Dzisiaj jest czwartek, 26 maja 2022 r., 146 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka maj
Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie (Malaga, Torremolinos w Hiszpanii)
Dodał: admin, 02-06-2021 10:37, odsłon: 720

Za nimi dwa tygodnie praktyk zawodowych w hiszpańskich przedsiębiorstwach, które uczniowie ZSZ nr2 realizują w ramach projektu „Europejski wymiar praktyk zawodowych w ZSZ nr 2 w Dęblinie”.

 

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

 

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa praktyki odbywają w hotelach w nadmorskiej miejscowości Torremolinos.

 

Dziewczyny kształcące się w zawodzie technik reklamy w firmach marketingowych w Maladze, a przyszli ekonomiści w działach finansowych przedsiębiorstw w Maladze i Torremolinos.

 

Jest to dla nas ciekawe doświadczenie, mamy możliwość poznać funkcjonowanie i sposób pracy za granicą. Wszyscy są zgodni, że czynności które wykonują w ramach swoich zawodów nie sprawiają im większych  trudności. W pracy jest przyjazna atmosfera, nasi opiekunowie  służą nam pomocą,  przekazują  nam swoją wiedzę i z życzliwością wyjaśniają  nam nasze kolejne zadania. Ważne jest również to, że możemy doskonalić swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego w rzeczywistym środowisku. Praktyki wymuszają na nas konieczność porozumiewania się w tym języku. Pozwalają nam na konfrontację zdobytej wiedzy z rzeczywistością, praktyczne zastosowanie i doskonalenie naszych umiejętności językowych. Dodatkowo „szlifujemy” język hiszpański, którego również uczymy się w szkole. Radzimy sobie coraz lepiej.

 

Przebywanie w środowisku wielokulturowym uczy nas szacunku, otwartości i tolerancji wobec odmienności kulturowych. Według nas są to ważne umiejętności, które powinien posiadać nowoczesny pracownik.

 

A oto, co mówią nasze koleżanki o praktykach

 

technik hotelarstwa

„Praktyki zawodowe odbywam w hotelu „Parasol Garden” w Torremolinos. Jest to nowoczesny trzygwiazdkowy hotel oddalony zaledwie 50 m od plaży Playamar.

 

Pracownicy hotelu chętnie udzielają nam wskazówek i wyjaśniają jak profesjonalnie obsłużyć gościa hotelu. Najczęściej pomagamy przygotowywać pokoje dla gości. Uczymy się między innymi techniki sprzątania pokoju zajętego przez gościa, co wbrew pozorom nie jest proste. Pomagamy również w hotelowej kuchni. Dbamy, aby goście hotelu mieli smaczne i estetycznie podane śniadania – mówi Ela uczennica klasy III TH.

 

Magda dodaje, że dla niej bardzo miłe są wspólne śniadania z pracownikami hotelu. Są one okazją do integracji i ciekawych rozmów.”

 

technik organizacji reklamy

Ola Pataj i Klaudia Wysokińska z klasy III TEO tak mówią o swoich praktykach:

 

„Merchanddising Malaga” to miejscowa agencja reklamowa, w której odbywamy praktyki zawodowe. Pod czujnym okiem naszego opiekuna uczymy się projektować m.in. plakaty i ulotki reklamowe.  To bardzo wymagające zadanie. Musimy uwzględnić oczekiwania klienta, użyć różnych technik i programów graficznych. Obsługi niektórych z nich dopiero się uczymy np. Adobe Photoshop. Zajmujemy sie również przygotowywaniem już gotowych produktów reklamowych do sprzedaży. Mamy bardzo duże wsparcie ze strony współpracowników. Są bardzo życzliwi, mili i pomagają nam w rzeczach, których mamy się nauczyć.  Dzięki praktykom możemy zobaczyć jak funkcjonuje agencja reklamowa „od  wewnątrz”. Bardzo się cieszymy, ze mogłyśmy tu przyjechać i uczyć się nowych rzeczy.  Wyjazd ten pokazał nam także jak ważna jest znajomość języka angielskiego w naszej branży.”

 

technik ekonomista

„Praktykę odbywam w firmie szkoleniowo-doradczej euroMind w Maladze. W pracy jest bardzo fajnie, wykonuję ją najlepiej jak potrafię - mówi Wiktoria uczennica klasy III TE. Uczę się obsługiwać program księgowy, sprawdzam poprawność sporządzenia dokumentów finansowych takich jak np. faktury, rachunki. Mamy bardzo dobry kontakt ze współpracownikami – dodaje Kinga, często żartujemy i śmiejemy się. Jest nam bardzo miło, kiedy pracownicy firmy nas chwalą za nasze zaangażowanie w pracy.  Dojazd do pracy również nie sprawia nam żadnego problemu, świetnie sobie radzimy – zgodnie mówią Wiktoria i Kinga.”

 

Dzięki udziałowi w praktykach zawodowych w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ mamy możliwość zdobyć międzynarodowe doświadczenie w zagranicznej firmie, które już niebawem będzie naszym atutem w poszukiwaniu pierwszej pracy.

 

 

 

/Maria Lipska i Alicja Wojdat, klasa III TE/

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Najważniejszymi gośćmi Magicznych Ogrodów są oczywiście Mamy i ich pociechy.   Tym razem ic...
W środę 25 maja o godzinie 16:00 rozpoczynamy ODLOTOWY PIKNIK, swoisty beforek przed nieziemskimi koncert...
Za uczniami  dwa tygodnie praktyk zawodowych w Portugalii, to dopiero półmetek. Przed nimi je...
Czerwiec w Naszym Mieście będzie mocnooo sportowy!   Już 1 czerwca odbędzie się Olimpiada Przedszk...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Belki rustykalne na wymiar, imitacja drewna na sufity prosto od producenta
Producent [url=https://plastmaker.nsite.pl/]imitacji drewna[/url] na wymiar firma Plastmaker oferuje belki rustykalne styropiano...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lu...
Szczegóły ogłoszenia

Pracownicy, Leasing Pracowników
Szanowni Państwo, Firma RV Group Poland sp. z o. o. z siedzibą w Wadowicach i działem we Wrocławiu oferuje Państwu współpracę w ...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu...
Szczegóły ogłoszenia

Oferujemy usługi finansowe
Wszystkim potrzebującym oferujemy środki finansowe z bardzo niskim oprocentowaniem 3% bez zabezpieczenia jesteśmy w stanie udzie...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook