Grupa uczniów z klasy 1THG, biorących udział w projekcie „Razem dla klimatu”, zorganizowała wystawę zdjęć pt. „Natura w obiektywie”.
Galerię zdjęć można obejrzeć na naszym Instagramie - Eko.Pierwszaki, jak również na szkolnym korytarzu.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych działaniach promujących postawę proekologiczną.
W tym roku szkolnym grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie uczestniczyła w międzynarodowym projekcie matematycznym na eTwinning. pt. ”Matematyka i Igrzyska Olimpijskie”.
Od października do maja pracowaliśmy nad wspólnymi zadaniami ze szkołami z Hiszpanii i Rumunii. Koordynatorami projektu były p. Marta Cybula i p. Aldona Bakiera-Walaszek.
Miło nam, przedstawić pierwszego artystę, który wystąpi na tegorocznych Dniach Dęblina.
Mateusz Ziółko - pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów.
Zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Jego debiutancka płyta pt. „Na nowo", osiągnęła status złotej w dniu swojej premiery. Single Mateusza gościły na wszystkich popularnych listach przebojów i zajmowały tam czołowe miejsca a ich wyświetlenia w serwisie YouTube są liczone w milionach. W kwietniu 2022 r.
Mateusz zaprezentował najnowszy singiel „Weź mnie", który jest zapowiedzią drugiego albumu artysty.
Do zobaczenia na Stadionie Miejskim w Dęblinie.
Miasto Dęblin Pozytywnie.
Miejski Dom Kultury w Dęblinie
JJ Eventowa by Jakub Głuch
Kolejne spotkanie z cyklu BLIŻEJ HISTORII, we wtorek 31 maja 2022 r. o godzinie 10.00 w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
Gościem będzie pan Jan Przywara – przewodnik i opiekun cierlickiego Żwirkowiska – miejsca startu do wieczności lotników Żwirki i Wigury.
Podczas spotkania, gość Muzeum Sił Powietrznych wygłosi prelekcję pt. Historia upamiętniania postaci Żwirki i Wigury w Cierlicku na Zaolziu.
Każdy sukces Polaków był i jest odbierany na Zaolziu jakby podwójnie – wzmocniony echem. W pamiętnym 1932 roku Zaolzie, tak samo jak cały Śląsk Cieszyński, z satysfakcją i wielką dumą przyjęło wiadomość o zwycięstwie pilota Żwirki z mechanikiem Wigurą w międzynarodowym podniebnym turnieju lotniczym nazywanym Challenge.
Nie opadły jeszcze emocje po tym wspaniałym zwycięstwie, kiedy wśród Zaolziaków lotem błyskawicy rozeszła się żałosna wieść o katastrofie aeroplanu RWD-6 w Cierlicku i śmierci polskich lotników Żwirki i Wigury. Manifestacyjnie pożegnano bohaterów przestworzy i od razu rozpoczęto działania w celu upamiętnienia miejsce ich startu do wieczności. Wynikiem tych starań jest cierlickie ŻWIRKOWISKO – miejsce polskiej pamięci narodowej, dla Polaków z Zaolzia miejsce szczególnie ważne.
Do biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” pozostał niecały miesiąc. Choć wydarzenie odbędzie się dopiero 19 czerwca, nie warto zwlekać z zapisami na ostatnią chwilę. Osoby, które zarejestrują się do końca maja, będą miały zagwarantowaną koszulkę w swoim rozmiarze.
– Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to już od lat jedno z kluczowych wydarzeń Dni Garwolina. Po pandemicznej przerwie wreszcie będziemy mogli spotkać się razem w przestrzeni miejskiej, dlatego gorąco zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania. Przypominam, że celem biegu, jak co roku, jest wsparcie osób doświadczających przemocy. W dzisiejszych czasach potrzeba pomocy takim osobom jest szczególnie istotna, wręcz paląca. Mam nadzieję, że 19 czerwca ulice naszego miasta wypełni tłum biegaczy i biegaczek – mówi Marzena Świeczak, Burmistrz Miasta Garwolin.
Na terenie jednostki wojskowej w Chełmie dobiegło końca szkolenie dla operatorów przeciwpancernych pocisków kierowanych JAVELIN. Terytorialsi z Lubelszczyzny ćwiczyli pod okiem instruktorów z Gwardii Narodowej stanu Illinois oraz Centrum Szkoleniowego WOT.
Kilkudniowy kurs operatorów ppk JAVELIN podzielony był na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Żołnierze poznawali budowę i działanie wyrzutni, tajniki taktyki ich wykorzystania, a także na bazie specjalistycznych trenażerów uczyli się praktycznej obsługi przeciwpancernych pocisków kierowanych. Szkolenie z wykorzystaniem symulatorów pozwala na przećwiczenie różnych scenariuszy taktycznych, dzięki czemu operatorzy nabywają umiejętności realizacji zadań w różnych sytuacjach mogących pojawić się na realnym polu walki.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbywający praktyki zawodowe w Portugalii realizowane w ramach programu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach program Ersasmus+ sektor kształcenie i szkolenie zawodowe, w ramach realizacji programu kulturowego 22 maja 2022 roku odwiedzili Porto.
W imieniu Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP im. Lotników Polskich zapraszamy na trzydniowe spotkanie z historią polskiego harcerstwa lotniczego.
Wydarzenie pn "Na harcerskich skrzydłach" odbędzie się w Dęblinie z udziałem ogólnopolskiego grona środowiska harcerskiego, instruktorów, muzealników, edukatorów, historyków i miłośników skautingu oraz lotnictwa.
W programie zaplanowana została konferencja popularno -naukowa, biwak harcerski, uroczystość nadania sztandaru dla Chorągwi ZHP oraz wystawa okolicznościowa. Spotkanie będzie podsumowaniem roku obchodów 100-lecia Chorągwi Lubelskiej ZHP 1921-2021.
Trwa głosowanie na najlepsze miejsca dla dzieci w Polsce. Aby zagłosować na stronie dzieckowpodrozy.pl baśniowy, rodzinny janowiecki park znajdziecie w kategorii "BAJECZNE MIEJSCE" w linku poniżej.
Park w Janowcu Magiczne Ogrody potrzebuje głosów swoich miłośników!
Pomożecie?
https://www.dzieckowpodrozy.pl/ranking-najlepsze-atrakcje-dla-dzieci-w-polsce/
Najważniejszymi gośćmi Magicznych Ogrodów są oczywiście Mamy i ich pociechy.
Tym razem ich święto przypada w czwartek, więc nie będą obecne w parku, ale pamiętamy o nich i składamy najserdeczniejsze życzenia.
Na naszej stronie na Facebooku konkurs! Do wygrania rodzinne bilety do Magicznych Ogrodów!
Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany, piwonie, róże, budleje, lawenda czy fiołki. Spacer wśród tych pięknych kwiatów powoduje zachwyt i niezapomniane wrażenia zapachowe.