Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie zorganizowała dla dzieci spędzających tegoroczne wakacje w mieście różnorodne formy zajęć.
Celem akcji było uatrakcyjnienie czasu wolnego dzieciom i młodzieży, rozwijanie sprawności manualnych, wyobraźni twórczej, nauczenie czerpania przyjemności z zabaw ruchowych oraz zdobywania nowych doświadczeń.
Dębliński zespół pałacowo-parkowy posiada odległą i złożoną historię. W aspekcie stosunków własnościowych, jak też zagospodarowania przestrzennego wynika, że już pod koniec XVI wieku w miejscu obecnego pałacu istniała siedziba dziedzica rozległych dóbr dęblińskich.
Najstarszym jednak potwierdzonym w dokumentach był dopiero nieznany z wyglądu rokokowy pałac zbudowany przed 1747 rokiem prawdopodobnie według projektu Pawła Antoniego Fontany.
Klasycystyczna forma pałacu to rezultat gruntownej przebudowy w końcu lat siedemdziesiątych XVIII wieku, której autorem był Dominik Merlini. Pałac ponadto otoczony został parkiem w stylu francuskim założonym w 1779 roku przez Jana Chrystiana Schucha.
Miasto Dęblin pozyskało środki z Resortowego programu „Maluch+” 2021, który umożliwił adaptację i doposażenie Miejskiego Żłobka „Raj Malucha” w Dęblinie w celu zwiększenia ilości dostępnych miejsc.
Dla umożliwienia zwiększenia metrażu na potrzeby dzieci niezbędne było pozyskanie dwóch sal od Miejskiego Przedszkola nr 4 im. Jana Pawła II, remont i doposażenie w zakresie kosztów kwalifikowalnych programu.
8 czerwca Miejski Żłobek w Dęblinie po raz pierwszy zaprosił bibliotekarkę z MBP w Dęblinie.
Głównym celem spotkania było zaszczepienie w dzieciach miłości do książki jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrobienie w nich nawyku czytelniczego.
Pani Milena odwiedziła cztery grupy wiekowe, przygotowując dla każdej odpowiednią tematycznie bajkę.
DZIECI Z GRUPY II ZUCHY MARYNARZE Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 3 W DĘBLINIE PRZY UL. MICHALINOWSKIEJ ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI
Z okazji „Dnia Niezapominajki” wyczarowały niespodziankę dla superbohatera – kartkę z motywem tego niepozornego kwiatuszka.
„Dzień Niezapominajki” ma na celu ocalenie od zapomnienia:
• ważnych chwil w życiu
• osób
• miejsc i sytuacji
• lokalnych tradycji.
Zachęca do pielęgnowania życzliwości i pamięci o bliskich, do dostrzeżenia osób wyjątkowych, o dobrym sercu w najbliższym otoczeniu dziecka.
Długo oczekiwana wiosna przyszła, co ogromnie cieszy… Trawa rośnie, wymaga pielęgnacji, a kosić nie było czym w SOSW.
Wsparcie przyszło od Radnych Miasta Dęblin.
Dęblińska placówka rozszerzyła ofertę – oprócz Szkoły Podstawowej nr 1 mamy Szkołę Przysposabiająca do Pracy, Przedszkole Specjalne nr 5 „Iskierka” oraz zajęcia specjalistyczne w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci.
Zapraszamy więc Rodziców i Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w wieku od 1. do 24. roku życia.
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna prowadzi zajęcia w gabinetach i salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Zapraszam do zapoznania się z prezentacją oraz odwiedzenia SOSW – Dęblin, ul. Niepodległości 8.
Dyrektor SOSW w Dęblinie, Beata Kursa.
22 kwietnia 2021r. uczniowie SOSW mieli zaszczyt gościć w naszej szkole Mistrza Polski, Europy i Świata w podnoszeniu ciężarów, Jana Cenkla.
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali historii Mistrza, który jako 16– latek zaczął trenować kulturystykę.
Udzielił uczniom dużo ciekawych wskazówek dotyczących właściwego odżywiania, trybu życia, systematycznych ćwiczeń, a wszystko po to, by być zdrowym i dobrze się rozwijać.
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Ignis w Dęblinie w ramach wolontariatu serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w wielkiej zbiórce zabawek po hasłem „Podziel się zabawką”.
Zbiórka zabawek dla przedszkolaków odbędzie się od 19 kwietnia do końca maja 2021 roku.
Zabawki można przynosić, przywozić do siedziby Stowarzyszenia – Dęblin, ul. Niepodległości 8 /SOSW Dęblin/
W sobotę 17 kwietnia harcerze Dęblińskiego Szczepu ZHP „Feniks” wzięli udział w Operacji „Czysta Rzeka”.
W rejonie Dęblina znajdują się trzy rzeki Wisła, Wieprz oraz Irenka. Wybrana do posprzątania rzeka Irenki. Akcja rozpoczęła się przy chłodni Allmiz o godzinie 10:00.
Podczas akcji pozbierane zostały śmieci na odcinku pomiędzy ulicami Stawską a Jagiellońską. Odcinek liczy ok. 2km.