26 października 2021 r., 299 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 2
Święto Miasta i 90-lecie "Szkoły Orląt" za nami.....fotorelacja
Dodał: EdytaD, 23-06-2015 10:42, odsłon: 8656

Tegoroczne Dni Dęblina dobiegły już końca. Liczne atrakcje, dobra muzyka i piękna pogoda sprawiły, że były to udane dni. Święto miasta w tym roku było połączone z obchodami 90-lecia „Szkoły Orląt”, z tego też powodu wszystkie piątkowe i sobotnie atrakcje, występy artystyczne i koncerty odbywały się na stadionie sportowym WSOSP. 

 

 

W piątkowe popołudnie otwarcia festynu dokonali Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemarem Chochowskim i Rektorem – Komendantem gen. bryg. pil. dr hab. Janem Rajchelem.

 

Z okazji zaszczytnego jubileuszu szkoły władze miasta złożyły na ręce Rektora – Komendanta WSOSP najserdeczniejsze życzenia. Niespodzianką na 90- lecie „Szkoły Orląt” był tort w kształcie Pałacu Jabłonowskich w którym aktualnie mieści się Rektorat WSOSP.

 

 

W piątkowych uroczystościach udział wzięła również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Seredyn. Pani minister została upoważniona przez Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego do wręczenia dęblińskim przedsiębiorcom prestiżowych odznak honorowych za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Odznaczone zostały trzy dęblińskie przedsiębiorstwa:

  • Elektromeks Sp.j. Roman i Anna Kuta
  •  AGBO P.P.H.U Bogdan Nawrotek
  • Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Oddział w Dęblinie

Dodatkowo Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak- Kamysz przyznał dwie nagrody Pro Publico Bono za działalność na rzecz polityki społecznej i rodziny. Nagrody również przekazała Pani Elżbieta Seredyn. Wyróżnieni zostali:

  • Dęblińskie Integracyjne Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „DISON”
  • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Rejonowy w Dęblinie

W piątek odbywały się również występy wokalno- taneczne zespołów z Miejskiego Domu Kultury. Czas umilił wszystkim również koncert zespołu „Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł”. Gwiazdą wieczoru była Cleo, która wspólnie z Donatanem rozbawiła publiczność obecną na stadionie. Miłą niespodzianką dla fanów było zejście Cleo do publiczności. Artystka rozdała mnóstwo autografów i zapozowała do wielu zdjęć.

 

 

Początek sobotnich uroczystości to Międzynarodowe Pokazy Lotnicze oraz dzień otwarty w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 Oddział w Dęblinie. W ciągu dnia odbywały się również zmagania sportowe, min: turniej tenisa stołowego oraz zawody strzeleckie. Wszyscy walczyli o Puchary Burmistrza Miasta Dęblin.

 

W sobotni wieczór wystąpił ze swoim programem kabaretowo- muzycznym Jacek Ziobro. Pokaz swojego talentu wokalnego zaprezentował także Tomasz Marzyński  i Paweł Juś z zespołem „Bleacht”. Gratką dla obecnych był wieczorny występ zespołu Romuald Lipko Band, który z wielką klasą zaprezentował utwory, znane do tej pory z występów Budki Suflera.

 

Niedzielne świętowanie Dni Dęblina odbywało się już na terenie miasta. Rozpoczęli je wędkarze, którzy zorganizowali zawody spławikowe o Puchar Burmistrza na stawie zespołu pałacowo- parkowego. Fani „dwóch kółek” brali udział w Rajdzie Przyjaciół Dęblina i Dęblińskim Rajdzie Rowerowym.

 

Jak co roku można było odbyć rejs spacerowy statkiem po Wiśle oraz zwiedzić cytadelę Twierdzy Dęblin. Rodzice z dziećmi zmagali się na Rodzinnych Igrzyskach na Orliku, gdzie można było wziąć udział w takich konkursach jak rzut beretem i kaloszem.

 

„Galeria nad Wisłą” w Miejskim Domu Kultury przygotowała wernisaż Wystawy Twórców Dęblińskich. Na placu przed pomnikiem Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt swój kunszt w postaci musztry paradnej zaprezentowała Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Dęblina i Orkiestra Wojskowa.

 

Kolejnym punktem programu był przemarsz pod Ratusz Miejski, gdzie Orkiestra Wojskowa zagrała wspaniały koncert. Do późnych godzin wieczornych przed ratuszem odbywały się koncerty zespołów z Miejskiego Domu Kultury. Występ podwórkowej kapeli „Pośpiechy” zakończył trzydniowe świętowanie.

 

Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka podziękowała wszystkim za czynny udział w przygotowaniach do tegorocznych Dni Dęblina a mieszkańcom za udział i dobrą zabawę. Kolejne Dni Dęblina dopiero za rok. Jakie będą? Jeszcze zbyt wcześnie o tym mówić, ale pewne jest to, że będą na terenach Naszego miasta.       

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Cytat z artykułu (powielonego ze strony Urzędu Miasta): "Niedzielne świętowanie Dni Dęblina odbywało się już na terenie miasta" - to w takim razie imprezy w piątek i sobotę odbywały się poza miastem?, ja byłem w te dni na obiektach WSOSP, to Szkoła Orląt nie należy już do miasta Dęblin?
W niedzielę mieszkańcy bawili się na placu przed Ratuszem - a jeszcze niedawno tak wiele osób, w tym obecna ekipa rządząca, krytykowało poprzedniego burmistrza za przeprowadzoną rewitalizację. Dzięki temu projektowi unijnemu mamy w centrum miasta miejsce gdzie można organizować również imprezy rozrywkowe i miejsce spotkań mieszkańców.
30-06-2015, 10:54:39
+ 8
- 1
odpowiedz
komentator, a przydałoby ci się troche obiektywizmu, bo jak widzę to jesteś od tego, żeby dokopać obecnej władzy. Nie patrzysz obiektywnie widząc po komentarzach ...jesteś od tej byłej władzy i wytykasz, czy jesteś byłą władzą i robisz szum? chcesz miejsca do imprez a jak takie sie znajdą to zaraz komuś coś nie pasuje- i tu nie tylko o ciebie chodzi ale o wszystkich
30-06-2015, 12:34:28
+ 1
- 6
odpowiedz
Podzielam Twój pogląd "komentator" sam osobiście na spotkaniach wyborczych obecnej władzy w zeszłorocznej kampanii słyszałem krytykę na temat rewitalizacji a o fontannie już nie wspomnę. Jak to wszystko się zmienia z punktu siedzenia. Życzyłbym sobie i mieszkańcom Dęblina, żeby obecna władza choć 50% zrobiła tego co poprzednia. a już 7 miesięcy mija a ja niczyja? Widać, że co niektórzy zasypiają i nie chcą lub nie umią szukać pieniędzy.
01-07-2015, 07:41:10
+ 6
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Po pierwszym zachwycie Sewillą nadszedł czas na rozpoczęcie najważniejszego punktu naszego przyjazdu, pra...
Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwa obywatelskie dla mieszkańcóe Dęblina 
W dniach 11-13.10.2021 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie z klas trzecich techniku...
W ramach współpracy 19 października Miejska Biblioteka Publiczna gościła dzieci z Miejsk...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Obrazy Na Desce Ręcznie Malowane
Oferuję ręcznie malowane obrazy na desce. Krajobrazy, mandale, ludzie i wiele innych. Różne wzory i rozmiary. Oferuję też t...
Szczegóły ogłoszenia

Cypr tanie mieszkania i wille z widokiem na morze
Cypr jest atrakcyjnym kurortem dla gości, proponujemy mieszkania i wille. Mieszkanie można wynająć lub wykorzystać jako miejsce...
Szczegóły ogłoszenia

Szybkie pożyczki w 24h
Czy potrzebujesz pożyczki? jesteś przedsiębiorcą? jesteś w trudnej sytuacji? sytuacja finansowa? czy potrzebujesz pieniędzy, aby...
Szczegóły ogłoszenia

Wydzierżawię działkę pod farmę fotowoltaiczną
Wydzierżaw działkę pod FARMĘ fotowoltaiczną i zarabiaj od 10 000 zł rocznie z 1 hektara na wynajmie! Dzierżawa ziemi na korzyst...
Szczegóły ogłoszenia

Konsultant ds. technicznych - praca zdalna
Nasz nowy Partner to sieć sklepów wielobranżowych w całej Europie. Od wielu lat prężnie rozwija się na rynku Polskim. Jest popul...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook