Dzisiaj jest czwartek, 05 października 2023 r., 278 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Jan Rajchel

7 lipca dyrektor CKE dr Marcin Smolik ogłosił, że 84,4 % tegorocznych maturzystów w całej Polsce zdało egzamin dojrzałości. Absolwenci dęblińskiego LO zdali maturę w 100%, co jest ogromnym sukcesem edukacyjnym, od kilku lat. Wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski zaznaczył na konferencji resortu, iż „bardzo dużo mówiło się w mediach, że matura w nowej formule jest trudniejsza”.

 

Zdaniem wiceministra to „dodatkowo zmobilizowało uczniów, nauczycieli, by starannie przygotować się do egzaminu”. Egzamin dojrzałości w nowej formule 2023 jest z pewnością trudniejszy, wymaga nie tylko przetwarzania informacji, umiejętności, ale przede wszystkim konkretnej wiedzy.Dziewiętnastu uczniów klas drugich i czwartych ZSZ nr 2 w Dęblinie kształcących się w zawodach technik: reklamy, rachunkowości, hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych realizuje praktyki zawodowe w Portugalii, które odbywają się dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

 

W trakcie swojego pobytu uczniowie poznają techniki pracy w zawodach, w których zdobywają kwalifikacje.

 

Zagraniczne praktyki zawodowe realizowane są w zakładach gastronomicznych, agencjach reklamowych, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w hotelach.kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 365

W Dęblinie 11 i 12 lipca 2023 r. (wtorek i środa), w 80. rocznicę pacyfikacji przez Niemców wsi Michniów oraz 80. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej nacjonalistów ukraińskich z OUN-B i UPA na ludności polskiej Wołynia, Galicji Wschodniej, Polesia i części Lubelszczyzny, odbędą się II Dęblińskie obchody Dnia Waki i Męczeństwa Wsi Polskiej, na które zaprasza Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy AK w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” oraz Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Kultura, odsłon: 848

„Poznaj Świat Bulwiaków” 8 i 9 lipca! Wyrwij się z miasta w lipcowy weekend na spotkanie pełne gier i baśniowych melodii z udziałem Bulwiaków. Zabawy na Marchewkowym Polu przekonają do jedzenia warzyw każdego!

 

Wejdź do świata baśni

 

Bulwiaki to wyjątkowe stworzenia, niezwykle przyjazne i pracowite. Jeśli chcesz poznać tajemnice ich fascynującego świata, nie możesz przegapić tego wydarzenia! Przyjedź i poznaj opowieści o nich.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 341

Dnia 2 lipca 2023 roku o godzinie 18:00 odbył się koncert inauguracyjny IX już edycji Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową w Dęblinie. Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża po mszy o godzinie 17:00 jak co roku zamienił się w świątynię wirtuozji muzyki organowej.

 

Gospodarz czyli ksiądz proboszcz Franciszek Klebaniuk jeszcze przed rozpoczęcie pobłogosławił wszystkich przybyłych odmawiając wspólną modlitwę, życząc na koniec swojej wypowiedzi miłego koncertu.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 541

W dniu 30 czerwca br. w Pałacu Jabłonowski w Dęblinie na Sali balowej odbyło się 40 lecie Klubu Seniora Jesienna Róża działającego przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie.

 

Uroczystość otworzyła i poprowadziła dyrektor MDK Dęblin Anna Żaczek.

 

Na samym początku Chór na czele z Prezes Jadwigą Sałbut zaprezentował program muzyczny dla przybyłych gości. Chór śpiewa pod przewodnictwem artystycznym instruktor MDK Ewy Rząsy. Po krótkim koncercie przyszedł czas na życzenia oraz gratulacje.

 

Składali je Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Wicestarosta Powiatu ryckiego Monika Kośmińska, Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych Monik a Żmuda, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Donata Łukasiak, Prezes Ryckiego Klubu Seniora Relaks Bożena Długaszek wraz z delegacją, Prezes Stężyckiego Klubu Seniora Zorza Marek Wesołowski wraz z delegacją, Prezes Kozienickiego Klubu Seniora Relaks Mirosława Wójcicka, Prezes Klubu Seniora Bliżej Siebie Kazimiera Zamojska, Wice przewodniczący Rady Miasta Dęblin Mieczysław Grobel oraz Dyrektor MDK Dęblin Anna Żaczek.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 674

Drugie serce dla Marcela - Rozpoczynamy zbiórkę dla Wojtusia

 

W dniu dzisiejszym opróżniono po raz "enty" nasze dęblińskie serce. To drugie serce w trzymiesięcznym okresie kwiecień - czerwiec, które przekazane zostanie dla Marcela Króla.

 

Jednocześnie kończy się zbiórka dla tego maluszka wynikiem około 320 kg plastikowych nakrętek.

 

Dziękujemy, wszystkim darczyńcom w imieniu własnym, Marcela i jego rodziców oraz życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 349

Beata Siedlecka – Burmistrz Miasta wraz z Kamilem Krypskim – inspektorem do spraw promocji, odwiedzili seniorów zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Dęblinie w ich nowej siedzibie.

 

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej, ciepłej, „ kawowej” atmosferze. Po obejrzeniu pomieszczeń burmistrz Siedlecka wyraziła swoje zadowolenie i podziw. Podkreśliła, iż decyzja, którą podjęła, w tym zakresie była trafna, a praca, jaką seniorzy włożyli w urządzenie lokalu niewyobrażalna.

 

Oczywiście, jak określa zwyczaj, Pani Burmistrz nie przyszła” z pustą ręką”. Podarowała seniorom niszczarkę, niezbędne urządzenie w pracy biurowej.kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 519

W niedzielny poranek 25 Czerwca 30 członków PZW " START" Dęblin jak i sąsiednich kół przystąpiło do rywalizacji o PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIASTA DĘBLIN Macieja Krygrowskiego.

 

O godzinie 8,00 zawodnicy zaczęli rywalizację o jak najlepszy wynik w 5 kategoriach wiekowych. Mimo że ryby niechętnie brały to wyniki nie były najgorsze.

 

Zawodnikom, którzy wiedzą jak zachęcić ryby do brania nie przeszkadza żadna sytuacja i po 3 godzinach łowienia waga pokazała kto jest najlepszy.kategoria: Top,Aktualności, Sport, Miasto Dęblin, odsłon: 437

Jak co roku na terenie ogrodu Miejskiego Żłobka w Dęblinie "Raj Malucha" 22 czerwca roku odbył się Piknik Rodzinny, aby uświetnić następujące święto - DZIEŃ MAMY, DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ TATY.

 

Największą radością i inspiracją do dalszej jeszcze pracy i zadowolenia z niej są mali podopieczni, którzy wraz z rodzicami i rodzeństwem przybyli na to święto. Dzień był pełen słońca, uśmiechu, zabawy i niezapomnianych wrażeń.

 

Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili maluchów i rodziców zaproszeni goście: władze Miasta Dęblin, powiatu ryckiego, członkowie Rady Miasta wraz z Zarządem Osiedla Lotnisko, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4, Rektor LAW-u i Dowództwo 4SLSZ.kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 601

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesienne Mazury: Relaks i Rozkosz w Domowym SPA z Sauną, Jacuzzi i Balia
Spokojna oaza, malownicze krajobrazy Mazur oraz błogi relaks - to wszystko czeka na tych, którzy wybierają się na jesienny wypoc...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy, Na co uważać, Wyrocznia złe oko
Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy? Na co uważać? Czy ktoś wysyła Ci złe energie? Kup dostęp do wyroczni złe oko online.Możesz skorzy...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook