Dzisiaj jest piątek, 02 grudnia 2022 r., 336 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Realizacja praktyk zawodowych w Portugalii uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie
Dodał: admin, 24-05-2022 21:40, odsłon: 427

Za uczniami  dwa tygodnie praktyk zawodowych w Portugalii, to dopiero półmetek. Przed nimi jeszcze wiele ciekawych wyzwań.

 

Praktyki realizują w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach program Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.

 

„Nasze zadania podczas odbywania praktyki zawodowej w „Intercultural Association Mobility Friends” w Barcelos wymagają pracy zespołowej, dzielimy się zadaniami i wzajemnie wspieramy w ich wykonywaniu. Praca na różnych stanowiskach daje nam możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach — mówi Zuzanna. Do naszych obowiązków należy między innymi przygotowanie eventów oraz sali konferencyjnej do spotkań biznesowych. Miałyśmy okazję aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do jubileuszu Mobility Friends dla 300 gości. Ponadto sprzątamy i odświeżamy pokoje zajęte przez gości. Swoje obowiązki wykonujemy już samodzielnie. Nazare, nasza opiekunka chwali nas za dokładność i zaangażowanie w pracę. Uczymy się także gospodarowania czasem.”

Zuzanna Gajdzińska, Marta Pawelec klasa III (technik hotelarstwa)

 

„Praktyki odbywam w firmie „As de Contas” w Barcelos. Jest to biuro rachunkowe specjalizujące się w prowadzeniu księgowości, audytów i doradztwie podatkowym. Mam możliwość zapoznania się z prowadzoną przez firmę dokumentacją kadrową oraz sposobem przechowywania akt osobowych. Poznaję przepisy prawa pracy jakie obowiązują w Portugalii. Pod opieką pani Carli Rego przygotowuję między innymi dokumentację kadrową. Pracując tutaj dodatkowo uczę się języka angielskiego i portugalskiego, w ten sposób poprawiam swoje umiejętności językowe”.

Agata Pawelec klasa III (technik rachunkowości)

 

 

„Praktyki odbywamy w firmie reklamowej „ID3” z siedzibą w Barcelos. W ciągu pierwszych dwóch tygodni nabyłyśmy najważniejsze umiejętności przydatne przy tworzeniu produktów reklamowych. Nauczyłyśmy się wygrzewać grafiki na odzieży oraz przygotowywać samoprzylepne naklejki reklamowe. Opanowałyśmy także obsługę bigownicy, laminatora oraz innych urządzeń używanych w firmie. Poprawiłyśmy również nasze umiejętności obsługi programu Corel, projektując loga i etykiety na gadżety reklamowe”.

Iza Jabłońska, Natalia Kalbarczyk Klasa III TO (technik reklamy)

 

 

Podczas pobytu w Portugalii uczymy się tolerancji dla innej kultury. Przełamujemy barierę w komunikowaniu się w języku angielskim. Nie dla wszystkich z nas jest to proste, ale „dajemy radę”. Bez wątpienia zaowocuje to podczas dalszej nauki języka angielskiego. Z każdym dniem coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest znajomość języka angielskiego, że jest to kluczowa kompetencja przyszłości.

 

Pobyt za granicą jest dla nas również prawdziwą szkołą życia, uczymy się radzenia sobie w obcym kraju, w nowych warunkach.

 

Emilia Gliwka, Julia Rodak

klasa III (technik hotelarstwa)

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W środę 30 listopada na Pływalni Powiatowej w Rykach, odbyły się powiatowe zawody w pływaniu indywidualny...
Źródło: Miasto Dęblin
Do jakich pojemników należy wyrzucać poszczególne odpady?   Szczegółowy spos...
Źródło: Miasto Dęblin
Na ostatniej sesji Rady Miasta zostały podniesione opłaty za odpady komunalne z 28 zł od osoby na 37 zł o...
Od 14.11 do 25.11.2022r. w lokalu MBP Filii Wiślana można było oglądać wystawę Stanisław Moniuszko (1819-...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników
Pracownicy z Ukrainy, Azji, Leasing Pracowników.
Szczegóły ogłoszenia

Oriflame Wszystko - 20% Plus Bonusy
Jeśli lubisz kosmetyki Oriflamei chciałabyś je mieć 20% taniej,a do tego zdobywać nagrody, otrzymywać dodatkowe zniżki do -80%,t...
Szczegóły ogłoszenia

Rozwiązania skalujące, GPU Rigs, Bitmain, Antminer, iPollo, Bobcat dostępne na sprzedaż
Aby uzyskać wyczerpującą listę i szczegółowe informacje o produktach, odwiedź nas na stronie: https://www.viconicsmines.com/ E-...
Szczegóły ogłoszenia

Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kosmetyki Oriflame - 20%, Nagrody, Bonusy
Lubisz i zamawiasz kosmetyki Oriflame? To świetnie! Ponieważ dołączając do Klubu Oriflame możesz je mieć 20% taniej, do tego...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook