Dzisiaj jest środa, 25 maja 2022 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj

W Magicznych Ogrodach można oglądać 100% polskie odmiany tulipanów. W historii tego kwiatu mamy jeszcze jeden wątek polski.

 

Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Wśród bujnej przyrody czekają na gości strumyki, wodospady i mostki.

 

Czekają także baśniowe krainy i bohaterowie. Bulwiaki i Mordole można spotkać tylko tu. Rodzinny Park Tematyczny w Trzciankach jest także parkiem sensorycznym. Wszystkie zmysły pracują w nim na wysokich obrotach. Niemały udział mają w tym kwiaty, które mienią się kolorami, pachną, smakują.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 05-05-2022 21:38, odsłon: 147)

Z okazji zbliżającego się Święta 1 Maja, Dnia Flagi oraz Dnia 3 Maja w MBP Filia Rycice dnia 28 kwietnia odbyły się zajęcia edukacyjne, w których wzięły udział uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dęblinie.

 

W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią tych narodowych Świąt, obejrzały prezentację oraz wykonały własnoręcznie flagi.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Edukacja , dodano: 05-05-2022 09:54, odsłon: 134)

Tegoroczne Święto Flagi oraz Narodowe Święto Trzeciego Maja są okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za odpowiedzialną i często pełną poświęceń służbę na polsko-białoruskiej granicy.

 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 04-05-2022 09:44, odsłon: 211)

29 kwietnia 2022r. był dniem szczególnym dla tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie.

 

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas maturalnych po raz ostatni spotkali się z dyrekcją szkoły, wychowawcami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, dodano: 02-05-2022 09:37, odsłon: 147)

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV_VIII SP4 w Dęblinie wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”.

 

O udział w przedsięwzięciu zaapelowało Stowarzyszenie „Dla Polski”, a patronat nad akcją objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji Nauki.

 

W akcji uczestniczyło 10 klas, czyli około 200 osób. Zebrano 10 worków śmieci.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 02-05-2022 09:28, odsłon: 163)

Piękny janowiecki park obudził się już do życia i od 29 kwietnia czeka na gości. Tylko tam zobaczysz jak natura przenika się z baśnią.

 

Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski.

 

Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany, wyhodowane przez Czarodzieja Magicznych Ogrodów, Romana Szymańskiego. Pierwszy z nich powstawał aż 25 lat i nosi nazwę "Magiczne Ogrody".

 

Tu także rośnie najczarniejszy tulipan na świecie "Fringed Black" i "Ice Cream" który wyglądem przypomina lody. Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje się ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 29-04-2022 20:51, odsłon: 180)

Od pierwszego dnia wojny klub SFC wspiera i pomaga uchodzcom z Ukrainy. Do klubów przewieziono setki ludzi, którzy dostali jedzenie, wyprawkę, spanie.

 

Znaleziono im mieszkania, niektórym pracę. Bus SFC24 wyjechał z klubów kilkanaście razy z darami dla uchodzcow. Siłownie były przystosowane do przyjęcia 50 osób w jednym czasie.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 29-04-2022 20:31, odsłon: 183)

Zapraszamy do przeczytania publikacji na temat realizacji w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Rynek 14 w Dęblinie programu Domowej Opieki Medycznej Ministerstwa Zdrowia "E-stetoskop".

 

Dzięki sprawnej realizacji programu SPZOZ na stałe pozyskał 35 e-stetoskopów, które mogą być wykorzystywane w gabinecie lekarskim lub w domu pacjenta.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 29-04-2022 20:22, odsłon: 392)

Gmina Gniewoszów oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej płk. pil. Władysławowi Gnysiowi – historycznemu zwycięzcy, który jako pierwszy zestrzelił niemieckie samoloty w czasie II wojny światowej 1 września 1939 roku.

 

Uroczystość odbędzie się w Sarnowie, gmina Gniewoszów 15 maja 2022, niedziela, o godzinie 15.00

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, Miasto Dęblin, dodano: 29-04-2022 20:13, odsłon: 185)

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej nieprzerwanie wypełniają misję ochrony polskiej granicy w strefie nadgranicznej w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. To zaledwie ułamek zadań jakie realizują. Bardzo istotne jest podtrzymywanie zdolności bojowej poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach.

 

Dobrą okazją do doskonalenia zdolności bojowych był udział żołnierzy 2 LBOT w ćwiczeniu taktycznym z wojskami operacyjnymi pk. „Myszołów-22”. Wspólne ćwiczenie przeprowadziło 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego wraz z jednostkami podległymi - 41 i 42 Bazą Lotnictwa Szkolnego. Ćwiczenie odbyło się 27 kwietnia br. na poligonie Zajezierze.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 29-04-2022 20:06, odsłon: 155)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook