Dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka
Służba w płomieniach
Dodał: EdytaD, 10-09-2013 13:23, odsłon: 2612


Każdy strażak w czasie akcji odpowiedzialny jest za ludzkie życie. Ich zawód powinien być w pierwszej kolejności pasją, a dopiero później sposobem zarabiania na życie. Zawód strażaka wiąże się z pomaganiem innym ludziom. Niekiedy zdarza się nawet tak, że poświęcają oni swoje własne życie tylko po to, aby uratować czyjeś. 

Często nie znają tych osób i nie mają pojęcia nawet o tym, czym się one zajmują i jakimi ludźmi są. Mimo tego ratują je i nie zwracają uwagi na to, że akcja jest niezwykle niebezpieczna i bardzo ryzykowna i przede wszystkim, że to oni sami mogą jej nie przeżyć.

 

Strażacy z KP PSP z Ryk oraz OSP Stężyca, OSP Brzeziny i OSP Pawłowice swojej pomocy m.in. udzielili 7 września w Stężycy przy ul. Zielonej, gdzie doszło do pożaru poszycia leśnego na powierzchni około 0,5 ha.

 

9 września również potrzebna była pomoc strażaków powiatu ryckiego, gdzie tuż po godzinie 08:00 w Brześcach gmina Stężyca doszło do pożaru kurnika.

Do działań gaśniczych zadysponowane zostały trzy zastępy strażaków z KP PSP w Rykach oraz OSP Brześce, OSP KSRG Stężyca, OSP KSRG Brzeziny, OSP KSRG Pawłowice i OSP KSRG Kłoczew. Łącznie do działań gaśniczych przystąpiło 41 strażaków.

 

W momencie przybycia pierwszych zastępów, pożarem objęta była połowa wnętrza kurnika wraz z częścią dachu. W części kurnika, nie objętej pożarem znajdowało się 36 tysięcy kurcząt. Właściciel odłączył prąd i gaz jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

 

Strażacy podczas działań gaśniczych podali wodę oraz pianę ciężką do wnętrza kurnika oraz na dach w celu ugaszenia ognia, następnie w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do przewietrzania budynku, w którym znajdowały się kurczęta.

 

Po całkowitym ugaszeniu pożaru strażacy przewietrzyli budynek oraz dogasili żarzące się resztki.

 

Jak informuje nas Oficer Prasowy KP PSP w Rykach, kpt. Jarosław Lasek przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W niedzielę popołudniu odbyło się Mikołajkowe Morsowanie dla Krzysia Tarki.   Morsy przebran...
Fot. Archiwum domowe
Jan Cenkiel to 72-letni siłacz z Dęblina, który bije rekordy w podnoszeniu ciężarów. Jego o...
Kadr z filmu: Dziewczyny z Dubaju
Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami.  ...
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto.   W zw...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
ROMANTYCZNY POBYT WE DWOJE/ dom z klimatem na Mazurach/ SPA
ROMANTYCZNIE KLIMATYCZNIE I NASTROJOWO - RANDKA WE DWOJE Mamy pomysł na wyjątkowe dla Państwa chwile spędzone z ukochaną os...
Szczegóły ogłoszenia

Quick loan no matter your location apply here
Are you in need of Loan? Here all problem regarding Loans is solve between a short period of time what are you waiting for apply...
Szczegóły ogłoszenia

Producent materacy Materace z Gór
Jesteśmy znanym producentem materacy do spania. Nasze materaceprodukowane są z wysokiej jakości surowców pochodzących z Polski i...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówićpo niemiecku, to czytaj dalej.Uczyłaś się lub uczysz niemie...
Szczegóły ogłoszenia

Grafik praca zdalna dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz team stale rośnie w siłę i tym razem poszukujemy ambitnej osoby, która zaskoczy nas swoją kreatywnością graficzną. Jeśli po...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook