Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Hiszpania – nauka i przygoda
Dodał: admin, 15-04-2021 12:33, odsłon: 661

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie w ramach projektu „Europejski wymiar praktyk zawodowych w ZSZ nr 2 w Dęblinie” zorganizował trzytygodniowe zagraniczne praktyki dla 16 uczniów technikum ekonomicznego, hotelarskiego i gastronomicznego.

 

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+ i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

W tym roku praktyki realizowane są w Sewilli w Hiszpanii. Mimo trudności w podróżowaniu związanych z pandemią koronawirusa grupa w dniu 10 kwietnia 2021 roku dotarła do Andaluzji zgodnie z planem i w świetnych nastrojach.

 

Skomplikowany czas pandemii był dodatkowym wyzwaniem organizacyjnym w realizacji projektu. Wyjazd, który wydawał się niemożliwy w czasie licznych obostrzeń udało się jednak zorganizować. Cała grupa przeszła negatywnie (czyli pozytywnie) test na Covid19, co było następnie przepustką otwierającą kolejne graniczne szlabany podczas całej podróży, łącznie z przesiadką w Monachium.

 

Trudy podróży i przygotowania do niej wynagrodziła uczestnikom ciepła, niemal letnia pogoda panująca w Sewilli. W dzień po przyjeździe grupa odbyła wycieczkę po stolicy Andaluzji. Uczniowie odwiedzili Plac Hiszpański, sewilską katedrę,  przepiękne śródmieście i najstarszą dzielnicę Sewilli – Trianę. Park Marii Luizy zachwycił wszystkich bujną śródziemnomorską roślinnością.

 

Poniedziałek grupa rozpoczęła pracowicie od prezentacji w firmach, w których będą odbywać praktyki. W towarzystwie opiekunów uczniowie poznali drogę do swoich miejsc pracy, zostali przedstawieni koordynatorom staży w firmach.

 

Uczniowie odbywają praktyki zagraniczne m.in. w zakładach gastronomicznych, hotelach, agencjach reklamowych oraz małych i średnich przedsiębiorstwach. Partnerem w projekcie jest hiszpańska instytucja pośrednicząca EuroMind, która we współpracy ze szkołą zapewnia właściwą realizację praktyk zawodowych w hiszpańskich przedsiębiorstwach, zakwaterowanie i wyżywienie oraz realizację programu kulturowego.

 

Teraz przed uczniami czas nauki poprzez praktykę, przeplatany zwiedzaniem Sewilli i Andaluzji czyli przyjemne z pożytecznym.

 

 

 

ZSZ nr 2 w Dęblinie

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook