Dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka
PRZEDSZKOLE NR 2 W RYKACH NA LUDOWO!
Dodał: EdytaD, 30-09-2013 09:21, odsłon: 4869

"Na ludową nutę" - to hasło festynu jaki odbył się 29 września, w Samorządowym Przedszkolu nr 2 im. M. Kownackiej w Rykach. 

 

Celem festynu było przede wszystkim przybliżenie i kultywowanie kultury i twórczości ludowej jak również integrowanie społeczności przedszkolnej, zwłaszcza nowych rodziców, których dzieci dopiero w tym roku szkolnym dołączyły do wychowanków przedszkola.

  Festyn uświetniły występy o charakterze ludowym. Na scenie znalazły się koła gospodyń z naszej gminy: Koło Gospodyń Wiejskich II z Sierskowoli, z którym przedszkole miało już przyjemność współpracować oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanki, z którym ta współpraca dopiero się rozpoczęła. Panie rozgrzały zebranych wesołymi przyśpiewkami i nowymi aranżacjami znanych utworów. 

  

  Następnie na scenie pojawiły się maluchy z przdeszkola, działające w Małym Towarzystwie Przyjaciół Ryk, które pod kierunkiem Pani Joanny Gąska zaprezentowały wiązankę tańców ludowych i zaśpiewały. Po naszych maluchach na scenie pojawili się ich starsi koledzy z Dziecięcego zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Zespole Szkół ogólnokształcących nr 1 w Rykach wraz z kapelą "Rykowiacy".

 

  Ponadto podczas festynu można bylo podziwiać rękodzieło artystyczne, wykonane przez Panią Jolantę Grudniak, babcię jednej z wychowanek przedszkola. 

  Nie zabrakło również atrakcji dla naszych milusińskich, bardzo ostatnio popularne malowanie buzi, dmuchane zjeżdżalnie oraz smaczna wata cukrowa.

 

  Mamy mogły skorzystać z porad kosmetycznych i wykonać sobie manicure, dzięki konsultantom jednej z firm katalogowych, mogły także wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, sprawdzić ciśnienie oraz uzyskać ciekawe informacje związane z profilaktyką zdrowia kobiet dzieki uprzejmości pracowników jednego z Zakładów Medycznych w Rykach.

 

  Za sprawą ludzi sprzyjającym placówce i współpracujących z przedszkolem zostały rozlosowane atrakcyjne zabawki dla dzieci oraz kupony dla przyszłych Panien Młodych na suknię ślubną, makijaż, fryzurę oraz wiązankę ślubną, natomiast przyszli Panowie Młodzi mogli liczyć na kupon na masaż relaksacyjny. 

 

  Atmosfera była niezwykle miła i radosna, wszyscy bawili sie świetnie i chociaż jesienne chłody dały juz znac o sobie to przygotowany przez Panie kucharki poczęstunek pozwolił sie rozgrzać i dobrze bawić wszystkim zgromadzonym na przedszkolnym placu.

 

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 2 w Rykch pragnie podziękować wszystkim, dzięki którym ten festyn się odbył i był tak atrakcyjny dla wszystkich obecnych. 

 

  W materiale przesłanym do redakcji podziękowaniom nie było końca:

 

Dziękujemy: 

 

  1. Wszystkim, którzy uświetnili ten festyn występami scenicznymi, na bardzo wysokim poziomie i tchnęli życie w tę uroczystość.
  2. Jerzemu Gąsce Burmistrzowi Ryk oraz Pani Bogumile Porowskiej Dyrektor Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Rykach za współpracę.
  3. Jackowi Czerniak Posłowi na Sejm RP za ufundowanie zabawek dla dzieci.
  4. Monice Kominek za ufundowanie sukni ślubnej.
  5. Magdalenie Maj za ufundowanie makijażu ślubnego.
  6. Monice Piętak za ufundowanie fryzury ślubnej.
  7. Magdalenie Pastuszka za ufundowanie wiązanki ślubnej.
  8. Tomaszowi Czyżewskiemu za zaoferowany masaż.
  9. Adamowi i Damianowi Szymańskiemu za zapewnienie zabawy na pompowanych zjeżdżalniach i zamkach.

  Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Bogdana Meyera oraz Mirosława Rodaka za przekazanie na nasz ludowy festyn swojskiej, przepysznej przekąski- smalcu domowego.

 

  Bez Was wszystkich nie udałoby nam się zorganizować takiej świetnej zabawy dla środowiska przedszkolnego i lokalnego. Dziękujemy - pisze nam w mailu Pani Anna Oździńska.

 

  A redakcja Dęblin24 pragnie podziękować Pani Annie Oździńskiej za przesłany do redakcji materiał oraz zdjęcia. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W niedzielę popołudniu odbyło się Mikołajkowe Morsowanie dla Krzysia Tarki.   Morsy przebran...
Fot. Archiwum domowe
Jan Cenkiel to 72-letni siłacz z Dęblina, który bije rekordy w podnoszeniu ciężarów. Jego o...
Kadr z filmu: Dziewczyny z Dubaju
Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami.  ...
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto.   W zw...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
ROMANTYCZNY POBYT WE DWOJE/ dom z klimatem na Mazurach/ SPA
ROMANTYCZNIE KLIMATYCZNIE I NASTROJOWO - RANDKA WE DWOJE Mamy pomysł na wyjątkowe dla Państwa chwile spędzone z ukochaną os...
Szczegóły ogłoszenia

Quick loan no matter your location apply here
Are you in need of Loan? Here all problem regarding Loans is solve between a short period of time what are you waiting for apply...
Szczegóły ogłoszenia

Producent materacy Materace z Gór
Jesteśmy znanym producentem materacy do spania. Nasze materaceprodukowane są z wysokiej jakości surowców pochodzących z Polski i...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówićpo niemiecku, to czytaj dalej.Uczyłaś się lub uczysz niemie...
Szczegóły ogłoszenia

Grafik praca zdalna dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz team stale rośnie w siłę i tym razem poszukujemy ambitnej osoby, która zaskoczy nas swoją kreatywnością graficzną. Jeśli po...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook