Dzisiaj jest czwartek, 05 października 2023 r., 278 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Jan Rajchel

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie ponownie dołączyła do dziesiątek miejscowości w całej Polsce, w których odbywało się Narodowe Czytanie.

 

To była już 12 edycja, zainicjowana przez Prezydenta RP akcja Narodowego Czytania, która popularyzuje czytelnictwo i pokazuje bogactwo polszczyzny, poprzez wielkie dzieła narodowej kultury, będące ważnym elementem naszej polskiej tożsamości.

 

W tym roku w centrum uwagi znalazło się Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 202

Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy” działający przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie ogłasza nabór.


Zajęcia prowadzi instruktor tańca Małgorzata Knieć-Sprawka oraz instruktor śpiewu Ewa Rząsa. Zapisz swoją pociechę już dziś, by mogło rozpocząć niezapomniana przygodę z tańcem i śpiewem.

Pierwsze zajęcia odbyły się już dziś, w poniedziałek 18 września br. o godz. 17:00 w MDK Dęblin.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 218

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie w dniu 22 września br. o godzinie 10:00 będzie czytać "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej w ramach akcji Narodowego Czytania, która odbywa się pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 191

W sobotę 2 września odbędzie się Finisaż Letniego Festiwalu Sztuki  "Na Fali 2023". 

 

W programie uczta dla duszy i ciała! 

 

Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury. Start o godz. 17.00

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, Kultura, odsłon: 304

W Dęblinie 3 września 2023 r. (niedziela), odbędą się obchody święta 15 Pułku Piechoty „Wilków” i 15 Pułku Piechoty „Wilków” Armii Krajowej, na które zaprasza Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Kultura, odsłon: 626

Miejska Biblioteka Publiczna Filia Masów w Dęblinie zorganizowała dla dzieci i młodzieży różnorodne formy zajęć w dniach 7 – 11 sierpnia. 


W zajęciach letnich wzięło udział około 25 osób. Celem naszej akcji było uatrakcyjnienie czasu wolnego najmłodszym Czytelnikom, rozwijanie sprawności manualnych, wyobraźni twórczej, nauczenie czerpania przyjemności z zabaw ruchowych oraz zdobywania nowych doświadczeń.

 

Ponadto uczestnicy zapoznali się ze szkodliwością palenia papierosów, zażywania narkotyków i picia alkoholu. Wykonano rysunki obrazujące skutki picia alkoholu. Zajęcia wakacyjne po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka, to nie tylko półki z książkami, ale również miejsce pełne możliwości spędzenia w sposób ciekawy i pożyteczny wakacji. Warsztaty, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, to był cykl wakacyjnych zajęć prowadzonych pod okiem bibliotekarki.

 

W ciągu tygodnia uczestnicy akcji „Wakacje z Biblioteką” wzięli udział w wielu atrakcyjnych formach spędzania wolnego czasu.kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 273

W piątek 25 sierpnia br. Miasto Dęblin, Miejski Dom Kultury w Dęblinie i Koło Gospodyń Miejskich w Dęblinie "Nadwiślańskie Babeczki" zorganizowali potańcówkę w stylu retro przed budynkiem Ratusza Miejskiego.

 

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy licznie wzięli udział w imprezie.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, Kultura, odsłon: 452

W Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie 3 sierpnia 2023 r. /czwartek/ o godz. 16.00, w ramach Dęblińskich Ogólnopolskich Obchodów 150-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i zorganizowanej turystyki w Polsce, odbędzie się Konferencja pt. „150-lecie Towarzystwa Tatrzańskiego–Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego”, na którą zaprasza Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Muzeum Sił Powietrznych, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Klub 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej oraz parafia pw. Świętego Piusa V Papieża.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 745

Dęblinie 1 sierpnia 2023 r. (wtorek), w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i 79 rocznicę Akcji „Burza” na Lubelszczyźnie odbędą się II Dęblińskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, na które zaprasza parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 717

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z MBP Filia Masów oraz sympatycy klubu i czytelnicy wybrali się na wspólne zwiedzanie malowniczych terenów gminy Ułęż. Na początek odwiedzili położony na wzgórzu kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Żabiance.

 

Historie tego niesamowitego miejsca kultu religijnego opowiedział ks. Proboszcz Wiesław Nestoruk. Następnie uczestnicy wycieczki zobaczyli niedawno wyremontowany budynek GOK i GBP oraz poznali historię Wzgórza Pięciu Figur, gdzie spoczywają potomkowie rodu Janickich. W GOK, Dębliniaków przywitał Dyrektor, Grzegorz Bajorek.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 372

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesienne Mazury: Relaks i Rozkosz w Domowym SPA z Sauną, Jacuzzi i Balia
Spokojna oaza, malownicze krajobrazy Mazur oraz błogi relaks - to wszystko czeka na tych, którzy wybierają się na jesienny wypoc...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy, Na co uważać, Wyrocznia złe oko
Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy? Na co uważać? Czy ktoś wysyła Ci złe energie? Kup dostęp do wyroczni złe oko online.Możesz skorzy...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook