Dzisiaj jest sobota, 09 grudnia 2023 r., 343 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Wypadek - osobę poszkodowaną zabrało Pogotowie Lotnicze.
Dodał: EdytaD, 08-10-2013 17:21, odsłon: 5856
Wypadek w Rykach
Wypadek w Rykach

W dniu 5 października, w niedługim odstępie czasowym doszło do dwóch wypadków drogowych.

 

Tuż po godzinie 9.00 w Rykach na ulicy Warszawskiej, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, gdzie poszkodowanych zostało 6 osób.

 

Tego samego dnia, zaraz po godzinie 10.30 w gminie Stężyca, w miejscowości Stara Rokitnia doszło do zderzenia samochodu dostawczego WV Transporter oraz WV Golf.  Osobę najbardziej poszkodowaną w wypadku, zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

 

Dwa samochody osobowe zderzyły się tuż po godzinie 9.00 na głównej ulicy w Rykach. Poszkodowanych zostało 6 osób, cztery z nich opuściły pojazdy o własnych siłach. Na miejscu zdarzenia pomocy udzielał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 6 strażaków z KP PSP w Rykach. 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji na noszach, dwóch osób poszkodowanych z jednego z rozbitych pojazdów i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Poszkodowane osoby zostały przetransportowane karetkami do szpitali w Rykach, Puławach i Garwolinie. 

 

Wypadek w Rokitni Starej

Wypadek w Rokitni Starej

 

Natomiast około godziny 10.30 doszło do drugiego wypadku tego dnia, gdzie zostały poszkodowane 2 osoby podróżujące samochodem osobowym. Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wydobyli poszkodowaną osobę z rozbitego samochodu. Strażacy z jednostki OSP KSRG Brzeziny, zabezpieczyli lądowisko dla helikoptera LPR.

 

Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy, natomiast osobę najbardziej poszkodowaną zabrało do szpitala Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

 

W działaniach trwających prawie 2,5 godziny brało udział łącznie 16 strażaków z KP PSP w Rykach, OSP KSRG Brzeziny i OSP Stara Rokitnia.

 

W obu zdarzeniach, po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, strażacy zabezpieczyli sorbentem powstałe plamy płynów eksploatacyjnych oraz usunięto zagrażające innym uczestnikom ruchu drogowego elementy z uszkodzonych samochodów. 

 

Z informacji przesłanych przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dowiadujemy się, że na terenie powiatu ryckiego w okresie od 1 do 7 października doszło do 11 zdarzeń, w tym do 2 pożarów i 9 miejscowych zagrożeń. 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje uczestnictwo zgłosiło wielu wystawców. Zapraszamy na...
6 grudnia, na Osiedlu Wiślana - Żwica był wyjątkowo magiczny, pełen uśmiechów i radości. Dzie...
To fenomenalne zakończenie 2023 roku, a każdy konkurs to wiele wzruszeń, emocji i niegasnącej radości jak...
Burmistrz Miasta Dęblin przeprowadził konsultacje w zakresie wyboru nazwy dla nowopowstałego ronda zlokal...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook