Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Mobilność zagraniczna uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie - Hiszpania
Dodał: admin, 18-05-2021 14:39, odsłon: 457

Druga w tym roku szkolnym 22-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie wraz z opiekunami Aleksandrą Wiśniewską oraz Anną Staszak 8 maja 2021 roku rozpoczęła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Sevilli w Hiszpanii.

 

Wyjazd realizowany jest w ramach projektu „Europejski wymiar praktyk zawodowych w ZSZ nr 2 w Dęblinie” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

 

W praktykach zagranicznych w Sevilli biorą udział uczniowie kształcący się w zawodach: technik reklamy, technik hotelarstwa i technik rachunkowości. Przed nimi kilka tygodni pracy, zdobywania umiejętności zawodowych, a także wymiany kulturowej.

 

Dla większości praktykantów jest to pierwszy tak długi wyjazd i lot samolotem za granicę, to zupełnie nowe doświadczenie, które wzbudzało od początku wiele emocji, głównie entuzjazmu, ale też odrobinę niepokoju.

 

 

W sobotę po zakwaterowaniu w hotelu wybraliśmy się na krótki spacer po okolicy. Cel- park Marii Louisy, najbardziej zielone miejsce na mapie tego miasta. Unikatowy pod względem roślinności, ale również architektury – stanowi obowiązkowy przystanek na trasie wszystkich turystów przybywających do Sevilli. Rzeczywiście, park nas zachwycił swą przestrzenią, urokliwymi alejkami, bujną roślinnością i fontannami.

 

Niedziela była dniem wolnym, idealną okazją do zwiedzenia kilku topowych atrakcji miasta. Przed południem wyszliśmy w kierunku Starego Miasta, po drodze podziwiając majestatyczną La Catedral, czyli katedrę, fontannę na Placu Hiszpańskim czy słynne Las Setas - drewnianą budowlę o imponującym kształcie i wielkości, niestety tylko z zewnątrz, bo lunął deszcz i byliśmy zmuszeni do powrotu do hotelu. Wycieczka jednak się udała, zobaczyliśmy urokliwe uliczki, sklepiki, spróbowaliśmy lodów i kawy na wynos, poznaliśmy skróty, no i zrobiliśmy ponad 10 tysięcy kroków dla zdrowia.

 

 

Poniedziałek to pierwszy dzień praktyk i spotkanie z pracodawcą.

 

 

Wszędzie bez wyjątku uczniowie spotkali się z miłym przyjęciem, życzliwością i wręcz przyjacielskim podejściem. Okazało się, że stres był niepotrzebny, wszyscy sobie doskonale poradzili i są zadowoleni.

 

 

 
/T:Anna Staszak/
 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook