Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
„Dwudziestu wspaniałych i nocka w szkole”
Dodał: admin, 14-11-2018 11:32, odsłon: 966

Czy można z własnej nieprzymuszonej woli przyjść do szkoły i spędzić tam 14 godzin?

 

Można jak najbardziej, a do tego świetnie się bawiąc.

 

Doświadczyli tego uczniowie klasy IV a SP – czyli „dwudziestu wspaniałych” chłopców wraz z wychowawczynią Małgorzatą Jakubik-Kopeć.

 

Wydarzenie rozpoczęło się 9 listopada o godzinie 18.00. Sypialnią uczniów była górna sala gimnastyczna. Po szybkim rozpakowaniu się chłopcy udali się do pracowni fizycznej na przygotowane przez Weronikę Dąbrowską , uczennicę klasy 8a pokazy fizyczne. Asystowała jej koleżanka z klasy Marysia Kopeć. Chłopcy otwierali oczy ze zdumienia, gdy w ruch poszedł generator Van de Graaffa, różdżka do lewitacji czy żyroskop. Chłopcy mogli aktywnie uczestniczyć w przeprowadzanych doświadczeniach. Słowa podziękowania należą się tutaj starszym koleżankom, które poświęciły swój czas, by wprowadzić młodszych kolegów w świat fizyki. Przy organizacji pokazów nieodzowną pomocą wykazał się także nauczyciel fizyki pan Tadeusz Dąbrowski.

 

 

Następnie wszyscy udali się do pracowni chemicznej po kolejną dawkę nauki. Pani Wanda Michaluk, przygotowała pokazy chemiczne. Ależ się tu działo! Na początek „ryczący niedźwiedź” – wybuchowe spalaniu żelka w stopionym kalichlorku. Były też czary i magia – zamiana wina w wodę . Chłopców zaciekawiło doświadczenie zwane chemicznymi zapałkami oraz zabawa kolorowymi wskaźnikami.

 

 

 

Na tym nie koniec atrakcji. Po chwili odpoczynku uczniowie ruszyli na nocne podchody po szkole. Zadania przygotowała wychowawczyni. Dzielnie nadzorowali chłopców uczniowie klasy 1LO – Milena Bieniarz oraz Igor Szkoda, za co należą się im słowa podziękowania. Czwartoklasiści poznali trudy bycia nauczycielem. Nagrodą dla chłopców za dobrze rozwiązane zadania był smaczny tort.

 

Noc jest długa, a więc na tym nie skończyła się zabawa. Jeden z opiekunów poprowadził rozgrzewkę, aż na czołach „wspaniałych” pojawił się pot.

 

 

Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek i małe co nieco, zatem na kolację była lubiana przez wszystkich pizza. Kolejnym punktem „nocki w szkole” miały być mini zawody sportowe. Jednak wszyscy byli zmęczeni i postanowili pograć w gry planszowe. Niektórzy postanowili obejrzeć film. Zmęczenie dawało się wszystkim we znaki, choć niektórzy zasnęli dopiero nad ranem.

 

 

10 listopada po porannej pobudce odbyły się mini zawody, np. skoki w workach, czy toczenie piłeczki pingpongowej przy pomocy kija do hokeja.

 

 

Nocka w szkole to moc atrakcji, poszerzenie swoich wiadomości, poznanie siebie nawzajem oraz integracja klasy. Uczniowie już planują kolejne takie spotkanie.

 

 

Słowa podziękowania i wdzięczności należą się dzielnym rodzicom: paniom - Marcie Zduniak i Annie Myśliwiec oraz panom - Łukaszowi Mucha oraz Piotrowi Kalbarczyk za ogromne zaangażowanie podczas „nocki w szkole”. Uśmiechy kierujemy również do pani Wandy Michaluk, bez której pomocy nie byłoby tylu spektakularnych wybuchów.

 

 

 

 

Małgorzata Jakubik-Kopeć.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook