Dzisiaj jest wtorek, 05 marca 2024 r., 65 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W Dęblinie 28 lutego i 1 marca 2024 r. odbędą się „IX Dęblińskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, na które zaprasza Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, zaprasza mieszkańców Dęblina i okolic do wzięcia udziału w „IX Dęblińskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się 28 lutego i 1 marca 2024 r.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Powiat, odsłon: 457

W Dęblinie 25 lutego 2024 r. (w niedzielę) odbędą się „Dęblińskie obchody 256. zawiązania konfederacji barskiej”, na które zaprasza Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 

W programie uroczysta Msza święta o życie wieczne dla konfederatów barskich poległych oraz zmarłych w kraju i podczas zesłania na Syberię, w tym o. carm. Marka Janowicza „Księdza Marka”, Michała Hieronima Krasińskiego – marszałka generalnego konfederacji barskiej w Koronie (cześnika stężyckiego), Józefa Pułaskiego – współtwórcę i marszałka związku wojskowego konfederacji barskiej, Kazimierza Pułaskiego – marszałka konfederacji barskiej (obrońcę Jasnej Góry, bohatera walk o wolność narodu polskiego i amerykańskiego, ojca kawalerii Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej); akcja „Zapal Światło Pamięci” przed Pomnikiem Wdzięczności, Pomnikiem Niepodległości, Pomnikiem Sybiraków.Liczymy na obecność tych, którym droga jest pamięć bohaterów konfederacji barskiej.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 546

1 lutego 2024 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie odbył się Koncert Piosenki w wykonaniu duetu gitarzysty i wokalisty Piotra Niewiadomskiego i gitarzystki, uczennicy Piotra, Weroniki Gietki.

 

Artyści wykonali, w swojej interpretacji utwory o zabarwieniu poetyckim, w którym piękna warstwa muzyczna uzupełniła niekwestionowany kunszt tekstowy.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 391

W niedzielne popołudnie 18 lutego członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie oraz  Filii Wiślana, jak również Czytelnicy i sympatycy naszych placówek byli widzami spektaklu "Przyjazne dusze", którego premiera w Teatrze Powszechnym w Radomiu miała miejsce 31 grudnia 2023r.

 

Akcja sztuki rozgrywa się w wiejskiej posiadłości, która należała niegdyś do autora popularnych kryminałów – Jacka Camerona oraz jego żony Suzie. Małżeństwo niestety ginie tragicznie podczas pobytu we Włoszech. Po śmierci wracają „na swoje włości”, jako para duchów.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 431

Tegoroczne ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie są już dla nas miłym wspomnieniem. Podczas tych ferii zimowych placówka oferowała swoim użytkownikom przestrzeń do zajęć, spotkań i warsztatów.

 

Podczas ferii w bibliotece można było twórczo spędzić czas bawiąc się, rysując, uczestnicząc w spotkaniach z pedagogami, biorąc udział w warsztatach, albo po prostu porozmawiać z rówieśnikami.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 404

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic, więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta. Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Wiślana lekcji dla przedszkolaków z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

 

Podczas spotkania dzieci obejrzały bajkę z serii Kubuś Puchatek pt.: „Znaleziątko” i poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka poprzez prezentację „Dzień Kubusia Puchatka – Kitek mówi”.

 

Po wspólnej gimnastyce i zabawie oraz układaniu puzzli, przedszkolaki wysłuchały bajki z serii Opowieści ze Stumilowego Lasu.

 

 kategoria: Top, Aktualności, Kultura, dodano: 24-01-2024 19:00

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie, w dniu 9 stycznia 2024 r., odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (2023-2024).

 

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwem ekologii, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 495

W wigilię 161. rocznicy wybuchu powstania narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu – 22 stycznia 1863 r., Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Towarzystwo Przyjaciół Ryk, Towarzystwo Przyjaciół Stężycy, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie organizuje „Dęblińskie obchody 161. rocznicy wybuchu powstania styczniowego”, na które zaprasza 21 stycznia 2024 r.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 854

W Dęblinie 23 stycznia /wtorek/ w liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich, uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich, odprawiona w kościele pw. Świętego Piusa V Papieża, zwieńczy „Dęblińskie obchody 150. rocznicy męczeństwa Unitów Podlaskich”.

 

Podczas Eucharystii, nastąpi instalacja relikwii męczenników. Mszy świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prałat Roman Wiśniewski – w 1988 r. misjonarz Misji Świętych, który przygotował parafię pw. Świętego Piusa V Papieża do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, zainicjowanego przez Jana Pawła II.

 

Liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich wprowadza Nowenna za Ojczyznę przez wstawiennictwo Błogosławionych Męczenników Podlaskich odprawiana co dziennie po Eucharystii od 14 do 22 stycznia br.

 

Na uroczystość, która rozpoczynie się o godz. 19.00 zaprasza Parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Parafialne Bractwo Strażnicy Kościoła w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 887

W niedzielę 14 stycznia w Klubie Garnizonowym w Stawach odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu artystów Miejskiego Domu Kultury oraz występ Sylwii Mateńka i Huberta Danasiewicza. 

 

Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, nie tylko z osiedla. 

 

Impreza została zorganizowana przez Zarząd Osiedla Stawy oraz Burmistrz Miasta Dęblin. 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 671

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Biesiadowanie z piecem do pizzy (piecem chlebowym).
Piec do pizzy może być zamontowany w salonie lub w pomieszczeniu kuchennym. Jest bardzo dobrze zaizolowany, więc może stać bezpo...
Szczegóły ogłoszenia

Zdrowy piec kaflowy z widokiem ognia.
Prawdziwy piec kaflowy (nowej generacji) z widocznym ogniem nie wysusza-jak kominek-powietrza, nie osłabia odporności, nie alerg...
Szczegóły ogłoszenia

Naprawa przedsionki camping szycie parasole altany pokrycia łodzie cabrio
Naprawiamy przedsionki do przyczep campingowych, Szyjemy oraz naprawiamy parasole piwne , pawilony oraz altanki ogrodowe ...
Szczegóły ogłoszenia

Barmanka i Kucharka Maciejowice
Zatrudnię do pracy osoby na stanowisko barmanki oraz osoby na stanowisko barmanki-kelnerki do lokalu gastronomicznego w Maciejow...
Szczegóły ogłoszenia

Romantyczny wypad we dwoje - relaks dla duszy i ciała w Mazurskim SPA
Mamy propozycję na niezwykłe chwile spędzone z ukochaną osobą, które będą zapamiętane na długo. Pragniemy stworzyć wyjątkowy nas...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook