Dzisiaj jest poniedziałek, 05 grudnia 2022 r., 339 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, już po raz kolejny, dołączyli do akcji BohaterON – włącz historię. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

 

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 

W tym roku, uczniowie wyrażali wdzięczność i podziw uczestnikom powstania wysyłając e-kartki. Już niebawem, adresaci będą mogli przeczytać treści płynące prosto z serc młodego pokolenia.

 

/Samorząd uczniowski/

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 165

W czwartek 6 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patronki, ślubowania klas pierwszych oraz przekazania sztandaru szkoły.

 

Klasy pierwsze przystępujące do ślubowania w roku szkolnym 2022/2023:

 

I TR – technik reklamy (wych. Maciej Kwiatek ),

I THR – technik hotelarz/ technik rachunkowości (wych. Agnieszka Wojtyś),

I TG – technik żywienia i usług gastronomicznych (wych. Kamila Jędrych),

I a – Szkoła Branżowa (wych. Łukasz Joński).kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 356
Źródło: Miasto Dęblin/ deblin.pl

Z wielką radością informujemy, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Dęblinie przy ul. Rynek 14 w plebiscycie Kuriera Lubelskiego “HIPOKRATES 2022” w kategorii Przychodnia Roku w pierwszym etapie głosowania zdobył najwięcej głosów w powiecie ryckim.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Miasto Dęblin, odsłon: 300

Dobrym sąsiedztwem może się poszczycić ZSO i market budowlany PSB Mrówka.

 

Już kilkukrotnie Mrówka brała udział w różnych działaniach na terenie naszej szkoły, m.in. Dniu Dziecka, akcji „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”.

 

Tym razem sąsiad ZSO przekazał szkole drzewka ozdobne, które zostały posadzone od frontu szkoły przy ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków”.

 

Dawaj bezinteresownie, a zachowasz siebie całego”

M. MalińskiW dniu października szkoła ZSZ nr 2 po raz trzeci przyłączyła się do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

 

Organizatorem akcji jest Biblioteka PedagogicznaWojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 249
Foto: Koło Gospodyń Miejskich w Dęblinie

"Słuchajcie moi mili

Coś w mieście dzieje się

W Dęblinie naszym miłym

Dobrego zdarza się"

 

Tymi słowami piosenki autorstwa Pana Arkadiusza Pilcha, któremu w tym miejscu za tekst serdecznie dziękujemy - nasze Koło Gospodyń Miejskich w Dęblinie " Nadwiślańskie Babeczki" rozpoczęło zmagania w konkursie kulinarnym, realizowanym w ramach projektu "My i Nasze Dziedzictwo - twórczość ludowa".

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 207

Tradycją szkoły jest udział w zawodach „Z UKS-u do AZS-u” Lublin 30 września w ergometrze wioślarskim i tenisie stołowym. Zmagania te organizowane są przez uczelnie lubelskie. Zawody są jednocześnie eliminacjami do grudniowych finałów ogólnopolskich.

 

W tym roku, w Ergometrze wioślarskim, ponownie zwyciężył tegoroczny maturzysta Sebastian Soból vel „Puszek”, uczeń klasy 4 TE 4, który przez 3 minuty zdołał pokonać dystans 945 metrów. Oczywiście w kategorii Open.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 217
Fot. Artur Misiak

2 października 2022 r. grupa 24 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opieką Pana dyrektora Artura Misiaka i Pani Jolanty Kiebzak, wyruszyła na podbój słonecznej Andaluzji. To już kolejny raz 12 elektryków i 12 informatyków wyleciało na miesięczne zagraniczne praktyki zawodowe.

 

Najpierw pokonaliśmy trasę Dęblin-Katowice, by z lotniska w Katowicach-Pyrzycach polecieć liniami Wizzair do Malagi. W godzinach wieczornych przybyliśmy do hotelu Parasol Garden w Torremolinos niedaleko Malagi, który usytuowany jest zaledwie 50 metrów od plaży.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZ nr 1 Dęblin, odsłon: 339

Ciekawe jaki zawód wykonywałeś w młodości. Byłeś Lekarzem? Ślusarzem? A może Budowlańcem? Na pewno towarzyszą Ci wspaniałe wspomnienia z tym związane. Istotne jest to, że możesz się teraz nimi podzielić, jeśli w swoich pamiątkach posiadasz zdjęcia przedstawiające czasy Twojej aktywności zawodowej.

 

Do konkursu zapraszamy wszystkie osoby 50+ z województwa podkarpackiego/ lubelskiego, którzy pracowali na przełomie XX/XXI w. Jeśli spełniasz warunki, przyłącz się do naszej zabawy.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 308

W dniu 30 września 2022r. w Starostwie Powiatowym w Rykach odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym pod hasłem przewodnim „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”.

 

W tym etapie uczestniczyło 18 uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu ryckiego.

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników.
Szczegóły ogłoszenia

Oriflame Wszystko - 20% Plus Bonusy
Jeśli lubisz kosmetyki Oriflamei chciałabyś je mieć 20% taniej,a do tego zdobywać nagrody, otrzymywać dodatkowe zniżki do -80%,t...
Szczegóły ogłoszenia

Rozwiązania skalujące, GPU Rigs, Bitmain, Antminer, iPollo, Bobcat dostępne na sprzedaż
Aby uzyskać wyczerpującą listę i szczegółowe informacje o produktach, odwiedź nas na stronie: https://www.viconicsmines.com/ E-...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kosmetyki Oriflame - 20%, Nagrody, Bonusy
Lubisz i zamawiasz kosmetyki Oriflame? To świetnie! Ponieważ dołączając do Klubu Oriflame możesz je mieć 20% taniej, do tego...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook