Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA w ZSZ nr 2 - czyli BOŻONARODZENIOWE KONKURSY „WIENIEC ADWENTOWY”
Dodał: EdytaD, 23-12-2014 19:51, odsłon: 5204

Organizatorem konkursu była nauczycielka języka niemieckiego p. E. Kryk-Matthes. Zadaniem uczniów było wykonanie wieńca świątecznego nawiązującego do tradycji bożonarodzeniowych. Technika prac i użycie materiałów dowolne. Uczniowie następnie musieli opowiedzieć o swoim wieńcu, oczywiście po niemiecku. Szczególnie piękne okazały się wieńce uczennic z kl. II TG a: Klaudii Jasek, Moniki Majek i Anny Sowy.

 

 

W związku z nadchodzącymi świętami Samorząd Szkolny ZSZ nr 2 zorganizował 17 grudnia dwa konkursy: „Bombka z piernika” oraz „Anioły”. W godzinach 9.30-13.00 korytarzu I piętra, pojawiły się dwa stoiska, przy których uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami artystycznymi przygotowując świąteczne ozdoby.

 

Ponieważ choinka bez pierników nie jest prawdziwym bożonarodzeniowym drzewkiem, pierwszym konkursem była „Bombka z piernika”. Jak sama nazwa wskazuje, zadanie polegało na zaprojektowaniu i stworzeniu własnej bombki. Uczniowie mieli do dyspozycji pudełko upieczonych pierników, kilka kolorów lukru do dekoracji oraz kadnyzowane owoce, wiórki kokosowe, migdały i inne cukiernicze cudeńka. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem ozdabiali swoje piernikowe bombki na choinkę, a przy stolikach ustawiała się coraz dłuższa kolejka chcących spróbować swoich sił w tej zabawie.

 

 

Drugim konkursem tego dnia były „Anioły z masy solnej”. Anioły jako boskie byty i moce są obecne w wielu religiach. Są to wysłannicy, opiekunowie i stróże. I tak, zadaniem uczniów było stworzenie radosnego, świątecznego anioła z masy solnej. Również i to stanowisko cieszyło się niesłabnącym powodzeniem. Oprócz pięknych aniołów powstało mnóstwo innych ciekawych stworów.

 

 

Przez dwa dni, uczniowie mogli oddawać głosy na zgłoszone prace. Miło nam ogłosić, iż zwycięzcą konkursu ANIOŁY Z MASY SOLNEJ została Monika Jakubowska z kl. IV TE/TH. Za najlepszą BOMBKĘ Z PIERNIKA uczniowie uznali pracę Mateusza Szczodrego z kl. III TE.

 

Zachęcamy wszystkich do przygotowania ozdób choinkowych w domu. Jest jeszcze czas! Poniżej podajemy podstawowy przepis na masę solną:

  • 200 g mąki,
  • 200 g soli,
  • 125 ml wody.

Całość należy wygnieść, aż do otrzymania jednolitej i gładkiej masy. Po zakończenia lepienia przedmiotu wykonanego z masy solnej możemy pomalować go farbami akrylowymi oraz ozdobić. Po wykonaniu figurki czy ozdoby z masy solnej najbezpieczniejszym sposobem wysuszenia jest wyniesienie jej na świeże powietrze, wówczas nie popęka. Sposób ten jednak wiąże się z kilkudniowym oczekiwaniem na efekty. Szybszym ze sposobów jest umieszczenie ozdób w piekarniku elektrycznym w nagrzanym do temperatury 75 stopni C. Czym niższa jest temperatura w której suszymy wykonane rzeczy z masy solnej, tym większe prawdopodobieństwo, że one nie popękają (ZSZ nr 2).

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook