Dzisiaj jest niedziela, 23 stycznia 2022 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka 1
Zakończenie roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Dodał: admin, 30-07-2020 11:38, odsłon: 353

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy  ZSO w Dęblinie 26 czerwca zakończyli rok szkolny. Była to skromna uroczystość ze względu na obostrzenia epidemiczne. Na świeżym powietrzu, z zachowaniem środków bezpieczeństwa i o wyznaczonych godzinach odbyły się spotkania wychowawców z klasami, podczas których wręczone zostały wyróżnienia, nagrody i świadectwa.

 

Wszyscy uczniowie ZSO w Dęblinie otrzymali promocję do klas programowo wyższych. Dyrektor każdej klasie w krótkich słowach pogratulowała wyników, życząc udanych i bezpiecznych wakacji.

 

Był to wyjątkowy dzień zwłaszcza dla uczniów klas ósmych, którzy właśnie zostali absolwentami „Piątki”. Delegacja uczniów klasy 8a i 8b w sposób symboliczny przekazała na ręce dyrektor Joanny Pardo Sztandar Szkoły. W nowym roku szkolnym stosowną opieką otoczą go młodsi następcy. Do absolwentów klas ósmych dyrektor skierowała krótkie słowa pożegnania i życzenia dalszych sukcesów.

 

Dzień zakończenia roku szkolnego był szczególnie radosny dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce, a należą do nich:

-  Weronika Dąbrowska – uczennica klasy 1b LO – średnia 5,73 – Nagroda Burmistrza Miasta Dęblin,

-  Franciszek Karpiński – uczeń klasy 5a – średnia 6,0 – Nagroda Burmistrza  Miasta Dęblin,

-  Bartłomiej Pawłasek – uczeń klasy 2a LO – średnia 5,44-  Nagroda Dyrektora ZSO,

- Marlena Nawrotek – uczennica klasy 5b – średnia 5,92  - Nagroda Dyrektora ZSO.

Wielu uczniów ZSO zostało zgłoszonych do Stypendium Jana Pawła II, którego fundatorem jest organ prowadzący – Miasto Dęblin, a beneficjentami – uzdolniona młodzież placówek oświatowych.

 

Atmosfera towarzysząca zakończeniu roku szkolnego była radosna. Co prawda, spotykaliśmy się prawie codziennie na lekcjach on-line realizowanych na platformie Microsoft Office 365, ale tak naprawdę  bezpośrednio, osobiście nie widzieliśmy się przecież 3 miesiące (przez cały okres nauki zdalnej). Wszyscy za sobą już bardzo tęskniliśmy. Na uwagę zasługuje fakt, że lekcje na platformie, z aplikacją Teams są chwalone zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów. Dzięki takiej formie pracy zdalnej możemy dziś powiedzieć, że wykonaliśmy „dobrą robotę”.

 

Zakończenie roku szkolnego to także czas, kiedy następują zmianami personalne w Gronie Pedagogicznym. W tym roku uczniowie żegnają panią Magdalenę Ceglarską - wychowawczynię klasy 2b LO, nauczyciela matematyki i języka angielskiego, pedagoga cenionego i lubianego zarówno przez uczniów, jak i Grono Pedagogiczne. Słowa podziękowania oraz życzenia wielu dalszych sukcesów w nowym miejscu pracy w imieniu  Zespołu Kierowniczego, Grona Pedagogicznego oraz personelu szkoły złożyła pani Magdzie Ceglarskiej  dyrektor szkoły - Joanna Pardo.

 

Natomiast do wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców w tym wyjątkowym dniu dyrektor Joanna Pardo kieruje następujące słowa:

 

Kochani uczniowie, drodzy rodzice, szanowne Grono Pedagogiczne

W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego i początek upragnionych wakacji. Był to wyjątkowy rok dla nas wszystkich, pełen nowości, zmian i trudności. Oprócz trudów dnia codziennego musieliśmy zmierzyć się z poważnym wyzwaniem, jakim stało się zdalne nauczanie spowodowane pandemią Covid-19. Jestem przekonana, że dobrze poradziliśmy sobie z nową rzeczywistością, podołaliśmy trudom i wyzwaniom. Dziś bogatsi o nowe doświadczenia śmiało patrzymy w przyszłość.

 

Niestety z tego właśnie powodu nie mogliśmy też pożegnać się na uroczystości zakończenia roku szkolnego dla całej społeczności szkoły, wspólnie odśpiewać hymnu narodowego, przed przerwą wakacyjną swobodnie porozmawiać o planach i marzeniach na ten czas. Mimo tych wszystkich trudności i ograniczeń, mam nadzieję że moment otrzymania świadectwa od wychowawcy był dla Was nagrodą za ciężką pracę jaką wykonaliście nie tylko w ostatnich miesiącach, ale przez cały rok szkolny. Gratuluję wszystkim naszym uczniom uzyskanych wyników, a szczególnie tym, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i liczne nagrody. Jesteśmy z Was dumni!

 

   Szczególne gratulacje i życzenia pomyślności w dalszej edukacji, wielu sukcesów w życiu osobistym składam naszym uczniom klas ósmych - absolwentom Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie. Spędziliście w naszej szkole 8 lat, dorastaliście tu, zdobywaliście wiedzę i doświadczenie, tu zawiązały się Wasze pierwsze znajomości i przyjaźnie. Z małych niepewnych przyszłości dzieci w klasie I staliście się młodzieżą, która rozpoczyna start w dorosłe życie. Przed Wami szkoła średnia, matura, potem studia i wymarzona praca. Czekają Was nowe wyzwania i coraz bardziej dorosły świat. Uczcie się dokonywać mądrych wyborów, które pozwolą Wam spełnić oczekiwania i marzenia. Pamiętajcie jednak, że wybory życiowe, których będziecie dokonywać bardzo często kształtują się właśnie już w szkole podstawowej, dlatego mam nadzieję, że zawsze będziecie o nas pamiętać i mile wspominać spędzony w murach naszej szkoły czas. Niektórzy z Was zostają z nimi na dłużej, kontynuując naukę w Liceum Ogólnokształcącym. Bardzo nas to cieszy. Gwarantuję, że dołożymy wszelkich starań, by wasza dalsza edukacja była na jak najwyższym poziomie.

 

W tym miejscu chciałam również serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom za ciężką pracę, jaką przyszło Wam wykonać w tym roku szkolnym, zwłaszcza o ostatnich miesiącach. Stanęliście Państwo na wysokości zadania stawiając czoła trudom nauki zdalnej, dbając jednocześnie o wysoki poziom nauczania. Dziękuję zespołowi kierowniczemu - wicedyrektorom: pani Barbarze Stasiak i pani Marcie Pataj za fachową współpracę, zaangażowanie, wsparcie i cenne rady przez cały rok szkolny.

 

Ogromne podziękowania kieruję także w stronę wszystkich rodziców. Zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc, jednak w obecnej sytuacji, w czasie nauki zdalnej, kiedy to na Państwa barkach spoczęła ogromna odpowiedzialność nie tylko za trud wychowania, ale także i edukacji dzieci, wsparcie, pomoc i współpraca z Państwa strony były szczególnie istotne. To dzięki wsparciu rodziców, my nauczyciele mogliśmy skutecznie przekazać naszym uczniom wiedzę i pomóc w osiągnięciu sukcesów.

 

Dziś wszyscy zasłużyliśmy na odpoczynek. Przed nami okres wakacji, czas relaksu i wytchnienia. Życzę wszystkim, aby upłynął on bezpiecznie, nie tylko z uwagi na czas pandemii, ale również z uwagi na to gdzie się znajdziecie – nad wodą, w górach, nad jeziorem… Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, bawcie się i odpoczywajcie rozsądnie.

Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu już w normalnych warunkach, w szkole i z radością usłyszymy pierwszy dzwonek. Udanych wakacji!!!

 

Do słów Dyrekcji ZSO przyłączają się także Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Lubelski, oraz Lubelski Kurator Oświaty, którzy przekazali na adres szkoły swoje listy intencyjne.

 

Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom życzymy w pełni zasłużonego odpoczynku, dużo zdrowia i szczęśliwego powrotu do szkoły po wakacjach 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wraz z kinem Sybilla w Puławach przygotowaliśmy dla Was jedno pojedyncze zaproszenie na dowolny seans&nbs...
Już 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawita zespół Old Breakout z w...
Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowane...
Niepowtarzalna okazaja zobaczyć Twierdzę Dęblin od wewnątrz z przewodnikiem.   19 lutego o godz. 9...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Ferie w domu na Mazurach jak w górach!
Mazury to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok, zwłaszcza gdy wybierze się tak wyposażone domy jak nasze. Zima zaś p...
Szczegóły ogłoszenia

Zarabiaj z nami w BetterStyle
W BetterStyle otrzymujesz korzyści już od pierwszego zamówienia. Możesz po prostu taniej kupować produkty dla siebie, łatwo za...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Vw Sharan Seat Alhambra Tylko 2.0 Benzyna Gotówka
PILNIE KUPIĘ WYMIENIONE AUTA W KAŻDYM STANIE : VW SHARAN ,SEAT ALHAMBRA 2.0 BENZYNA NISSAN ALMERA N15SEDAN ,HATCHBACK 5 ...
Szczegóły ogłoszenia

Kup tabletki cyjankowe, proszek i płyn online, nie wymaga licencji!
E-MAIL:chemicalcity9@gmail.com Wiarygodni producenci i dostawcy cyjanku potasu, sprzedajemy 99,8% czystego KCN (cyjanku potasu) ...
Szczegóły ogłoszenia

Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór
Zestaw mebli ogrodowych z technorattanu - Tokio - wysoka jakość, nowoczesny wzór Zapraszamy do kierowania zapytań ofertowyc...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook