Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2024 r., 198 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
"Warsztaciki" w górach. Po raz kolejny pokonali strach, ból i zmęczenie
Dodał: admin, 26-09-2016 20:11, odsłon: 2576

W dniach 15 – 18 września 2016 r. 34 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Warsztaciaki” uczestniczyła po raz drugi w Rajdzie Granica organizowanym po raz XXIV – ty przez Chorągiew Dolnośląską w Szklarskiej Porębie. To drugi pobyt dęblińskiej drużyny na Rajdzie Granica. Kolejny raz przekroczyli własne granice strachu, bólu i zmęczenia. 

 

 

1010 Zuchów, Harcerzy, Harcerzy Starszych, Wędrowników, Harcerzy Nieprzetartego Szlaku, Organizatorów, Sztabów Tras i Sztabu Głównego brało udział w wędrówkach na 11 trasach Rajdu.

 

Pierwszy dzień Rajdu Trasy VIII b to wizyta w Chacie Walońskiej, gdzie po zabawnym spotkaniu z Zielarzem i Wiedźmami wszyscy uczestnicy składali ślubowanie Matce Naturze.

 

Kolejnym punktem była wyprawa do Wodospadu Kamieńczyk.  Zaopatrzeni w kaski zeszli do stóp wodospadu. Uczestnicy rajdu brali udział w warsztatach muzycznych i tanecznych. Na harcerskim kominku zaprezentowali miasto Dęblin, oraz mieli okazję poznać miejscowości, z których przybyli inni uczestnicy Rajdu Granica.

 

 

Piątek wybrali się wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę położoną 1362 m.n.p.m.  Po zdobyciu Szrenicy w asyście przewodnika górskiego Jerzego Gorczycy, kamienistymi szlakami udali się do Schroniska Pod Łabskim Szczytem, a następnie do Wodospadu Szklarka.

 

 

Po powrocie do Pensjonatu, po kolacji czekała na nich niespodzianka – koncert Orkiestry Reprezentacyjnej ZHP, na którym przywitała wszystkie drużyny hm. Dorota Kołakowska – koordynatorka Trasy Nieprzetartego Szlaku.

 


 

Jak sami przyznają - Zmęczeni, ale nie na tyle by odpuścić sobie pląsy na dyskotece, tanecznym krokiem zakończyliśmy kolejny rajdowy dzień.

 

Sobota to kolejne atrakcje – wyjazd do Jakuszyc, które słyną z Biegu Piastów.

 

- Po górskiej wędrówce dotarliśmy do Schroniska Orle. To niesamowicie urokliwe, zabytkowe schronisko było naszym przystankiem na odpoczynek i miejscem wykonania zadania rajdowego –  rysunek schroniska.

 

 

Wieczorem odbył się apel pożegnalny, na którym wręczono nagrody i podziękowania, a całość zakończyła się wspólnym śpiewaniem i pląsami.

 

 

 

W niedzielę msza, na którą przybył Naczelny Kapelan ZHP ks. hm. Wojciech Jurkowski. A przed obiadem warsztaciki wybrali się na wspólny pożegnalny spacer po Szklarskiej Porębie, złożyli pokłon Duchowi Gór i obiecali, że wrócą za rok.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook