Dzisiaj jest poniedziałek, 06 lutego 2023 r., 37 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
PROJEKT EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA
Dodał: admin, 29-10-2022 09:36, odsłon: 302

W czerwcu 2022r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wziął udział w konkursie pt. „ESA dla OSE.”

 

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych pod kierunkiem wychowawcy, Wioletty Sowy wykonali plakat pod hasłem „Strażnik powietrza”.

 

Spośród 533 prac zgłoszeniowych praca naszych uczniów znalazła się wśród zwycięzców.

 

Placówka przystąpiła do Projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa, polegającym na przeprowadzeniu działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie kluczowej dla ESA problematyki smogu oraz w ramach rozwijania oferty edukacyjnej, również w zakresie szeroko pojętej edukacji ekologicznej dotyczącej zdrowego trybu życia i przeprowadzenia innych działań edukacyjnych związanych m.in. z zachodzącymi zmianami klimatu. Przystępując do projektu w lipcu 2022 roku NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) zainstalowała na budynku szkoły urządzenia: czujnik zewnętrzny mierzący wielkości fizyczne określające poziom zanieczyszczenia powietrza (ilość pyłu zawieszonego PM2,5 oraz PM10, temperaturę, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza) oraz zainstalowaną na zewnątrz budynku szkoły tablicę informacyjną LED, służącą do prezentacji wyników pomiarów jakości powietrza. Udział w projekcje wiąże się z udziałem w szkoleniach wyznaczonych koordynatorów, a placówka otrzyma dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych, dostęp do platformy e-learningowej oraz możliwość udziału w konkursach organizowanych przez ESA.

 

Na przełomie września i października Ośrodek wziął udział w konkursie pod hasłem „Razem działamy, czysto oddychamy”, organizowanym przez ESA i partnera projektu, marki Otrivin Oddychaj Czysto. Biorąc udział w konkursie wykonaliśmy następujące działania:

  • GAZETKA TEMATYCZNA na temat zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów na ochronę przed zanieczyszczeniami, wykonanie plakatu pod hasłem „Walka ze smogiem”.

  • ANTYSMOGOWI NA ZAJĘCIACH. Podczas zajęć uczniowie wykonali plakat pod hasłem „O krok od tragedii”, przedstawiający skutki zanieczyszczeń smogiem. Rozwiązywali także zadania na temat „Jak truje smog?” Odbyły się zajęcia w terenie pod hasłem „Poszukiwanie porostów - wskaźników czystości powietrza”. Wykonali plakat z wykorzystaniem Canvy pod hasłem „Czyste powietrze, raj dla zwierząt”.

  • PREZENTACJA. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Wpływ smogu na zdrowie”, a po obejrzeniu odpowiadali na pytania tematyczne i ,rozwiązywali zadania związane z tematyką prezentacji..

  • HAPPENING. Uczniowie wykonali na komputerze ulotki i własnoręcznie zrobili transparenty promujące dojeżdżanie do szkoły i pracy na rowerze oraz promujące czyste powietrze. Następnie przeszli ulicami miasta Dęblin rozdając ulotki mieszkańcom, opowiadali o życiu bez smogu. Odwiedzili również pobliskie sklepy oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie zostawili ulotki dla zainteresowanych tak szlachetną i potrzebną w dzisiejszych czasach akcją.

  • ANTYSMOGOWY PARK. Zieleń to największy sprzymierzeniec w walce z zanieczyszczeniami. Uczniowie wspólnie z opiekunami postanowili stworzyć antysmogowy park. W akcję zaangażowali się także rodzice i inni nauczyciele, którzy chętnie przynieśli sadzonki drzew: sosny, brzozy, dębu. Następnie wyznaczyliśmy teren, na którym posadziliśmy drzewa. Sukcesywnie będziemy dosadzać drzewa, aż powstanie antysmogowy park!

 

 

 

 

/Autor: Wioletta Sowa,

Foto: Kinga Dąbek, Monika Kornaga, Beata Kwapisz/

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W piątkowe popołudnie bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie. W ramach spo...
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dzia...
13 035,05zł z takim deklarowanym wynikiem zakończył zbiórkę na rzecz 31 Finału Wielkiej Orkiestry ...
Dobiegły końca ferie zimowe, a tym samym zajęcia zorganizowane na ten czas dla dzieci w Miejskiej Bibliot...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna
Poszukujemy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko Pracownik Działu Obsługi Klienta – praca zdalna Zakre...
Szczegóły ogłoszenia

Asystent wsparcia działu zakupów - praca zdalna z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz Klient to Europejska sieć sklepów wielobranżowych. Od 20-stu lat firma rozwija się na rynku polskim i staje się jednym z na...
Szczegóły ogłoszenia

Monar Moje Ocalenie
Monar moje ocalenie to żywa historia wychodzenia z nałogu, oraz świadectwo na to, że wyleczenie jest możliwe. Książka cieszy si...
Szczegóły ogłoszenia

New Apple iPhone 14 Pro Max/ASUS RTX 4090 Graphics Card/Sony PS 5
Wszystko, co sprzedajemy tutaj w naszej firmie, jest fabrycznie nowe, oryginalne, zapieczętowane w pudełku, jest również wyposaż...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook