Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadający na 23 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii Wiślana dnia 19 kwietnia 2024r. odbyła się uroczystość: „Czytelnik Roku 2023”.
Wyróżnieni zostali najlepsi czytelnicy, którzy w 2023 roku przeczytali największą ilość książek. Wyróżnienia mają na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
11 kwietnia bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Wiślana odwiedziła Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 3 w Dęblinie.
Przedszkolaki wysłuchały książeczek: „Franek jest niecierpliwy ” i „Franek szuka odwagi” Kasi Keller, „Legendy Polskie” Grądzkiej Magdaleny.
Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały bibliotekarce i zaprosiły ją na następną wizytę z kuferkiem książek.
Światowy Dzień Ziemibył okazją do spotkania z uczniami kl. III Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr. 3 w Dęblinie.
Dnia 22 kwietnia 2024 roku uczniowie wraz z wychowawcą przybyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Rycice, aby pogłębić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i zastanowić się, co jeszcze możemy zrobić aby żyć w czystym i zdrowym środowisku.
Dnia 10 kwietnia 2024 r. w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, których organizatorem był Burmistrz Miasta Dęblin we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Rykach.
Celem Turnieju były działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu; inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie nowej części wystawy stałej HISTORIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO po 1945 roku oraz premierę przewodnika turystycznego “Miejsca pamięci i zabytki Dęblina”
25 kwietnia 2024 r.
godz. 14:00
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
ul. Lotników Polskich 1
Z okazji obchodów Dnia Ziemi fabryka Avon ma zaszczyt ogłosić, że została wyróżniona w 22. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, publikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wyróżnienie to podkreśla zaangażowanie firmy w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, skoncentrowane na wspieraniu lokalnej społeczności.
Jedna z największych firm w naszym rejonie – fabryka Avon z Garwolina - została po raz kolejny doceniona za inicjatywy, które podejmuje i które mają bezpośredni wpływ na poprawę życia naszej lokalnej społeczności, a także ochronę środowiska. Firma jest członkiem społeczności od wielu lat, a jej zaangażowanie wielokrotnie było podkreślane również przez władze miasta oraz lokalne organizacje
Na wyrazy uznania i podziękowania zasłużyła uczciwa mieszkanka powiatu ryckiego, która przyniosła na komendę znaleziony portfel z dokumentami i gotówką o wartości około 7000 złotych.
Dzięki jej postawie portfel z cenną zawartością trafił do właściciela, który niezmiernie ucieszył się z odnalezienia zguby.
Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula podziękował wczoraj uczciwej kobiecie za wzorową obywatelską postawę.
11 kwietnia odbył się XII Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej „Gaik” w Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta rycki Dariusz Szczygielski i burmistrz Dęblina Beata Siedlecka.
Na scenie w kategorii klas I – III szkół podstawowych zaprezentowało się 27 wykonawców z różnych szkół powiatu ryckiego. Po pełnych emocji i ekspresji prezentacjach wokalnych Maria Potas z klasy 1a zdobyła 1 miejsce, a Ela Mitura również z klasy 1a została wyróżniona.
W Dęblinie 13 i 17 kwietnia 2024 r., odbędą się „XIII Dęblińskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”,na które zaprasza wszystkich mieszkańców Dęblina i okolic Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.
W programie m. in. uroczysta Msza święta w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej, zaginionych na wschodzie, poległych w lotniczej katastrofie smoleńskiej; plenerowa wystawa elementarna „Zbrodnia Katyńska 1940 r. Zagłada polskich elit PL/EN/UA/ES/FR.”(https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/wystawy/wystawy-elementarne/94416,Zbrodnia-Katynska-1940-Zaglada-polskich-elit.html); akcja „Zapal Światło Pamięci Ofiarom Zbrodni Katyńskiej i lotniczej katastrofy smoleńskiej”.
Liczymy na obecność tych, którym droga jest pamięć ofiar Mordu Katyńskiego (1940) i katastrofy polskiego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem (2010).
7 kwietnia 2024 r. grupa 23 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie kształcących się w zawodach: technik rachunkowości, reklamy i hotelarstwa pod opieką nauczycieli wyruszyła na praktyki zagraniczne do Portugalii w ramach programu Erasmus+, Akcja KA121-VET- Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe, Konkurs 2023.