16 października br. Uczniowie klas piątych i szóstej, wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym przystankiem w podróży był Park Saski, gdzie spacerując wraz z opiekunkami Elżbietą Smolińską- Cieślą, Barbarą Grzesik oraz Grażyną Całus, podziwiali Grób Nieznanego Żołnierza stanowiący symbol pamięci narodowej.
26 września br. Dwie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Hołowna. Gdzie znajduję się uroczy zakątek- Kraina Rumaku.
W czasie wycieczki uczniowie dowiedzieli się jak żyli, pracowali oraz odpoczywali dawni mieszkańcy wsi. Podczas zajęć warsztatowych poznali historię powstawania chleba oraz jak uprawia się zboże.
Właściciele strzelnicy S.H. Security zapraszają całe rodziny, wszystkich entuzjastów broni palnej oraz tych, którzy pragną odkryć jej fascynujący świat, na wyjątkowy piknik strzelecki, który odbędzie się 11 listopada na strzelnicy S.H.Security w Kochowie, gminie Maciejowice.
To doskonała okazja, by w niecodzienny sposób uczcić Dzień Niepodległości!
Atrakcje dla dużych i małych
Organizatorzy przygotowali masę atrakcji. W tym roku w programie znalazły się: przejażdżka Volvo Tank Killerem, strzelanie z łuku, rzut toporkiem oraz gra w cornhole. Wydarzenie oferuje unikalną możliwość spędzenia dnia w towarzystwie pasjonatów strzelectwa. Na uczestników czekać będzie stoisko Manufaktury Plastiku z akcesoriami strzeleckimi oraz wystawa broni Mateusza Górajskiego, który przybliży gościom ich zastosowanie oraz budowę. Organizatorzy postarali się również o foodtruck, który zadba o pełne brzuchy gości. Wstęp jest całkowicie wolny, co czyni to wydarzenie idealnym dla rodzin i przyjaciół.
Policjanci z ryckiego wydziału prewencji pomogli mieszkance powiatu ryckiego. Podczas patrolowania ulic Ryk zauważyli kobietę, która zatroskana chodziła po chodniku a obok niej stało auto z uszkodzonym kołem.
Jak się okazało mieszkanka powiatu ryckiego miała trudności ze zmianą koła a dodatkowo nikt z jej bliskich nie odbierał telefonu.
Funkcjonariusze długo się nie zastanawiali i postanowili pomóc kobiecie. Policjanci zmienili uszkodzone koło dzięki czemu mogła dalej kontynuować podróż.
W weekend na jednej z posesji w Stężycy podczas prac budowlanych znaleziony został pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej.
Policjanci dokonali wstępnego rozpoznania niebezpiecznego znaleziska oraz zabezpieczali go do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji.
Piotr Pieńkosz to 43-letni mieszkaniec Dęblina . Mimo swoich ograniczeń i przeciwności losu, które zostały postawione na jego drodze życia, nie poddaje się i czerpie z życia jak najwięcej.
Przeskok do innego życia – początek
Piotr od 21 lat porusza się na wózku inwalidzkim
Uczniowie ZSZ nr 2 już po raz kolejny by uczcić pamięć lokalnych bohaterów udali się do miejsc pamięci w Dęblinie – pomnika upamiętniającego zesłańców Sybiru oraz pomordowanych podczas II wojny światowej.
Nie zapomnieli także o grobach zmarłych nauczycieli swojej szkoły.
Klasa 4RR przygotowała wystawę poświęconą lokalnym bohaterom, dzięki której społeczność szkolna mogła przypomnieć sobie kto w naszym regionie służył w obronie ojczyzny.
W pierwszych dniach listopada cmentarze są oblężone. To czas w którym pamiętamy o tych, którzy odeszli. Pamięć należy się wszystkim.
Święto Wszystkich Świętych –to czas, w którym zwalniamy tempo życia. Zatrzymujemy się na chwilę i zastanawiamy się nad sensem i przemijaniem naszego życia. W tym okresie bardziej pamiętamy o naszych najbliższych, których nie ma wśród nas. Ruch w okolicach cmentarzy jest wzmożony.
W dniu 30 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 odbył się charytatywny kiermasz, na którym serwowana była zupa krem z dyni.
Zupa została przygotowana przez uczniów kl. II TRa, pod opieką p. Doroty Złotnickiej. Celem akcji było wsparcie podopiecznych hospicjum „Razem – możemy więcej” w Dęblinie.
Społeczność szkolna i tym razem nie zawiodła. Zebrana kwota, 265 złotych, zostanie przekazana na rzecz placówki.
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
W dniu 31 października 2024 roku Szkolny Samorząd Uczniowski ZSZ1 w Dęblinie wraz z opiekunem Panią Magdaleną Wojdat w związku z uroczystością Wszystkich Świętych uczcili pamięć zmarłych.
Zapalili symboliczne znicze na grobie Pana Witolda Guzowskiego, dyrektora naszej szkoły w latach 1954 - 1984, na zbiorowej mogile poległych i pomordowanych na terenie Dęblina i okolic bohaterów II wojny światowej - żołnierzy, partyzantów i ludności cywilnej oraz przy pomniku poświęconym poległym i pomordowanych kolejarzom przez nazistów na Dworcu PKP w Dęblinie.