Dzisiaj jest sobota, 09 grudnia 2023 r., 343 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
[Wideo, zdjęcia] Integracja po harcersku i przy ognisku
Dodał: EdytaD, 16-12-2015 16:14, odsłon: 7209

Jak co roku w Warsztatach Terapii Zajęciowej uczestnicy warsztatów i ich terapeuci zorganizowali Dni Otwartych Drzwi, na które zaprosili członków swojej rodziny oraz zaprzyjaźnionych gości. Jak co roku przygotowali koncert, który tym razem nosił tytuł „Harcerska Przygoda”.

 

 

W tym roku uczestników warsztatów i ich instruktorów odwiedzili szczególni goście. Specjalnie na ich koncert przyjechali reprezentanci Chorągwi Dolnośląskiej ZHP: phm. Aldona Karlak, pwd. Małgorzata Ćwikowska i phm. Radosław Kobyłecki.

 

Harcerska impreza integracyjna rozpoczęła się tradycyjnym rozpaleniem ogniska, honory tego dnia pełniła burmistrz Miasta Dęblin – Beata Siedlecka. Na koncert przybyli również: Hanna Czerska – Gąsiewska – przewodnicząca Rady Powiatu, Andrzej Banaś – radny Miasta Dęblin, Jolanta Kutera – dyrektor SOSW Dęblin, Agata Osika – Kucharska – dyrektor MDK Dęblin, Dariusz Bytniewski – dyrektor ZSO w Dęblinie, Sławomir Ojżyński – dyrektor SP Nr 2 w Dęblinie, Monika Kośmińska – kierownik OPS Dęblin, Justyna Szabłowska – kierownik Ośrodka Wsparcia w Leopoldowie, Grażyna Szczepaniak – przewodnicząca Miejskiej komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rodzice oraz jak mówią uczestnicy warsztatów ich harcerska rodzina reprezentująca Chorągiew Lubelską ZHP: phm. Paweł Jaraszek, pwd. Aneta Król, pwd. Michał Kucharski. 

 

 

Tegoroczny koncert przygotował phm. Michał Pastuszak, a oprawę muzyczną zapewnili jak co roku Poławiacze Pereł. Koncert poprowadziła kierownik warsztatów Jolanta Pyra. 

 


"Dym jałowca" w wykonaniu uczestników WTZ

 

Podczas koncertu uczestnicy WTZ wykonali m.in. takie piosenki jak: „Szara lilijka”, „Dym jałowca”, „Harcerskie ideały”, „Mały obóz”, „We wtorek w schronisku” oraz szczególne wykonanie utworu „Lato z ptakami odchodzi”, w którego wykonaniu wspierała uczestników pwd. Małgorzata Ćwikowska, która specjalnie na koncert przyjechała z Wrocławia. 

 

Koncert był również okazją podsumowania rocznej harcerskiej przygody "Warsztacików". Przed koncertem goście obejrzeli film udziałem uczestników warsztatów w Rajdzie Granica 2015 w Szklarskiej Porębie oraz zapoznali się z działalnością 34 Drużyny Harcerskiej NS „Warsztaciaki”.

 

 

 

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie krótkiej próbki umiejętności języka włoskiego, które przeprowadzili: Zofia Barbus i Francesco Lenzi. 

 

 

Na koniec wszyscy goście mogli kupić świąteczne upominki, które na tą okazję wykonali sami uczestnicy warsztatów. 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje uczestnictwo zgłosiło wielu wystawców. Zapraszamy na...
6 grudnia, na Osiedlu Wiślana - Żwica był wyjątkowo magiczny, pełen uśmiechów i radości. Dzie...
To fenomenalne zakończenie 2023 roku, a każdy konkurs to wiele wzruszeń, emocji i niegasnącej radości jak...
Burmistrz Miasta Dęblin przeprowadził konsultacje w zakresie wyboru nazwy dla nowopowstałego ronda zlokal...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook