Dzisiaj jest środa, 31 maja 2023 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W dniu 11 maja 2023 roku przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie uczestniczyli w obchodach 100-lecia Instytutu JózefaPiłsudskiego w Warszawie Poświęconego Badaniu Najnowszej Historii Polski.

 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia biało-czerwonych kwiatów pod pomnikiem Marszałka przy Alejach Ujazdowskich obok bocznego wejścia do Belwederu.

 

Jako delegacja szkoły noszącej zaszczytne imię Marszałka Józefa Piłsudskiego z wielką ekscytacją jej przedstawiciele przekroczyli progi Belwederu - miejsca nierozerwalnie związanego z historią Polski i pełniącego funkcje reprezentacyjne dla kraju do dnia dzisiejszego.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 257

W ramach Tygodnia Bibliotek już po raz kolejny w Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie Filia Masów odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” dla uczniów klas III SP nr 4.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka i ufundowała nagrodę główną.

 

Pozostałe nagrody sponsorowała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie Magdalena Krasuska. kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, Kultura, odsłon: 152

Po długiej przerwie czas się spotkać i razem pośpiewać! Posłuchać, popatrzeć i zrobić coś dobrego dla dzieciaków. 

 

W czwartek 25 maja o 17.00. Wstęp 10 zł 

 

Zapraszamy! 

 

Organizatorzy:

Rada Rodziców

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy,

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „IGNIS” w Dębliniekategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, Kultura, odsłon: 158

8 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Moja Twoja Nasza Biblioteka!”. Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie tradycyjnie zaczęła go od obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada właśnie 8 maja.

 

Pracownicy Biblioteki Głównej oraz jej filie, a także członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki, wybrali się na wycieczkę. Zwiedziliśmy kolejno: Interaktywne Muzeum Historii Kocka, zespół pałacowo-parkowy księżnej Anny Jabłonowskiej oraz gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeziorzanach. Jej bajkowe wnętrze z Alicji w Krainie Czarów, zachwyciło nie tylko bibliotekarzy, ale również pozostałych uczestników wycieczki.

 

Wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki i torby z logo GBP. Na zakończenie wszyscy udali się na wspólny posiłek w restauracji „Cegielnia”.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 137

28 kwietnia o godzinie 14:30 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej. Oprócz tegorocznych maturzystów i uczniów klasy 3a LO w wydarzeniu uczestniczyli:

 

- dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących-Joanna Pardo,

- burmistrz Miasta Dęblin-Beata Siedlecka,

- przedstawicielka Rady Rodziców-Anna Wrona,

- przedstawicielka Rady Rodziców klasy 4b- Joanna Świtaj,

- wychowawczyni klasy 4-Martyna Dmowska

- nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice maturzystów.

 W eliminacjach powiatowych 25.04.2023 r. w Grabowie Szlacheckim, odbył się Turniej o Puchar Tymbarku - z Podwórka na Stadion w kategorii wiekowej U12, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 

W turnieju udział wzięło 6 drużyn. Dęblin reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 5 w składzie: Aleksander Janiszek, Dawid Piecek, Krystian Czerski, Kacper Nawrotek, Gabriel Przybyś, Wojciech Gruza, Mateusz Mazur, Aleksander Jakubaszek, Arman Abrahamyan, Oskar Wojczuk - podopieczni Piotra Świtaja.kategoria: Top,Aktualności, Sport, odsłon: 177

W piątek (5 maja) do MBP Filia Masów zawitali wyjątkowi goście. To Jarosław Szlendak i Marcin Jabłoński z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie.

 

Panowie podczas spotkania z dziećmi z grupy 5 – latków MP nr 4 w Dęblinie, w ciekawy sposób opowiedzieli o wielu gatunkach ptaków żyjących w naszym regionie.

 

Dzieci dowiedziały się m.in. jakie ptaki zimują, a jakie odlatują do ciepłych krajów, czym się żywią i gdzie gniazdują. Odgadywały również jakie gatunki przedstawiają zdjęcia.

 kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 166

Po kilku latach nieobecności ponownie, na parkiecie dęblińskiego „Mechanika”, zagościła siatkówka szkół podstawowych.

 

Turniej piłki siatkowej promujący naszą szkołę w środowisku lokalnym skierowany do absolwentów szkół podstawowych przyjęty został z dużym zainteresowaniem ze strony dyrekcji zaproszonych szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, a co najważniejsze ze strony uczniów.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, Miasto Dęblin, odsłon: 157

W sobotę 13 maja o godzinie 18:00 odbędzie się Europejska Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Bilet wstępu 1 zł! kategoria: Top,Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, odsłon: 170

Już w najbliższą sobotę (13.05.2023) o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Dęblinie podopieczni trenera Adamskiego w ramach XXI kolejki Lubelskiej Klasy A będą podejmować drużynę LKS Serokomla Janowiec - zespół z Janowca zajmuję obecnie ósmą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów. 

 kategoria: Top,Aktualności, Sport, Miasto Dęblin, odsłon: 134

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Roleta rzymska do Pergoli
Pora rozpocząć przygotowania do wiosny! Porządki w ogrodzie to jedno, jednakże jeśli chcecie,żeby słońce nie przeszkadzało Wam...
Szczegóły ogłoszenia

Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inne Warszawa tel. 22 300 25 25
Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inneOferujemy pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy .Kawa Ekspresy Serwis ,...
Szczegóły ogłoszenia

Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inne Warszawa tel. 22 300 25 25
Serwis Ekspresów do kawy Saeco,Delonghi ,Krups oraz inneOferujemy pogwarancyjny serwis ekspresów do kawy .Kawa Ekspresy Serwis ,...
Szczegóły ogłoszenia

Monar Moje Ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczeniejest możliwe.Książka cieszy się d...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook