Dzisiaj jest piątek, 16 kwietnia 2021 r., 106 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin1

Nowy rok szkolny oficjalnie został zainaugurowany 3 września, w poniedziałek. 

 

Po prostu nauka. Niektóre z dzieci w murach szkoły stawiają pierwsze kroki, inne już znają szkolne ławki od jakiegoś czasu. Nasza redakcja odwiedziła tego dnia ZSO w Dęblinie. 

 

Pierwszy dzwonek już za uczniami. Oznacza to powrót do szkolnych ławek, spotkanie z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami oraz sprawdziany, klasówki, testy.

 

W części oficjalnej wprowadzono sztandary szkół po czym odśpiewano hymn narodowy.

 

W powiecie nowy rok szkolny przywitało ponad 4,5 tysiąca uczniów. 

 W dniu 15 czerwca odbyła się Spartakiada Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących zdobyli mnóstwo medali, którymi zostali udekorowani przez burmistrz Miasta Dęblin Beatę Siedlecką oraz dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Romana Bytniewskiego.

 25.01.2018 odbył się apel  szkolny podsumowujący pracę uczniów klas 0-III  w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 

Wręczono nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach.

Zofia Mongard wręczyła nagrody laureatom konkursów:

 

1. "Moja ulubiona książka"

2. "Porozmawiajmy o uczuciach"

3. "Pierwsza przeczytana książka"

 W dniach  9 – 10 maja klasy Va i Vb  pod opieką Marioli Krekory i Iwony Kamer uczestniczyły w dwudniowej wycieczce szkolnej do Torunia.

 

W drodze do Torunia uczniowie zajechali do Ciechocinka – miejscowości uzdrowiskowej, gdzie spacerowali obok tężni wdychając „zdrowotną” solankę.

 „Zawsze chciałem zobaczyć Syberię, zwłaszcza tajgę i zorzę polarną […]. Siedziało we mnie to od dzieciństwa”. W książce „Syberia Zimowa odyseja” Romuald Koperski tak właśnie pisze o swej pasji.

 

Uczniowie ZSO mieli okazję poznać niezwykłego człowieka – podróżnika, przewodnika po Syberii, pioniera wypraw samochodowych po jej rozległych terenach,  a zarazem pisarza, dziennikarza, myśliwego, nurka i zawodowego muzyka.

 

24 maja w ZSO w Dęblinie odbyło się spotkanie z panem Koperskim, w którym wzięli udział uczniowie liceum i gimnazjaliści. 

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w międzynarodowym projekcie Mother’s Day.

 

Uczestnikami projektu były  takie kraje jak : Włochy, Tunezja, Gruzja, Azerbejdżan i Polska.

 

Uczniowie przygotowali przepiękne papierowe laurki i za pomocą aplikacji piZap wspaniałe e-kartki dla Mam.

 W piątek 18 maja odbyła się uroczystość związana z Dniem Patrona Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie.

 

Społeczność szkolona i zaproszeni goście celebrowali ją wokół Pomnika Poległych Żołnierzy 15 Pułku Piechoty "Wilków".

 

Obchody miały bardzo uroczystą oprawę, ponieważ prowadzone były w obecności Kompanii Honorowej 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo- Mostowego im. gen. Romualda Traugutta dowodzonej przez kapitana Marcina Świtaja.

 W murach  Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego w piątek 25 maja  br. odbyła się uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.  

 

W auli zgromadzili się najlepsi uczniowie województwa lubelskiego, którzy w konkursach przedmiotowych  uzyskali tytuł laureata.

 17 maja artyści Filharmonii Narodowej zaprezentowali uczniom ZSO piosenki z "Kabaretu Starszych Panów".

 

Twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory nie jest już niestety znana przez młodzież, więc była okazja, by ją jej przedstawić.

 

Okazało się, że inteligentne, dowcipne, a jednocześnie liryczne piosenki kultowego duetu, zachwycają też najmłodsze pokolenie. 

 Zespół Szkół Ogólnokształcących  staje się dęblińskim liderem na polu ciekawych metod nauczania języków obcych oraz turystyki międzynarodowej.

 

Udział w programie Euroweek, wizyty studentów z zagranicy, ciekawe odczyty, współpraca z Uniwersytetem Walijskim, czy rozwijający się program Erasmus +  na stałe wpisały się w proces edukacyjny dęblińskiej placówki.

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Potrzebujesz motywacji? Skuteczny angielski dla dorosłych
Witaj, mam na imię Joanna i chcę nauczyć Cię sprawnego i praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Od dłuższego cz...
Szczegóły ogłoszenia

Garaż blaszany 3x5 garaże blaszane Promocja kolor w cenie ocynka
Wiosenna PROMOCJA !!! 1590zl 3x5 Chcielibyśmy państwu zaoferowac typowy garaż blaszany 3x5. Wymiary Szerokość 3m Długość 5...
Szczegóły ogłoszenia

Projekt elewacji, wizualizacje 2D/3D, projekt elewacja domu
[url=http://www.elewacyjnie.pl]www.elewacyjnie.pl[/url] Oferujemy projekty elewacji w formie wizualizacji 2D lub 3D. Dzięk...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIĘ DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook