Dzisiaj jest niedziela, 26 marca 2023 r., 85 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Odcinek DW nr 801 w Dęblinie oficjalnie otwarty
Dodał: admin, 17-01-2023 17:38, odsłon: 582
Fot. Kamil Krypski
Fot. Kamil Krypski

Jak obiecali tak zrobili?

 

W dniu 10 lipca 2020 roku nasze miasto odwiedził Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 

Przyjechał z informacją o ogłoszeniu przetargu na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 801, na odcinku przebiegającym przez Dęblin.

 

Marszałek zapowiedział realizację tej inwestycji w obecności Burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej i Wiceburmistrz Beaty Amarowicz, Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Leszka Kowalczyka, Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Pawła Szumery, Zastępcy Dyrektora ds. utrzymania Andrzeja Sieńko i Starosty Powiatu Ryckiego Dariusza Szczygielskiego.

 

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich ogłosił, iż rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w IV kwartale br., a zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2023 r. Tak więc słowa dotrzymali.

 

 

Uroczystość otwarcia.

Oficjalne otwarcie nowego ciągu komunikacyjnego Dęblina miało miejsce w poniedziałek 16 stycznia 2023 roku. Uroczystość odbyła się na skrzyżowaniu dróg: wojewódzkiej nr 801 i 831 (ul. Wiślana), przy kościele parafialnym pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie.

 

Uroczystość poprowadził Kamil Jakubowski – pracownik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, który przywitał wszystkich uczestników w imieniu organizatora „otwarcia”, czyli Dyrekcji ZDW Lublin.

 

 

Na uroczystości pojawili się Rafał Weber – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Leszek Kowalczyk - Poseł na Sejm RP, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego wraz ze Zdzisławem Szwedem – Członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego, a także Dariusz Szczygielski – Starosta Powiatu Ryckiego wraz z Moniką Kośmińską - Wicestarostą Powiatu Ryckiego, Piotr Łysoń - Przewodniczący Rady Powiatu Ryckiego, Danuta Smaga – Starosta Powiatu Puławskiego wraz z Januszem Wawerskim - Przewodniczącym Rady Powiatu Puławskiego.

 

Obecni byli również, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera, Dyrektor Lubelskiego Oddziału wykonawcy inwestycji, firmy Strabag -Marcin Zieliński oraz przedstawiciele firmy ZDI z Zamościa, która sprawowała nadzór inżynieryjny nad tą inwestycją.

 

 

Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć władz samorządowych miasta oraz reprezentantów lokalnych instytucji porządkowych, wojskowych, czy kulturowych oraz mieszkańców miasta. Obecni byli: Burmistrz Miasta Dęblin - Beata Siedlecka, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Dęblin - Mieczysław Grobel i Leopold Świetliński, Dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego - Generał bryg. Grzegorz Ślusarz, Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego - Pułkownik Paweł Marcinkowski, Kanclerz Lotniczej Akademii Wojskowej - płk Tomasz Płowaś, Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych - Monika Żmuda, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rykach - Brygadier Monika Ryciak, Komendant Powiatowy Policji w Rykach - Kazimierz Kula oraz mieszkańcy miasta Dęblin.

 

Po oficjalnych przemówieniach, podkreślających ogromną wagę tej inwestycji nie tylko dla mieszkańców Dęblina, ale i całej Lubelszczyzny nastąpiło odmówienie wspólnej modlitwy, prowadzonej przez Księdza kanonika, Proboszcza Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie Andrzeja Kanię. Następnie Ksiądz Proboszcz w obecności wszystkich zebranych poświęcił nową drogę.

 

Kolejnym i ostatnim punktem uroczystości było wspólne, uroczyste przecięcie wstęgi. Dokonali tego ww. goście, organizatorzy, realizatorzy oraz gospodarze. Na wydarzeniu nie zabrakło również lokalnych i wojewódzkich mediów, które uwieczniały to wydarzenie.

 


 

Opis inwestycji.

„Obwodnica” zaczyna się na granicy Dęblina i Stężycy, czyli na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicą Tadeusza Kościuszki. Następnie biegnie wzdłuż ulic Cichej, Słonecznej i Towarowej, do ulicy 15 Pułku Piechoty „Wilków”. Przebudowana została również ul. Podchorążych do przejazdu kolejowego.

 

Odcinek nowo wybudowanej w Dęblinie drogi ma 4,7 km długości i 7 metrów szerokości. Powstało 8 skrzyżowań, w tym 3 o ruchu okrężnym, 1,5 km dróg dojazdowych do posesji, 1,2 km chodnika, 1,4 km dróg rowerowych i 2,6 km ciągów pieszo – rowerowych.

 

Nowo wybudowany ciąg komunikacyjny Dęblina jest kolejnym etapem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 801, na odcinku Warszawa – Puławy. Do tej pory od granicy województwa Lubelskiego z Mazowieckim oddano już do użytku nową obwodnicę Stężycy, która obecnie łączy się z nową „obwodnicą” Dęblina. Kolejnym realizowanym etapem będzie budowa nowego mostu na rzece Wieprz w miejscowości Borowa wraz z drogami dojazdowymi.

 

 

Wartość całej inwestycji odcinka DW 801 w Dęblinie to kwota ponad 46 mln złotych. Prawie cała kwota na budowę obwodnicy pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą prac była firma Strabag, zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, a Beneficjent Województwo Lubelskie.

 

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 801, choć nazwany obwodnicą Dęblina, to jednak przebiega przez miasto. Pomimo tego pozwala na ominięcie ul. Stężyckiej i 15 Pułku Piechoty „Wilków”, które są jednymi z najruchliwszych ulic w mieście. Tym samym trasa ma pomóc w udrożnieniu ruchu tranzytowego oraz szybszym przemieszczaniu się po Dęblinie. Nie pozostało nic innego jak korzystać i cieszyć się z tak dużej inwestycji zrealizowanej w naszym mieście.

 

 

 

 

/Tekst i zdjęcia: Miasto Dęblin / Kamil Krypski/

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie zaprasza na wykład Pawła Pawłowskiego pt. "Historia budowy lotnicze...
"Zamiast autobiografii" recital autorski - Jerzy Wiencek   Termin: 25 marca 2023 r. Godzina: 18:0...
W piątek 31 marca w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbędzie się koncert zespołu "Suma Pragnień".  ...
Miejski Żłobek w Dęblinie "Raj Malucha" zaprasza dzieci od 1 do 3 roku życia.   Termin rekrutacji ...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Kupię stare kolekcje medali, orderów, odznaczeń
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię stare ordery, medale, odznaki, odznaczenia, orzełki
Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent ds. administracyjnych - praca zdalna
Nasz nowy Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od 20-stu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się jednym...
Szczegóły ogłoszenia

Ciesz Się Wiosną Na Mazurach- Dom z Jacuzzi, Sauną i Basenem Na Mazurach
Ciesz się wiosną na Mazurach - dom ze SPA - sauna, jacuzzi, ruska bania, basen zewnętrzny w okresie letnim klimatyzacja a jesien...
Szczegóły ogłoszenia

KONSTRUKCJA SZKIELETOWA DOMKU Poddasze 5/8m 45/120
Konstrukcja domku całorocznego z poddaszem wymiar podstawy 6m / 5m 30m kw. Wykonanie nasze jest ładne i estetyczne. Szkielet d...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook