Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Walka z pijanymi kierowcami trwa. Pomimo surowszych kar, ich liczba nie spada.
Dodał: EdytaD, 15-04-2014 19:53, odsłon: 2630

Obecnie w Polsce mamy surowsze kary dotyczące jazdy po alkoholu. Statystyki pokazują jednak, że pomimo tak zaostrzonych i surowych kar, liczba pijanych kierowców nie spada. Jeśli stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila (bądź od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm wydychanego powietrza) to jest to definitywnie stan po spożyciu alkoholu.

 

 

Należy podkreślić, że odpowiedzialność za ten czyn może ponosić nie tylko osoba kierująca pojazdem, ale również współsprawca, podżegacz lub pomocnik. Pasażer lub każda inna osoba zachęcając lub godząc się na picie wódki przez kierowcę a następnie dopuszczając go do prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo w formie podżegania lub pomocnictwa do art. 178a. 

 

2014/04/09

Ryki: Policjanci KPP Ryki zatrzymali K. S. lat 27, zam. gm. Ryki, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzewźwości, wynik badania 0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

2014/04/12

Stare Zadybie: Do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas wycinki drzew. 69-letni mieszkaniec gminy Kłoczew podczas prac przy wycince został przygnieciony przez gałąź ściętego drzewa. Mężczyzna mimo udzielonej pomocy doznał obrażeń ciała skutkujacych  zgonem.

2014/04/13

Bobrowniki: Policjanci KPP Ryki zatrzymali W. C. lat 57, zam. gm. Ryki, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz pomimo orzeczonego zakazu wydanego przez sąd. 

2014/04/07

Dęblin: Policjanci KP Dęblin zatrzymali A.S. Lat 34, zam. gm. Puławy, który kierował samochodem osobowym po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0,41mg/l alkholu w wydychanym powietrzu.

2014/04/13

Kletnia: Policjanci KP Dęblin zatrzymali W. M. lat 52, zam.gm.Stężyca, któy kierował rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0, 89 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

KARA: 

 

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook