W ramach Tygodnia Bibliotek oraz Światowego Dnia Pszczół w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Rycice odbyła się lekcja biblioteczna pt. „ Pszczoły są ważne!”.
W zajęciach wzięły udział dzieci z grupy „ Pszczółki” Miejskiego Przedszkola Nr. 3 w Dęblinie. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację o tym jak ważną rolę w życiu człowieka i przyrody pełnią pszczoły.
W sobotę 18 czerwca 2022, najbardziej odlotowe miasto w Polsce - DĘBLIN, będzie obchodzić swoje święto. Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy. Przed nami moc atrakcji.
Obserwujcie nas więcej zdradzimy niebawem!
Do zobaczenia na Stadionie Miejskim w Dęblinie.
Organizator:
Miasto Dęblin
Miejski Dom Kultury w Dęblinie
JJEventowa by Jakub Głuch
14 maja br. czytelnicy z MBP filia Masów byli na komedii „Nie uchodzi, nie uchodzi... czyli Damy i huzary" w reżyserii Macieja Wojtyszki.
Akcja sztuki rozgrywa się w szlacheckim dworku, gdzie wraz ze swoimi kompanami zatrzymuje się Major.
Upragniony sielski wypoczynek, wypełniony typowymi męskimi rozrywkami, zostaje jednak szybko zakłócony pojawieniem się trzech sióstr Majora, które - przy użyciu sprawdzonych kobiecych patentów - próbują wyprowadzić brata ze starokawalerskiego stanu... Czy ich plan zakończy się sukcesem?
W sobotę 7 maja 2022 roku grupa 15 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie, kształcących się w zawodach: technik rachunkowości, technik reklamy oraz technik hotelarstwa rozpoczęła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach program Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.
Realizowany projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE.
Co roku 18 maja na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów.
Rezolucja o obchodach Międzynarodowego Dnia Muzeów została podpisana 28 maja 1977 roku Moskwie.
Święto ustanowiono z inicjatywy Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM, International Council Of Museums), międzynarodowej organizacji działającej przy UNESCO.
Trudno sobie wyobrazić jak smutny byłby świat, gdyby nie baśnie. Można je opowiadać, można czytać albo przeżywać. W Magicznych Ogrodach można robić wszystkie te rzeczy. Tylko tam zobaczysz jak natura przenika się z baśnią.
Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Leży w pobliżu malowniczego Kazimierza i Janowca, nad którym unosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. Na 18 hektarach rośnie tu milion drzew, krzewów i kwiatów. Wśród nich absolutnie wyjątkowe tulipany. Pierwszy z nich powstawał aż 25 lat i nosi nazwę "Magiczne Ogrody". Tu także rośnie najczarniejszy tulipan na świecie "Fringed Black" i "Ice Cream" który wyglądem przypomina lody.
Oprócz tulipanów czarują tu piwonie, róże, budleje, lawenda czy fiołki.
Kiedy spaceruje się wśród tych pięknych kwiatów i czuje ich zapach, można zbliżyć się do tajemnicy tego miejsca, poczuć, że to baśń nas wciąga.
W dniu 12 maja uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 i 5 wraz z opiekunami i pracowitą Mrówką wzięły udział w akcji sadzenia krzewów, wzdłuż ogrodzenia boiska przy Osiedlu Wiślana.
Uczniowie Szkół Podstawowych wraz z opiekunami i pracownikami PSB Mrówka Dęblin z uśmiechami na twarzy zasadzili 80 tui typu Szmaragd.
Inicjatorem i sponsorem akcji jest PSB Mrówka Dęblin.
W poprzednim tygodniu zostało opróżnione kolejny raz nasze dęblińskie serce na plastikowe nakrętki. To pierwsze serce przekazane dla Oliwki Soból.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu Oliwi oraz jej rodziców.
Oliwka to 2,5 letnia mieszkanka Dęblina, która każdego dnia dzielnie walczy o lepszą przyszłość. Urodziła się z porażeniem nerwów twarzowych, niewykształconą lewą dłonią i brakiem mięśnia piersiowego. Codzienność Oliwki to ciągła rehabilitacja i wizyty u specjalistów.
Szansą na lepszą przyszłość są comiesięczne turnusy elektrostymulacji nerwów twarzowych, operacja dłoni i jej protezowanie, operacja rekonstrukcyjna nerwu twarzowego w USA, a w dalszej przyszłości rekonstrukcja mięśnia piersiowego.
Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ MARMED z siedzibą w Świdniku realizujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w oparciu o zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 24 miesięcy nie miały wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej.
Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzanie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.
Miejska Biblioteka Publiczna już po raz kolejny, czyli dziewiętnasty obchodziła Tydzień Bibliotek, którego tegoroczne hasło brzmiało „Biblioteka - świat w jednym miejscu”
Hasło zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, odnosiło się do biblioteki, jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie.
Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.