Dzisiaj jest czwartek, 28 września 2023 r., 271 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Marszałek województwa lubelskiego gościem mieszkańców Dęblina.
Dodał: EdytaD, 15-05-2014 12:49, odsłon: 3402
Źródło: UM Dęblin
Źródło: UM Dęblin

Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego, spotkał się w poniedziałek z mieszkańcami Dęblina. Tematem przewodnim spotkania były założenia nowego okresu wydatkowania unijnych funduszy oraz inwestycje drogowe, ważne dla powiatu ryckiego.

 

 

Na spotkanie z marszałkiem licznie przybyli przedstawiciele władz samorządowych szczebla gminnego i powiatowego, przedstawiciele wojska, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Dęblina, których zainteresował temat planów rozwojowych naszego regionu.

 

Obecny na spotkaniu Stanisław Włodarczyk, Burmistrz Dęblina, podsumował miejskie inwestycje, które zostały zrealizowane przy udziale unijnych i krajowych funduszy. Wśród nich znalazły się między innymi rewitalizacja centrum miasta i zespołu pałacowo-parkowego WSOSP, modernizacja targowiska przy ul. Niepodległości, utworzenie 4 osiedlowych stref sportowo-rekreacyjnych oraz inwestycje drogowe. Marszałek Hetman w odpowiedzi podkreślił, że Dęblin jest w czołówce powiatowej pod względem wykorzystywania unijnych funduszy, z sukcesem sięgając po środki nie tylko z programów regionalnych, lecz również krajowych.

 

 

O największym, do tej pory, projekcie wodno-kanalizacyjnym, realizowanym w naszym mieście, opowiedział Dariusz Wojdat, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej - instytucji prowadzącej inwestycję. Jak zauważyła podczas spotkania wiceburmistrz Dęblina Grażyna Maziarek, nawet największe środki finansowe skierowane do firm i samorządów nie będą wydatkowane w 100% efektywnie, bez zapewnienia niezbędnej infrastruktury, umożliwiającej połączenia komunikacyjne dla kontrahentów i inwestorów.

 

Poruszona została więc kwestia modernizacji drogi wojewódzkiej 801 ze szczególnym uwzględnieniem jej nowego przebiegu przez Dęblin oraz modernizacja drogi S17 z obwodnicą Ryk, która ma być oddana do użytku w 2018 r.

 

Podczas spotkania poruszono także temat dalszego rozwoju Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Rektor - komendant WSOSP, gen. bryg. pil. dr hab. Jan Rajchel zapewnił, że uczelnia stara się o pozyskanie odpowiedniego zaplecza, które pozwoli jej w przyszłości uzyskać status Akademii Lotniczej.

 

Marszałek Krzysztof Hetman namawiał obecnych na sali samorządowców do utworzenia Obszaru Funkcjonalnego, który pozwoli gminom skutecznie pozyskiwać środki unijne na wspólne inwestycje. Podkreślił również, że Dęblin będzie w niedalekiej przyszłości doskonale skomunikowany co, przy zapewnieniu terenów inwestycyjnych w ramach np. podstrefy ekonomicznej, może uczynić nasze miasto konkurencyjnym wobec dużych ośrodków miejskich.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Magiczne Ogrody zapraszają na energetyczny weekend w dobrym tonie! Poznaj wojska króla Eryka 30.09...
W sobotę 23 września na osiedlu Stawy odbyło się Nordicowe Pożegnanie Lata.    Pomimo kapryśn...
W sobotę 16 września odbył się IV Slow Swimming Dęblin 2023 Stężyca. Wzięło w nim udział 42 pływakó...
Fot. Nadesłane / Urząd Miasta Dęblin
W dniu 25 września br. podczas LXXXII Sesji Rady Miasta Dęblin, Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka w...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesienne Mazury: Relaks i Rozkosz w Domowym SPA z Sauną, Jacuzzi i Balia
Spokojna oaza, malownicze krajobrazy Mazur oraz błogi relaks - to wszystko czeka na tych, którzy wybierają się na jesienny wypoc...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny-tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny nowej generacji jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne, ogrzeje do 150 m2. Współpracuje z pom...
Szczegóły ogłoszenia

Kuchnie węglowe, na drewno, pellety, piecyki, kominki
Gdy zawiedzie główne ogrzewanie domu (awaria, brak prądu), każde urządzenie grzewcze na drewno jest bardzo dobrym zabezpieczeni...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy, Na co uważać, Wyrocznia złe oko
Sprawdź czy ktoś Ci źle życzy? Na co uważać? Czy ktoś wysyła Ci złe energie? Kup dostęp do wyroczni złe oko online.Możesz skorzy...
Szczegóły ogłoszenia

Ciepłe kominki-przyjazne, zdrowe, wygodne i ekonomiczne.
Wykonujemy przyjemnie ciepłe kominki nowej generacji, wypromieniowujące ciepło, do których można przytulić się. Mogą być kaflowe...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook