Dzisiaj jest czwartek, 25 lipca 2024 r., 207 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Powiat rycki jednym z najbezpieczniejszych powiatów województwa lubelskiego w dziedzinie ruchu drogowego.
Dodał: EdytaD, 21-08-2014 14:05, odsłon: 3977

Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo obywateli, dzięki  ogromnemu zaangażowaniu oraz konsekwencji w działaniu dążą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych. Osiągnięte wyniki nie są dziełem przypadku. Na taki stan rzeczy miało wpływ wiele czynników. Do najważniejszych należy zaliczyć  systematyczne działania policjantów ruchu drogowego i prewencji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz  zwiększenie liczby służb pełnionych przez policjantów na drodze. 

 

 

Nie bez znaczenia były również prowadzone przez Policję działania profilaktyczne. Akcje typu "Trzeźwe poranki", "Alkohol i Narkotyki", "Niechronieni uczestnicy ruchu", "Bezpieczny pieszy" czy "Brawura" oraz kampanie w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego mające między innymi na celu uświadomienie mieszkańcom naszego powiatu zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania. Prowadzone działania mają wyeliminować z ruchu osoby łamiące obowiązujące przepisy i stwarzające zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

W trosce o bezpieczeństwo na terenie naszego powiatu ryccy funkcjonariusze współpracują z kolegami z innych jednostek Policji. Dlatego na naszych drogach pojawiły się patrole na motocyklach, a tzw. "sreberko" nie zawsze jest srebrne. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rykach w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego przez kierujących w 2014r. zatrzymali 9 praw jazdy.

W powiecie ryckim obserwujemy systematyczny spadek zdarzeń drogowych. W okresie 7 miesięcy 2014r. na terenie naszego powiatu odnotowano:

 

-30 wypadków

-267 kolizji.

 

Wystąpił także spadek osób rannych do 32 w 2014r., gdzie w 2013 było ich 40. Z przykrością należy stwierdzić, że mimo wytężonej pracy policjantów w ciągu 7 miesięcy 2014r. trzy osoby poniosły śmierć. W analogicznym okresie 2013r. było tych osób dwie, natomiast w 2012r. na drogach powiatu ryckiego zginęło 7 osób .

W ciągu 7 miesięcy tego roku znacznie wzrosła liczba osób badanych na zawartość alkoholu w organizmie z 5094 w roku 2013 do 6759 w roku 2014. Dzięki temu w bieżącym roku wytrwała praca policjantów oraz ich zaangażowanie przyniosły efekt w postaci ujawnienia aż 172 kierujących pod wpływem alkoholu, gdzie w 2013r. było ich 100.

Wśród sprawców wypadków tylko jedna osoba była pod wpływem alkoholu, w 2013r. było takich przypadków 5. Ważnym jest, że wśród zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

Nastąpił także zauważalny wzrost świadomości osób w związku z zagrożeniami jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Rykach zanotowano już kilka tzw. zatrzymań obywatelskich, dotyczących nietrzeźwych kierujących.

 

Widząc osobę, której zachowanie może wskazywać lub wskazuje, że jest pod wpływem alkoholu reagujmy, gdyż stanowi ona zagrożenie dla uczestników ruchu, nas samych, naszych rodzin i znajomych.

Nie należy także zapominać o osobach najbliższych. O tolerancji dla takich osób  kierujących lub próbujących wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ale także nie respektujących przepisów ruchu drogowego, nie może być mowy.

 

Dlatego włączamy się do akcji "Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym". Reakcje pasażera mają w dużym stopniu wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Wciąż w społeczeństwie pozostaje przekonanie, że w wypadkach biorą udział inni. Że nas to nie dotyczy. Nie ulegajmy iluzji! Codziennie po drodze poruszają się nasi bliscy. Nasze dzieci, nasi rodzice, żony i mężowie. Oni także mogą stać się ofiarami wypadku spowodowanego nie tylko przez nietrzeźwego kierowcę, ale także przez brawurę i nieodpowiedzialne zachowanie innych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach mają świadomość, że przed nimi jeszcze wiele do zrobienia aby polskie drogi przestały budzić grozę. Nie osiągniemy tego jednak bez nowych i bezpieczniejszych tras komunikacyjnych, modernizacji już istniejących i przede wszystkim bez zmiany mentalności użytkowników dróg. Poszanowanie prawa przez kierujących, ale także i pieszych to podstawa, bez której bezpiecznie nie pojedziemy.

Utrzymanie poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu w nadchodzącym czasie będzie w dalszym ciągu wymagało od policji działań dyscyplinujących i edukacyjnych wobec kierowców, w szczególności młodych, ale także zwiększenia aktywności w eliminowaniu wykroczeń szczególnie niebezpiecznych, w tym skuteczne zwalczanie nietrzeźwości uczestników ruchu drogowego.

Policja przestrzega!

Kierowco, jeżeli zdarza ci się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, lub nie przestrzegasz przepisów ruchu drogowego, to wcześniej czy później trafisz do nas. Tych 172 nietrzeźwych, też było przekonanych o tym, że im się uda, ale tylko do chwili zatrzymania. Niech ten kontakt z Policją będzie przestrogą, ale także skłoni do refleksji nad swoim postępowaniem.  

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: EdytaD
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Całoroczny Drewniany Domek Letniskowy 4x6 m z Desek 15 mm
Oferujemy domek całoroczny do samodzielnego montażu, który można złożyć przy pomocy prostej instrukcji oraz z wsparciem telefoni...
Szczegóły ogłoszenia

Antysmogowy hybrydowy piecokominek ogrzewający cały dom.
Oferujemy hybrydowe piecokominki do głównego ogrzewania domów gazem drzewnym generowanym z pelletu i jednocześnie na drewno, bez...
Szczegóły ogłoszenia

Hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy bez prądu.
Oferujemy hybrydowy akumulacyjny piec kominkowy na gaz drzewny generowany z pelletu i jednocześnie na drewno. Zasyp pelletu odby...
Szczegóły ogłoszenia

Piec kuchenny - tradycja, prestiż i nowoczesność.
Piec kuchenny z bezpośrednim dopływem powietrza z zewnątrz jest idealny do domu z rekuperacją. Gdy ma wymienniki wodne do CO, og...
Szczegóły ogłoszenia

LAST MINUTE - Wakacje Na Mazurach - Dom z Atrakcjami Tylko Dla Państwa
Noclegi na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski. Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. My uważamy, że jak wybierz...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook