Dzisiaj jest sobota, 09 grudnia 2023 r., 343 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Doradztwo zawodowe – spotkanie w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.
Dodał: EdytaD, 01-03-2016 16:46, odsłon: 2549

W środę 23 lutego odbyło się w Warsztatach Terapii Zajęciowej spotkanie w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. Spotkanie informacyjne dla uczestników warsztatów przeprowadziła Małgorzata Grabowska – doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy – filia w Dęblinie. Warsztaty Terapii Zajęciowej jako Placówka zajmująca się rehabilitacją zawodową uczestników WTZ, realizuje szereg zadań, jakie nakłada na nią Ustawodawca. 

 

 

 

Działania te to: umiejętności pracownicze, zdobyte na profilowanych pracowniach; bezpośredni kontakt z Pracodawcami i monitorowanie zatrudnienia podopiecznych.

 

Działania te skutkowały wysłaniem w latach 2007 – 2015 siedmiu osób na otwarty rynek pracy. Taka oferta kierowana jest przede wszystkim do osób wykazujących chęć do podjęcia pracy.

 

Ponieważ, są to pojedyncze jednostki, są zatem wspierane na wielu płaszczyznach. Są dobrym przykładem dla swoich kolegów i czynnikiem motywującym dla kadry WTZ.

 

Pani Małgorzata Grabowska przekazała dużo informacji przydatnych do rozpoczęcia planowania swojej „kariery zawodowej”.  Nie jest tajemnicą, że ofert skierowanych do osób niepełnosprawnych jest mało, ale istnieje szereg różnych form wsparcia, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

 

 

 

 

Osoba niepełnosprawna posiadająca prawo do pobierania świadczeń (np. renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku stałego, renty socjalnej, renty rodzinnej w wysokości przekraczającej połowę najniższego wynagrodzenia) może się zarejestrować jako poszukująca pracy. Każda osoba zarejestrowana jako poszukująca pracy niepełnosprawna  może również korzystać na zasadach takich jak bezrobotni z następujących usług lub instrumentów określonych w ustawie o promocji:

  • pośrednictwa pracy,
  • usług EURES,
  • poradnictwa zawodowego,
  • pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy,
  • organizacja szkoleń.

Osoba niepełnosprawna, która zarejestruje się jako osoba „poszukująca pracy” nie traci prawa do świadczeń jakie posiada ( m.in. renta, zasiłek). Obawa przed utratą świadczeń jest częstym powodem do braku zainteresowania tematyką pracy oraz blokowaniem tej aktywności przez Rodziców i Opiekunów prawnych Uczestników WTZ.

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje uczestnictwo zgłosiło wielu wystawców. Zapraszamy na...
6 grudnia, na Osiedlu Wiślana - Żwica był wyjątkowo magiczny, pełen uśmiechów i radości. Dzie...
To fenomenalne zakończenie 2023 roku, a każdy konkurs to wiele wzruszeń, emocji i niegasnącej radości jak...
Burmistrz Miasta Dęblin przeprowadził konsultacje w zakresie wyboru nazwy dla nowopowstałego ronda zlokal...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook