Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ZSZ NR2
Dodał: admin, 15-02-2019 13:43, odsłon: 978

Od 4 do 8 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie przeprowadzono akcję, której ideą przewodnią był obchodzony w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu, przebiegający w tym roku pod hasłem „Razem dla lepszego Internetu”.

 

Celem akcji było popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i kultury w sieci wśród uczniów naszej szkoły, a organizatorami przedsięwzięcia były panie Daria Madejska i Agnieszka Skowron.

 

Szkoła podjęła liczne działania na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

 

Zorganizowane zostały dwa konkursy tematyczne:

  • nagranie krótkiego filmiku tematycznego pt. „Serfuj i szanuj innych w sieci”, bądź „Ciemna Strona Internetu” (za najlepszy film w głosowaniu na szkolnym facebooku została uznana „Ciemna Strona Internetu” nagrana przez szóstkę uczniów z klasy I TEO),
  • dwuetapowy quiz „Rusz Głową: Surfuj bezpiecznie w sieci” sprawdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w Internecie. Uczestnicy zmierzyli się zarówno z pytaniami otwartymi, jak i wielokrotnego wyboru (w zaciętym finale najlepsi okazali się reprezentanci klasy IV TG, pokonując drużynę z klasy IV TH).

Klasa III TO (technik organizacji reklamy) wraz z Małgorzatą Wilk opracowała i rozpowszechniła wśród uczniów tematyczne biuletyny informacyjne pt. „Bezpieczeństwo komputerowe”.

 

W ramach godzin wychowawczych zostały przeprowadzone pogadanki na temat zagrożeń w sieci. Uczniowie obejrzeli również krótkie filmiki poświęcone tej tematyce. Sporo uwagi poświęcono także zasadom netykiety oraz walce z hejtem w cyberprzestrzeni.

 

 

 

Ponadto, uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do poszukiwania wiadomości na temat bezpieczeństwa w sieci oraz stworzyli hasła wokół #STOP HEJTOM, a ich prace zostały umieszczone na tablicach na korytarzu.

 

Niemałym powodzeniem cieszyła się akcja „Digital Detox”. Chętni uczniowie mieli okazję do przeżycia dnia bez korzystania z telefonu komórkowego i portali społecznościowych. Zamiast świata wirtualnego, proponowaliśmy spędzić czas w świecie realnym, grając wspólnie w gry planszowe i rozmawiając, patrząc sobie w oczy zamiast ekrany telefonów.

 

 

Nasza akcja jednak nie została zakończona wraz z upływem tygodnia. Po feriach uczniowie wezmą udział w warsztatach profilaktycznych ze specjalistami w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci, zorganizowanymi przez panią pedagog Małgorzatę Zagożdżon.

 

Szkoła poprzez realizowane działania chce promować bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni. Nie chcemy zniechęcać uczniów do korzystania z komputera i sieci, ale kształtować świadomych i mądrych użytkowników internetu, którzy będą z niego korzystać w sposób świadomy, bezpieczny i kreatywny.

 

 

 

Agnieszka Skowron

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook