Dzisiaj jest wtorek, 09 sierpnia 2022 r., 221 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Rada Miasta Dęblin podjęła uchwałę w sprawie wsparcia Ukrainy
Dodał: admin, 02-03-2022 16:20, odsłon: 576

W dniu 28 lutego w Ratuszu Miejskim odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Dęblin.

 

Wszyscy uczestnicy sesji przed jej rozpoczęciem, na prośbę Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Macieja Krygrowskiego, uczcili ofiary wojny na Ukrainie minutą ciszy.

 

Na tej sesji z inicjatywy dęblińskich radnych została podjęta Uchwała Nr LVIII/337/2022 w sprawie wsparcia Ukrainy. Wszyscy Radni byli jednogłośni.

 

Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wraz z pracownikami Urzędu Miasta Dęblin przedstawili i omówili zasady w jakich powinniśmy postępować w ramach pomocy dla narodu Ukraińskiego. Omówiono zasady odgórne oraz wewnętrzne.

 

Na temat tego w jaki sposób możesz pomóc Ukrainie dowiesz się z poprzednich i bieżących publikacji na naszej stronie oraz fanpage na FB Miasto Dęblin.

Treść Uchwały:

"Rada Miasta Dęblin wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim w związku z agresją Rosji na Ukrainę oraz wyraża stanowczy protest wobec działań destabilizacji pokoju w Europie przez władze Federacji Rosyjskiej i jej Prezydenta Władimira Putina. W pełni potępiamy wrogi i haniebny akt, którego dokonała o poranku 24 lutego 2022 r. Federacja Rosyjska wkraczając zbrojnie na teren Ukrainy.

 

Agresja ze strony Rosji musi spotkać się ze stanowczym sprzeciwem ze strony demokratycznego świata. Na każdego agresora powinny zostać nałożone sankcje gospodarcze oraz polityczne, jak również do momentu wycofania wojsk z terenów Ukrainy Rosja powinna zostać wykluczona z zasiadania w jakichkolwiek organach, które za cel stawiają sobie zapewnienie i utrzymanie pokoju w XXI wieku.

 

Wolna i niezależna Ukraina jest polską racją stanu, a jednocześnie jednym z gwarantów bezpieczeństwa Polski w demokratycznej Europie. Rzeczpospolita Polska jako jedna z pierwszych uznała niepodległość Ukrainy. Przez wiele lat Polska i jej kolejne rządy aktywnie wspierały demokratyczne i gospodarcze przemiany na Ukrainie. Pomarańczowa Rewolucja na Ukrainie oraz Euromajdan w Kijowie dobitnie świadczą o kierunku zmian, którymi chce podążać społeczeństwo ukraińskie. W pełni rozumiemy potrzebę członkostwa Ukrainy w strukturach Unii Europejskiej oraz NATO.

 

Całym sercem jesteśmy z mieszkańcami miasta partnerskiego Dęblina - Drohobycza i przesyłamy wyrazy wsparcia. Chcemy Wam powiedzieć – jesteśmy z Wami i wyrażamy gotowość do pomocy humanitarnej jakiej Miasto Dęblin oraz społeczność Dęblina może udzielić uchodźcom wojennym.

 

Pragniemy by Ukraina była wolna i niepodległa!"

 

Link do uchwały na BIP:

http://bip.um.deblin.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz...

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Już za trzy tygodnie rozpoczną się wypłaty czternastej emerytury. Nie trzeba składać żadnego wniosku, świ...
źródło: WOT
Główne zalety bycia żołnierzem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej to szerokie możliwości ks...
Fot Policja Lu
Na wodzie i na lądzie trwają szeroko zakrojone poszukiwania 20-letniego Szymona Masarskiego, któ...
Fot. Czytelnik
W poniedziałek pierwszego sierpnia na trasie między Dęblinem a Rykami (przez Stawy) doszło do pożaru samo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Oferuję Dyplomy magisterskie, licencjacki, inżynierski, matura, szkoły zawodowe
Wystawiamy dyplomy i świadectwa, Matura w nowej formule, Matura w starej formule, Świadectwo liceum, Świadectwo technikum, Ś...
Szczegóły ogłoszenia

Stoły betonowe do gier na zewnątrz
Przedstawiamy Państwu stół betonowy do tenisa stołowego. Blat o grubości 80mm z kruszywem ozdobnym wykonany z wibrowanego beton...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy - Leasing Pracowników
Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w zakresie outsourci...
Szczegóły ogłoszenia

Oferta pożyczki między osobami fizycznymi
Poszukujesz kredytu na wznowienie działalności po pandemii lub na realizację projektu lub potrzebujesz pieniędzy z innych powodó...
Szczegóły ogłoszenia

What Are Private Keys And Why Are They Important?
• Generate private key from bitcoin address online • bitcoin private key recovery tool • Recover bitcoin wallet with private...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook