Dzisiaj jest wtorek, 05 marca 2024 r., 65 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
PROJEKT EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA
Dodał: admin, 29-10-2022 09:36, odsłon: 767

W czerwcu 2022r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wziął udział w konkursie pt. „ESA dla OSE.”

 

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych pod kierunkiem wychowawcy, Wioletty Sowy wykonali plakat pod hasłem „Strażnik powietrza”.

 

Spośród 533 prac zgłoszeniowych praca naszych uczniów znalazła się wśród zwycięzców.

 

Placówka przystąpiła do Projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa, polegającym na przeprowadzeniu działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie kluczowej dla ESA problematyki smogu oraz w ramach rozwijania oferty edukacyjnej, również w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej dotyczącej zdrowego trybu życia i przeprowadzenia innych działań edukacyjnych związanych m.in. z zachodzącymi zmianami klimatu. Przystępując do projektu w lipcu 2022 roku NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) zainstalowała na budynku szkoły urządzenia: czujnik zewnętrzny mierzący wielkości fizyczne określające poziom zanieczyszczenia powietrza (ilość pyłu zawieszonego PM2,5 oraz PM10, temperaturę, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza) oraz zainstalowaną na zewnątrz budynku szkoły tablicę informacyjną LED, służącą do prezentacji wyników pomiarów jakości powietrza. Udział w projekcje wiąże się z udziałem w szkoleniach wyznaczonych koordynatorów, a placówka otrzyma dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych, dostęp do platformy e-learningowej oraz możliwość udziału w konkursach organizowanych przez ESA.

 

Na przełomie września i października Ośrodek wziął udział w konkursie pod hasłem „Razem działamy, czysto oddychamy”, organizowanym przez ESA i partnera projektu, marki Otrivin Oddychaj Czysto. Biorąc udział w konkursie wykonaliśmy następujące działania:

  • GAZETKA TEMATYCZNA na temat zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów na ochronę przed zanieczyszczeniami, wykonanie plakatu pod hasłem „Walka ze smogiem”.

  • ANTYSMOGOWI NA ZAJĘCIACH. Podczas zajęć uczniowie wykonali plakat pod hasłem „O krok od tragedii”, przedstawiający skutki zanieczyszczeń smogiem. Rozwiązywali także zadania na temat „Jak truje smog?” Odbyły się zajęcia w terenie pod hasłem „Poszukiwanie porostów - wskaźników czystości powietrza”. Wykonali plakat z wykorzystaniem Canvy pod hasłem „Czyste powietrze, raj dla zwierząt”.

  • PREZENTACJA. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Wpływ smogu na zdrowie”, a po obejrzeniu odpowiadali na pytania tematyczne i ,rozwiązywali zadania związane z tematyką prezentacji..

  • HAPPENING. Uczniowie wykonali na komputerze ulotki i własnoręcznie zrobili transparenty promujące dojeżdżanie do szkoły i pracy na rowerze oraz promujące czyste powietrze. Następnie przeszli ulicami miasta Dęblin rozdając ulotki mieszkańcom, opowiadali o życiu bez smogu. Odwiedzili również pobliskie sklepy oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie zostawili ulotki dla zainteresowanych tak szlachetną i potrzebną w dzisiejszych czasach akcją.

  • ANTYSMOGOWY PARK. Zieleń to największy sprzymierzeniec w walce z zanieczyszczeniami. Uczniowie wspólnie z opiekunami postanowili stworzyć antysmogowy park. W akcję zaangażowali się także rodzice i inni nauczyciele, którzy chętnie przynieśli sadzonki drzew: sosny, brzozy, dębu. Następnie wyznaczyliśmy teren, na którym posadziliśmy drzewa. Sukcesywnie będziemy dosadzać drzewa, aż powstanie antysmogowy park!

 

 

 

 

/Autor: Wioletta Sowa,

Foto: Kinga Dąbek, Monika Kornaga, Beata Kwapisz/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Polski Cyrk Arena kolejny raz zaprasza na magiczne i kolorowe widowisko dla widzów od lat 2 do 102...
6 marca - AKCJA KRWIODAWSTWA "Twoja krew - darem życia"   godz. 9.00 - 13.00   INTERNAT ZSZ...
Nowy tydzień pobytu minął uczniom na rutynowych czynnościach. Szkolna ekipa już całkiem zadomowiła się w ...
W Dęblinie 28 lutego i 1 marca 2024 r. odbędą się „IX Dęblińskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żo...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Biesiadowanie z piecem do pizzy (piecem chlebowym).
Piec do pizzy może być zamontowany w salonie lub w pomieszczeniu kuchennym. Jest bardzo dobrze zaizolowany, więc może stać bezpo...
Szczegóły ogłoszenia

Zdrowy piec kaflowy z widokiem ognia.
Prawdziwy piec kaflowy (nowej generacji) z widocznym ogniem nie wysusza-jak kominek-powietrza, nie osłabia odporności, nie alerg...
Szczegóły ogłoszenia

Naprawa przedsionki camping szycie parasole altany pokrycia łodzie cabrio
Naprawiamy przedsionki do przyczep campingowych, Szyjemy oraz naprawiamy parasole piwne , pawilony oraz altanki ogrodowe ...
Szczegóły ogłoszenia

Barmanka i Kucharka Maciejowice
Zatrudnię do pracy osoby na stanowisko barmanki oraz osoby na stanowisko barmanki-kelnerki do lokalu gastronomicznego w Maciejow...
Szczegóły ogłoszenia

Romantyczny wypad we dwoje - relaks dla duszy i ciała w Mazurskim SPA
Mamy propozycję na niezwykłe chwile spędzone z ukochaną osobą, które będą zapamiętane na długo. Pragniemy stworzyć wyjątkowy nas...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook