Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie poznają Andaluzję
Dodał: admin, 26-04-2021 15:53, odsłon: 320

Nie tylko podróżowanie samolotem z kraju do kraju w czasach pandemii Covid-19 przedstawia sobą dodatkowe trudności.

 

W trakcie pobytu w Hiszpanii uczniowie ZSZ nr 2 musieli dostosować się do lokalnych ograniczeń w przemieszczaniu się z prowincji do prowincji.

 

Oznacza to, że mogli eksplorować wyłącznie okolice Sewilli. Na szczęście nie tylko miasto robi wielkie wrażenie. Przyległe tereny oferują wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.

 

W sobotę 17 kwietnia uczestniczący w zagranicznych praktykach w ramach programu Erasmus+ uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie kształcący się w zawodach technik: ekonomista, reklamy, rachunkowości, żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa odbyli jednodniową wycieczkę w góry Sierra Norte de Sevilla. Samo pasmo górskie nie jest zbyt wysokie, bo nie przekracza 1000m n.p.m., ale oferuje kilka ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Cerro del Hierro czyli góra żelaza. Jest to malownicza formacja skalna, powstała wskutek działań przyrody ale i człowieka gdyż jest to miejsce, w którym od starożytności ludzie wydobywali rudę żelaza. Stąd charakterystyczny krajobraz pełen skał o rdzawej barwie i ziemia o niezwykłym czerwonawym zabarwieniu. Odbyliśmy spacer pośród tych niezwykłych skał i zapuściliśmy się do jednego z tuneli. Była okazja do wykonania pięknych zdjęć i obowiązkowej fotografii grupowej.

 

Pokryte korkowym dębem wzgórza kryły ekscytującą niespodziankę, która szczególnie przypadła do gustu młodzieży. Wielu emocji dostarczyła wszystkim wizyta w parku linowym pełnym trudnych przejść, zjazdów na tyrolkach, asekurowanych wspinaczek po drzewach i skoków na linach.

 

Następnego dnia w niedzielę, już w Sewilli, grupa udała się na wizytę do jednej z charakterystycznych atrakcji miasta jaką jest Metropol Parasol zwany też Las Setas. Na jednym z centralnych placów miasta znajduje się konstrukcja przywodząca niektórym na myśl kształty rosnących obok siebie grzybów. Jest to ażurowa budowla, podobno największa na świecie wykonana z drewna, która znajdującym się na dole dostarcza cienia, a tym którzy wjadą na górę i przejdą się przebiegającą górą kładką zapierających dech w piersiach widoków na całe miasto. W podziemiach budowli można przyjrzeć się natomiast reliktom starożytnej historii miasta podziwiając archeologiczną odkrywkę przygotowaną do ekspozycji.

 

Spacer ciasnymi uliczkami śródmieścia, starej dzielnicy żydowskiej oraz wizyta na majestatycznym Placu Hiszpańskim były końcowym akcentem pełnego wrażeń dnia.

 

Weekend uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie przebywających na zagranicznych praktykach w Hiszpanii trzeba uznać za udany. Udało nam się połączyć spędzanie czasu na łonie przyrody z ciekawymi dla nas aspektami kulturowymi, których znowu doświadczyliśmy odwiedzając historyczne centrum Sewilli.

 

 

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook