Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2024 r., 199 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Doradztwo zawodowe – spotkanie w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy.
Dodał: EdytaD, 01-03-2016 16:46, odsłon: 2749

W środę 23 lutego odbyło się w Warsztatach Terapii Zajęciowej spotkanie w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. Spotkanie informacyjne dla uczestników warsztatów przeprowadziła Małgorzata Grabowska – doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy – filia w Dęblinie. Warsztaty Terapii Zajęciowej jako Placówka zajmująca się rehabilitacją zawodową uczestników WTZ, realizuje szereg zadań, jakie nakłada na nią Ustawodawca. 

 

 

 

Działania te to: umiejętności pracownicze, zdobyte na profilowanych pracowniach; bezpośredni kontakt z Pracodawcami i monitorowanie zatrudnienia podopiecznych.

 

Działania te skutkowały wysłaniem w latach 2007 – 2015 siedmiu osób na otwarty rynek pracy. Taka oferta kierowana jest przede wszystkim do osób wykazujących chęć do podjęcia pracy.

 

Ponieważ, są to pojedyncze jednostki, są zatem wspierane na wielu płaszczyznach. Są dobrym przykładem dla swoich kolegów i czynnikiem motywującym dla kadry WTZ.

 

Pani Małgorzata Grabowska przekazała dużo informacji przydatnych do rozpoczęcia planowania swojej „kariery zawodowej”.  Nie jest tajemnicą, że ofert skierowanych do osób niepełnosprawnych jest mało, ale istnieje szereg różnych form wsparcia, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

 

 

 

 

Osoba niepełnosprawna posiadająca prawo do pobierania świadczeń (np. renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku stałego, renty socjalnej, renty rodzinnej w wysokości przekraczającej połowę najniższego wynagrodzenia) może się zarejestrować jako poszukująca pracy. Każda osoba zarejestrowana jako poszukująca pracy niepełnosprawna  może również korzystać na zasadach takich jak bezrobotni z następujących usług lub instrumentów określonych w ustawie o promocji:

  • pośrednictwa pracy,
  • usług EURES,
  • poradnictwa zawodowego,
  • pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy,
  • organizacja szkoleń.

Osoba niepełnosprawna, która zarejestruje się jako osoba „poszukująca pracy” nie traci prawa do świadczeń jakie posiada ( m.in. renta, zasiłek). Obawa przed utratą świadczeń jest częstym powodem do braku zainteresowania tematyką pracy oraz blokowaniem tej aktywności przez Rodziców i Opiekunów prawnych Uczestników WTZ.

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook