Dzisiaj jest sobota, 01 kwietnia 2023 r., 91 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W dniach 24-26.02.2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbędzie się „Biwak myśli braterskiej” zorganizowany przez Hufiec Ryki Związku Harcerstwa Polskiego im. Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt zaś realizatorem inicjatywy będzie 12 Drużyna Wędrownicza „Infinity”.

 

 

Dzień Myśli Braterskiej to świętoprzyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. To dzień urodzin założyciela skautingu, sirRoberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 305

Mobilny Zespół Rekrutacyjny 22 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie 23 lutego i 23 marca w godzinach 9.00 – 13.00 serdecznie zaprasza do Urzędu Miasta w Dęblinie przy ul. Rynek 12.

 

Przy wejściu do Ratusza będą na Was czekać żołnierze, od których będzie można uzyskać

 

informację o warunkach służby oraz wymaganiach i zasadach naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej i 22 Batalionu Lekkiej Piechoty.

 

NIE ZWLEKAJ Z DECYZJĄ!

 kategoria: Top, Aktualności, Powiat, Miasto Dęblin, dodano: 22-02-2023 12:34

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic, więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta. Nieoficjalny Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku.

 

Święto to stało się okazją do zorganizowania przez MBP Filia Wiślana lekcji bibliotecznej dla uczniów klasy pierwszej ze SP Nr5.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 197
Zdjęcie autorstwa Tytus Maleszewski - Muzeum Narodowe w Warszawie, Domena publiczna, Wikipedia

W dniu 16 lutego w Miejskiej Bibliotece Filia Masów odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy IV z SP nr 4. Dzieci mogły tego dnia obejrzeć wystawę dotyczącą życia i twórczości o wybitnym, polskim kompozytorze Stanisławie Moniuszko.

 

Na początku bibliotekarka opowiedziała uczniom ciekawostki dotyczące artysty. Dzieci dowiedziały się m.in., że Moniuszko był i inteligentnym chłopcem , który znał kilka języków obcych.kategoria: Top,Aktualności, Kultura, odsłon: 139

W środę 15 lutego tuż po godzinie 16:00 w progi naszej szkoły zawitali bardzo mili i oczekiwani goście – kandydaci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I szkoły podstawowej wraz ze swoimi rodzicami.

 

Całe wydarzenie rozpoczęło się od powitania przez panią dyrektor Joannę Pardo wszystkich przybyłych gości i przedstawienia oferty szkoły oraz kadry pedagogicznej.

 Zespół szkół Ogólnokształcących w Dęblinie dysponuje 2 salami gimnastycznymi, w których uczniowie dbają o rozwój tężyzny fizycznej, rozgrywają mecze i konkurują w różnych aktywnościach.

 

Sale te służą również jako obiekty widowiskowe podczas apeli, programów artystycznych, biesiad czy innych uroczystości.

 

 

W ferie zimowe mniejsza z sal zwana przez społeczność szkolną „górną” przeszła solidny remont. Prace rozpoczęły się 10 lutego i w chwili obecnej korzystają już z niej uczniowie.

 „Łączy nas krew, która ratuje życie” – to hasło kolejnej już Akcji Honorowego Krwiodawstwa zorganizowanej w naszej szkole, która odbyła się 1 lutego 2023 roku.

 

Jak zawsze pod opieką kadry medycznej z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy oddział w Garwolinie młodzież oddawała krew, niosąc pomoc potrzebującym.

 

Łącznie tego dnia krew oddało 31 osób, co pozwoliło uzyskać blisko 14 litrów krwi!

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 293

W minionym tygodniu codziennie gościliśmy przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach.

 

Uczniowie klas maturalnych zostali szczegółowo zapoznani z możliwościami naboru do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, specjalistycznej służby wojskowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 195

Podczas „Koncertu Noworocznego 2023” prowadzona była zbiórka na rzecz Fundacji „Hospicjum - Razem możemy więcej”, której celem było zgromadzenie środków finansowych na budowę tarasu wychodzącego na ogród.

 

To miejsce będzie dostępne dla osób bardzo chorych, którym opuszczanie swojego łóżka sprawia nie lada wyzwaniem lub jest w ogóle nie możliwe.

 

Kierownictwo Fundacji marzy, aby łózko stało się środkiem lokomocji przenoszącym ww. pacjentów z tarasu wprost do ogrodu z szerokimi, utwardzonymi alejkami, altaną otoczoną pachnącymi kwiatami i pięknymi krzewami.kategoria: Top,Miasto Dęblin, Aktualności, odsłon: 218

Laureaci konkursu „Młodzi dla historii” - uczniowie: Dominik Komar, Jarek Kuzhyl, Władek Malyshev, zostali zaproszeni do telewizji TVP Lublin, aby opowiedzieć  o swoim projekcie filmowym  i sukcesie z nim związanym.

 

Dla chłopców to było ważne wydarzenie, przed którym poczuli, czym jest stres przed wystąpieniami publicznymi.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 220

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Asystent wsparcia utrzymania usług IT - zdalnie
Poszukujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko: Asystent wsparcia utrzymania usług IT - praca zdalna ...
Szczegóły ogłoszenia

Biesiadowanie z piecem do pizzy (piecem chlebowym).
Piec do pizzy może być zamontowany w salonie lub w pomieszczeniu kuchennym. Jest bardzo dobrze zaizolowany, więc może stać bezpo...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia

Sadzonki Roślin, Nasiona, Cebulki, Narzędzia - do 70% rabatu
Ogrodniku, potrzebujesz nowych roślin do swojego ogrodu?Zapraszamy do sklepu online, który posiada szeroki wybór roślin.-drzewka...
Szczegóły ogłoszenia

Ranking Pożyczek - Wybierz Najlepszą Dla Siebie
Dzięki naszemu rankingowi wybierzesz dla siebie najlepszą pożyczkę. Ranking pożyczek na wiosnę 2023. Najlepsze oferty na rynku...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook