Dzisiaj jest poniedziałek, 06 grudnia 2021 r., 340 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka

W piątek 18 maja odbyła się uroczystość związana z Dniem Patrona Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie.

 

Społeczność szkolona i zaproszeni goście celebrowali ją wokół Pomnika Poległych Żołnierzy 15 Pułku Piechoty "Wilków".

 

Obchody miały bardzo uroczystą oprawę, ponieważ prowadzone były w obecności Kompanii Honorowej 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo- Mostowego im. gen. Romualda Traugutta dowodzonej przez kapitana Marcina Świtaja.

 W murach  Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego w piątek 25 maja  br. odbyła się uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.  

 

W auli zgromadzili się najlepsi uczniowie województwa lubelskiego, którzy w konkursach przedmiotowych  uzyskali tytuł laureata.

 17 maja artyści Filharmonii Narodowej zaprezentowali uczniom ZSO piosenki z "Kabaretu Starszych Panów".

 

Twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory nie jest już niestety znana przez młodzież, więc była okazja, by ją jej przedstawić.

 

Okazało się, że inteligentne, dowcipne, a jednocześnie liryczne piosenki kultowego duetu, zachwycają też najmłodsze pokolenie. 

 Zespół Szkół Ogólnokształcących  staje się dęblińskim liderem na polu ciekawych metod nauczania języków obcych oraz turystyki międzynarodowej.

 

Udział w programie Euroweek, wizyty studentów z zagranicy, ciekawe odczyty, współpraca z Uniwersytetem Walijskim, czy rozwijający się program Erasmus +  na stałe wpisały się w proces edukacyjny dęblińskiej placówki.

 W 192 krajach świata obchodzony jest Dzień Ziemi. W Polsce  pierwszy raz zorganizowano go w 1990. 

 

To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.  

 

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu szacunku i miłości do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w ZSO, które trwały od 4 kwietnia do 25 kwietnia.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczyli w różnych pracach i konkursach, których głównym zadaniem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia środowiska naturalnego i jak im przeciwdziałać.

 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się VI Wojewódzki Konkurs Poprawności Językowej.

 

Wzięło w nim udział 54.uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

 

Liceum ogólnokształcące w Dęblinie reprezentowali: Zuzanna Chochowska-uczennica klasy 2 cd i Wojciech Kubak - uczeń klasy 1 ab. 

 Minęły emocje związane z tegorocznymi konkursami przedmiotowymi organizowanymi przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

 

Ciężka praca, jaką młodzież i jej opiekunowie włożyli w przygotowanie  do rywalizacji zaowocowała sukcesem.

 26 kwietnia nadszedł czas pożegnania kolejnego rocznika absolwentów dęblińskiego liceum.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich uświetnili swoją obecnością goście: burmistrz Dęblina, Beata Siedlecka, przewodniczący rady miasta Waldemar Chochowski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych,  Zofia Grula i przewodniczący rady rodziców Wiesław Kieliszek.

 

Bohaterowie tego dnia - absolwenci – ostatni raz  spotkali się z dyrekcją szkoły, wychowawczyniami: Marią Komorzycką i Moniką Krukar, nauczycielami i kolegami.

 W czwartek 26 kwietnia Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie gościło w ramach  Dnia Otwartego gimnazjalistów klas trzecich, którzy przyszli do ich szkoły, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/ 2019. 

 

O godzinie 10:00  powitał gości  dyrektor Roman Bytniewski. Następnie gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną, która ukazuje ofertę  edukacyjna i korzyści płynące z nauki w liceum.

 

Kolejnym punktem w „rozkładzie jazdy” na ten dzień był program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSO. Z przymrużeniem oka pokazali przyszłym uczniom ogólniaka, jak wygląda życie szkolne.

 

W finale wystąpili tegoroczni maturzyści, panowie zaprezentowali taniec Aborygenów. W trakcie spotkania gimnazjaliści otrzymali foldery i wzięli udział w loterii JOKER.

 Dnia 9 kwietnia uczniowie klas 0-III SP 5 uczestniczyli w spektaklu teatralno-filmowym organizowanym przez firmę Krzywy Kadr z Jeleniej Góry.

 

 KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Producent materacy Materace z Gór
Jesteśmy znanym producentem materacy do spania. Nasze materaceprodukowane są z wysokiej jakości surowców pochodzących z Polski i...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówićpo niemiecku, to czytaj dalej.Uczyłaś się lub uczysz niemie...
Szczegóły ogłoszenia

Grafik praca zdalna dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności
Nasz team stale rośnie w siłę i tym razem poszukujemy ambitnej osoby, która zaskoczy nas swoją kreatywnością graficzną. Jeśli po...
Szczegóły ogłoszenia

Znajdź Pracę z Werbeo.pl
Znajdź Pracę z Werbeo.pl Szukasz stabilnego zatrudnienia? Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i szukasz pracy?...
Szczegóły ogłoszenia

Potrzebujesz motywacji? Skuteczny angielski dla dorosłych
Witaj,mam na imię Joanna i chcę nauczyć Cię sprawnegoi praktycznego posługiwania się językiem angielskim.Od dłuższego czasu uczę...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook